Ana Sayfa Kültür/Sanat Akrep Burcu Yorumu

Akrep Burcu Yorumu

206
0
akrep burcu
akrep

Bu yazımızda sizlere akrep burcunun öne çıkan iyi veya kötü tüm özellikleri hakkında bilgi veremeye çalışacağız. Size özel akrep burcu yorumlarınızı hemen okuyun.

Su elementinden olan Akrep burcu duygularla ve içten bilmekle ilgilidir. Aynı zamanda sabit olduğu için de dayanıklılık üzerine yoğunlaşmış bir burçtur. En derinlerdeki gerçekle ilgilenir. Genel olarak “niye” sorusunu çok sorarak daha da derine inmek ister. Casuslar, araştırmacılar, dedektifler ve arkeologlar Akrep ile sembolize edilebilir. Hayatta kendi gücünün yetmediği bir şeyleri yapmak için etrafındaki kişilerle güçlerini birleştirebilir. Psikolojik anlamda da Akrep burcu dönüşümü simgeler. Bu dönüşümün en önemli kaynağı, Akrep’in aslolan gerçeğe ulaşma çabası olarak adlandırılabilir. Akrep, her şeyin bir sonunun olduğu bilinciyle başka kişileri kendi yollarına bırakarak tutkularını kontrol edebilir.Bir şeyin iç yüzünü bildiğinde ve iradeli olduğunda kendini duygusal anlamda güvende hisseder.

Yaşadığı bir olay karşısında refleks olarak duygularını saklı tutmaya ve karşısındakini kontrol etmeye çalışarak güç savaşı yapabilir. İnsanları duygusal olarak kontrol ederek iradesiz yönlerini tespit eder ve ihtiyaçlarını karşılayarak onları kendine bağımlı hale getirmek isteyebilir. Kafasına herhangi bir konuyu takma ve o konuyu kendi içinde saplantı haline getirme özelliği üstü kapalı olan birçok konunun açığa çıkmasına yardım eder.Akrep burcu, ihtiyaçlarının üstünü örtebilir. Kıskançlık, nefret ve tutku gibi duyguları çok yoğun yaşayabilir fakat bu duygularını dışarıya yansıtmadan kendi içinde yaşamayı tercih eder.

Hayatı boyunca büyük bir kaybetme korkusu taşır. Bu yüzden her şeyi denetlemek ve kontrol altında tutmak ister. Bu duygulara bağlı olarak da ailesiyle ilişkilerini hiçbir zaman kesmek istemez.Akrep burcunun ilişki kurma tarzı sahiplenici, yoğun ve tutku doludur. Cinsel dürtüsü çok güçlüdür. Her türlü deneyimin sonuna kadar gitmek isteyebilir. Bu kadar aşırıya bağlılık ve gücü kontrol isteği, onun gerçek sevgiyi yaşamasını kısıtlayabilir. Hayata karşı ve ikili ilişkilerine karşı güvensizlik duygusunu yoğun yaşayabilir. Bu yüzden acı çekmek istemediği için çevresindeki insanları ve ilişkilerini kontrol altında tutmak ister. İlişkilerinde oldukça intikamcı bir duygu yüklenebilir. Bir yandan sevdiğiyle bir bütün olmak isterken, bir yandan bu durumdan çok korkabilir ve uç duyguları bu şekilde yaşayabilir. Onun ilişkisinin bitmesi, (ayrılma) ona bir ölüm kadar ağır gelebilir. İlişkilerinde yüzeysellikle yetinmek istemez ve karşısındakinin en derinine sızarak orayı hissetmek ister. Yaşadıklarını kolay kolay unutmaz ve yaşadığı yoğun intikam duygusunu kolayca harekete geçirebilir.

Yükselen burcun Akrep mi? Yükseleni Akrep olanların kişisel özelliklerini, aşk ve para konusundaki durumlarını merak mı ediyorsun? Detaylar yazımızda!

Duygu dünyası yoğun, ketum ve karizmatiktir. Stratejik düşünce yapısı ve dayanıklı yönüyle ile birçok zorlu durumun üstesinden kolaylıkla gelebilir. Güçlü iradesi ve kontrollü kişiliği de en büyük yardımcısıdır. Sosyal ortamlarda insanlara kendini doğrudan anlatmaktansa, ilk etapta sessiz ve gözlemci rolüne bürünmeyi seçer. İlişkilerinde fazlasıyla şüpheci ve seçicidir. Kalpten güvendiği kimselerle ise uzun yıllar kalıcı dostluklar kurabilir. Sevdikleri uğruna büyük fedakarlıklar yapabilir. Kara gün dostu olarak da bilinir. Aşklarında fazlasıyla derin ve tutkulu bir kişiliğe sahiptir. Karşısında sonuna kadar güvenebileceği, net bir insan ister. İlişkide ipleri elinde tutan taraf olmak istese de partnerinin de kendisi gibi sahiplenici olmasını bekler. Cinsellik konusunda da fazlasıyla duyarlı ve ateşlidir. Güvenine ihanet edildiğinde hiç olmadığı kadar sert ve acımasız olabilir. Uzun ömürlü ve dayanıklı olsa da migren ya da cinsellikle ilgili olarak sağlık sorunlarıyla karşılaşabilir. İlk etapta fark edilen özelliği genelde delici bakışları ve güçlü karizmasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz