Ana sayfa Kültür/Sanat Terazi Burcu Yorumu

Terazi Burcu Yorumu

79
0
terazi burcu
terazi

Bu yazımızda sizlere terazi burcunun öne çıkan iyi veya kötü tüm özellikleri hakkında bilgi veremeye çalışacağız. Size özel terazi burcu yorumlarınızı hemen okuyun.

Hava elementinin bir parçası olan Terazi burcunun genel konusu denge sağlamak ve karşıtları uzlaştırmak üzerine kuruludur. Doğru ölçüyü tutturarak hareket etmek Terazi burcunun işidir. Terazi’nin başlangıcı aynı zamanda gece gündüz eşitliğini gösterir. Renkler ve insanlar arasında ahenk yaratabilen Terazi, güzel sanatlarla son derece ilgilidir. Terazi burcunda her şey karşıtıyla birlikte değerlendirilmeye alınır ve tarafsız bir şekilde uzlaşı sağlanır. Diplomasi yapan ve adaleti sağlayan rollerle ön plana çıkar.Terazi, kendi değerinin azaldığı ve karşısındakini destekleyici bir yapıda görülebilir. Psikolojik açıdan ise hayat içinde yine uzlaşmacı bir tavır sergiler. Terazi burcu, her türlü konuda hak ve hukuk konusunu öne çıkartarak durumları adil bir şekilde tartabilir. Uyum sağlayabilmek adına düşüncelerini ve isteklerini geri plana atabilir.

ışarıdan çok mutlu ve uyumlu görünebilir fakat içinde büyük bir öfke de yatıyor olabilir ve bu durumdan duyacağı rahatsızlık onun duygularını da doğrudan etkiler. Herhangi bir olay karşısında karşıtları uzlaştırmak üzere harekete geçer. Bu tepki tartışma yaşanmasın diye, aynı görüşe sahip olmasa bile karşısındakinin fikrini kabul etmek şeklinde olabilir. Bir tartışmada, ağır görünen tarafın zıttına geçerek içgüdüsel olarak muhalefete geçebilir. Hemen ilişkiye girmek ve ortaklık kurmak için sağlam ve yüksek istekleri, içgüdüsel dürtüleri bulunur.Terazi burcu olan kişiler düşünce alış-verişini önemser, farklı bakış açılarını ya da meselenin iki tarafını da anlamaya çalışır. Karşısındakinin fikrine kulak verme ve adil olma durumu kendi düşüncelerini geri plana atmasına neden olabilirilişki kurma biçimi arabulucu tarzdadır, karşıtları uzlaştırır. Kişi hoş sosyal ilişkilere ve mutlu bir evliliğe arzu duyar. Sosyalliğin içinde bulunmak, sosyal açıdan onaylanmak onun için önemlidir.

Yükseleni Terazi Burcu Olanların Özellikleri

Yükselen burcun Terazi mi? Yükseleni Terazi olanların kişisel özelliklerini, aşk ve para konusundaki durumlarını merak mı ediyorsun? Detaylar yazımızda!

Sosyal ortamlarda sevilen, çekici ve nazik bir kişiliğe sahiptir. İnsanlarla bir arada olmaktan ve sohbet etmekten büyük keyif alır. Entelektüel ve pozitif kişiliğiyle arkadaş çevrelerinin aranan isimlerinden biridir. Uyumlu ve medeni yönüyle dikkat çeker. Adil olmak ve objektif davranmak en belirgin kişilik özellikleridir. Hukuk ve danışmanlık gibi meslek dallarında başarılı olabilir. İş hayatında ve günlük yaşantısında tembellik etmeye meyledebilir. Başkasına yaptırabileceği bir işi yapmaktan rahatsızlık duyar. Romantik ilişkilerden yana şanslıdır. İlişkilerinde ani başlangıçlar ve ayrılıklar görülebilir. Kararsız yanlarını ve dağınık zihinlerini toparlayacak, kararlı ve güçlü insanlara çekilir. Erken yaşta evlilik yapabilir. Güzel yüzü, cildi, saçı ve gamzeleriyle dikkatleri üzerine toplar.

Terazi Burcunun “En Kötü” Özellikleri!

