Ana Sayfa Sağlık Yaş Maya İle Ayak Mantarına Doğal Çözüm

Yaş Maya İle Ayak Mantarına Doğal Çözüm

9672
0

Yaz ayalarında kapalı ayakkabılar giymek ayak mantarı probleminin başlıca sebebidir. Hava, almayan,, terleyen ve karanlıkta kalan ayaklar ayak mantarına da davetiye çıkarabilmektedir. Sıcak ve nemli olan ortamlarda üremesi çok daha kolay olan mikroorganizmalar ayaklarda mantar oluşumuna sebebiyet verebilir. Yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da sıklıkla görülebilen ayak mantarı için yaş maya ile uygulama yaparak doğal yolla ayak problemlerinizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Ayakların parmak aralarında ve tabanında görülen mantar için alacağınız çeşitli önlemlerin dışında evde yapacağınız alternatif çözümlerle ayak mantarından kurtulabilirsiniz. Yaş maya ile ayak mantarına doğal çözüm olarak hazırlayacağınız karşım için yalnızca yaş maya ve ılık su yeterli olacaktır.

Yaş maya uygulamasını yaparken öncelikle yıkayarak temizleyeceğiniz ayaklarınızı hazırlayacağınız karşımda yarım saat kadar bekletmeniz gerekir. Bir litre kadar ılık su içerisine ezerek dahil edeceğiniz bir paket yaş maya ayaklarınızdaki mikroorganizmaların ölmesine yardımcı olacaktır. Ayaklarınızın ölü deriden arınmasını da sağlayan uygulama tırnakların daha güzel ve parlak görünümüne de katkı sağlayacak. bu sayede hem ayak mantarından hem de mantarın neden olduğu kaşıntıdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Yaklaşık iki hafta kadar gün aşırı yapmanız gereken uygulama ile kaşıntının günden güne azaldığını ve düzenli uygulama ile ayak mantarından eser kalmadığını fark edeceksiniz. Ayaklarınızın ölü deriden arınması ve daha sağlıklı olması için de ayak mantarı sorunu yaşamasanız bile zaman zaman karışımı ayaklarınız için uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz