Ana sayfa Sağlık 06.12.2015 Ütüleme Epilasyon Nasıl Yapılır?

06.12.2015 Ütüleme Epilasyon Nasıl Yapılır?

174
0

Ütüleme Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon yöntemi sayesinde tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Bu epilasyon türlerinden bir tanesi de acı ve ağrıya sebep vermeyen ütüleme epilasyon yöntemidir. Bu yöntem ağrıya ve acıya karşı hassas olan kişilerde oldukça başarılı sonuçlar vermesinden dolayı kadınlar tarafından oldukça azla tercih edilmektedir. Bu yöntem sayesinde korkmadan ve acı duymadan tüylerinizden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Ütüleme epilasyonda ağrının duyulmasını engellemek için özel bir sistem kullanılmaktadır. Epilasyon uygulanacak bölgeye sık bir şekilde ışın verilir. Isınan kıl kökleri daha hızlı sonuç vermektedir. İşlem sırasında acı hissedilmemesinin nedeni ise cihazın uç kısmında ısının deri üzerinde uyguladığı hassasiyeti ortadan kaldıran bir sistemin olmasıdır. Ütüleme epilasyon yapılmadan önce yer tespit edilir. Yer tespitinden sonra o bölgeye lazer ışını verilir. Değişiklik ilk seanslardan itibaren görülmeye başlanır. 4 seans sonunda tüylerinizden tamamen kurtulursunuz. Seanslar arasında 20 gün ile 30 gün vardır. Cildin hassas olmasına göre süreler değişebilir. Seans uygulamasından sonra cildi korumak için krem sürülmelidir. İşlem sırasında acı olmadığı için yanık olma olasılığı çok azdır.

Bu yöntemin hamilelerde ve deri alerjisi olan kişilerde uygulanması yasaktır. Ciddi bir hastalığı olanlar ile ilaç kullanan kişilerin bu yöntemi uygulamaya geçmeden doktorlarına danışmaları iyi olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here