Sevgi kelebeğinin olanın zararı dokunmaz, onun olduğu yerde kimsenin başı ağrımaz diye düşünmeyin, iyilikten maraz doğabileceğini unutmayın diyor, Terazi’nin kötü özelliklerinden bahsetmek istiyoruz. Bakalım istemeden de olsa hangi özellikleri kötüler arasında yerini alır?

Terazi’nin kendinden bahsetmesini isteseniz, kuvvetle muhtemel hayatındaki insanlardan bahsedecek, sevgilisini anlata anlata bitiremeyecektir. Sevgilisi olmadığı zaman yalnızlıkla boğuşan, tez elden bir sevgili yapmak için kolları sıvayan, bulduğu ilk aşk hikayesinin orta yerine oturup oradan kımıldamayan Terazi bireysel değil ilişkisel alanda yaşamayı bilir. Sosyal ilişkilerini sevgilisinden bağımsız geliştirmez, sohbetini sevgilisinin hikayeleri olmadan sürdürmez. Yanından yöresinden, çanta gibi kolundan, cüzdan gibi cebinden ayırmadığı sevgilisi olmadan Terazi su içmeye gitmez. Ötekinin sevgilisi, bunun aşkı, diğerinin ilişki yaşadığı kişisi olmaktan kendisi olamaz Terazi!

Terazi “aman huzurumuz kaçmasın” temalı bir ömür sürer! Ancak bazen kaos olmayan yerde düzen kurulamaz, tartışmasız sulh sağlanmaz! Bunu da kimseler Terazi’ye anlatamaz. Her insan hata yapar ancak hatalar onarılmak ister! Var olan yanlışlar halının altına süpürülürse içler ferahlamış, temiz hava sahası sağlanmış olmaz! Terazi sorunları sürdürmez ama aynı zamanda çözmez! Elini eteğini çeker, tartışmanın olduğu yerden hızlı adımlarla alır başını gider! Uzlaşılar gibi fikir ayrılıklarının da son derece normal olduğu ilişkilerde tarafını belli etmeyen, haklıyı haksızdan ayırıp kendi dahil kimsenin hakkını savunmaya yanaşmayan Terazi sonunda dost değil, dış kapının mandalı olur! İşte her zaman her konuya aynı mesafede olmak da çevresindeki insanları bir hayli yonar, güven duygusu bir anda solar!

Üç maymunu oynamaya bayılan Terazi hiçbir sorumluluk yüklenmez! Sorumluluk dediysek hiçbir kararın öyle hayati önem taşıması da gerekmez. Sinemaya giderken ne giyeceğinden, acıktığında ne yiyeceğine ne düşünmesi gerektiğinden, sarf edeceği cümleye dek tümüyle kontrolün başkalarında olmasını ister! kendi arzularını yerine getirmek, kararlılıkla amaçlarını gerçekleştirmek gibi hırsları olmayan Terazi başlarda oldukça uyumlu tavrıyla herkes tarafından sevilse de sonraları yük olmaya başlar! Takdir edersiniz ki yetişkin ilişkileri karşılıklılık ilkesine dayanır, kimse bir başkasının sorumluluğunu tümüyle üstlenip yükünü artırmak istemez. Terazi bir süre sonra girdiği hayattan usulca çıkarılır, zira fazla yapışır kalır!

Terazi isminden de anlaşıldığı üzere en dengeli burçtur. Her olayı iki yönlü değerlendirir, adalet duygusu oldukça gelişkindir. Ama gel gelelim sorun çıkmasın, aralar bozulmasın, gönüller kırılmasın diye düşünür, haksızın cezalandırılmasına yönelik hamlelerini saklar, barıştırmak için kolları sıvar! Bu sırada göz yumduğu kötülükler de döner dolaşır Terazi’yi bulur! Göz göre göre sessiz kaldığı kimi fenalıklar vaktinde yaşansa çözülecek küçücük sıkıntıları ayyuka çıkarır, Terazi toplumdan dışlanır! Her şeyin yolunda gitmesini, herkesin iyi olmasını dilemek de kötülüklere sırt dönerek olmaz, Terazi elini taşının altına koymaya başlamazsa, çok korktuğu yalnızlık onu bekler!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here