Ana sayfa Sağlık Virüslere Karşı Mücadelede Dezenfektan Kullanımı

Virüslere Karşı Mücadelede Dezenfektan Kullanımı

86
0
dezenfektan

Antibakteriyel bileşenler içeren dezenfektan temizleyiciler bakteri ve virüslere karşı oldukça etkili. Dezenfektan ürünler gözle görünen kiri temizlerken gözle görünmeyen mikropları da öldürebilir. Alkol bazlı losyon, el antiseptiği ve sabun; antibakteriyel ürünlerin en başında yer alır. Yaşam alanlarınızda hijyeni kaliteli, makul fiyatlı ve cilt dostu dezenfektan ve antibakteriyel ürünlerle sağlamak için Watsons’ı inceleyebilirsiniz.

Dezenfektan Ürünlerin Faydaları

Günlük işlerin telaşı sırasında insanlar genellikle farkına varmadan sıklıkla göz, burun, ağız ve saçına temas edebilir. Bu nedenle, ellerinizle virüsü kendi bünyenize almanız ve çevreye yaymanız oldukça olası biri durum. Covid-19 salgını ve soğuk algınlığı gibi hastalıklar solunum damlacıkları yoluyla bulaşır. Bakteri, mantar ve mikroplar genellikle göz, ağız ve burun yoluyla vücuda girer. Bu durumda kişisel hijyenin yanı sıra el hijyenine dikkat etmek de oldukça önemli. Gün içerisinde ellerin mümkünse sık sık su ve sabunla yıkanması gerekir. Kullanılan sabunun antibakteriyel olması mikropları öldürme noktasında daha etkili olabilir. Ancak bazı durumlarda elinizi yıkamak için su, sabun ve bir lavabo bulamayabilirsiniz. Dezenfektan ve el antiseptikleri bu durumda sizi kurtarmak ve her an kolaylıkla hijyeni sağlamak üzere üretilmiştir. Antibakteriyel dezenfektan ürünler; bakteri, virüs ve mantarlar gibi mikroorganizmaları öldürebilen bileşenler içerir. Bakterileri kontrol altına alarak hem kendinizi hem de bulunduğunuz ortamdaki insanları korumak için dezenfektan ürünleri tercih edebilirsiniz.

dezenfektan1

El Dezenfektanı Seçimi ve Kullanımı

Ellerinizi sık sık doğru ürünlerle temizleyerek mikropların ve zararlı bakterilerin size bulaşmasını önleyebilirsiniz. Mümkünse el hijyeni için su ve sabun tercih edebilirsiniz. Su ve sabun erişiminin mümkün olmadığı alanlarda el dezenfektan ürünlerini kullanarak virüslere karşı yüksek koruma sağlayabilirsiniz. Sabun, taşınamayan ve su olmadan işlevini tam olarak gerçekleştiremeyen bir ürün olduğu için dezenfektan el antiseptiği sabunun harika bir alternatifidir. El antiseptiği ve antibakteriyel losyon taşınabilir kutular içerisinde üretildiği için gün boyu ellerinizi mikroplara karşı koruyabilirsiniz. Ev, ofis, toplu taşıma, alışveriş merkezleri ve daha birçok yerde farkında olmadan ellerinizle farklı yüzeylere dokunabilirsiniz. Çantanızda bulundurduğunuz dezenfektan, el antiseptiği ve yüksek dereceli bir kolonya ile her an ellerinizi temiz tutabilirsiniz. Geniş bir aileye sahipseniz Watsons’ta bulunan Eyüp Sabri Tuncer, Bioxi, Activex, Konix gibi güvenilir markaların litrelik dezenfektanlarını satın alabilirsiniz. Fazla miktarda aldığınız antibakteriyel ürünleri küçük sprey şişelere paylaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra, bu markaların özenle hazırlanmış çanta boy sprey dezenfektanlarından da yararlanabilirsiniz. Konix el dezenfektanı harika bir seçenek olabilir. El antibakteriyel ürünlerini seçerken dezenfektanın içerisindeki alkol miktarını göz önünde bulundurabilirsiniz.

Antibakteriyel Sabun İle Derinlemesine Temizlik

Sabun ve su kullanımı salgınla mücadelede oldukça önemli bir yere sahip. Bu sabunu ev, okul, ofis ve alışveriş merkezi gibi tüm yaşam alanlarında mikropların yayılmasını önlemek için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Antibakteriyel ürünlerin işlevini tam olarak gerçekleştirebilmesi için ellerinizi sabunla yaklaşık 20 saniye detaylı yıkamanız gerekir. Yıkama sonrası elinizi ılık su ile iyice durulayabilirsiniz. Bez havlu yerine tek kullanımlık kağıt havlu tercih ederek hijyen seviyesini daha çok artırabilirsiniz.

Virüsten korunmak ve her alanda hijyen sağlamak için tercih ettiğiniz antibakteriyel ürünlerin kalitesi cildiniz için oldukça önemli. Gün içerisinde sık sık sabun, antiseptik losyon, dezenfektan gibi kimyasal bileşenlere maruz kalan elleriniz zarar görebilir. Tüm bu ürünleri cilt tipinizi göz önünde bulundurarak tercih ederseniz herhangi bir problem yaşamazsınız. Virüse karşı cilt dostu dezenfektan ve antiseptik ürünlerle yüksek korumayı sağlayabilmek için vakit kaybetmeden Watsons’ı ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here