Ana Sayfa Kültür/Sanat Yay Burcu Yorumu

Yay Burcu Yorumu

201
0
yay burcu
yay

Bu yazımızda sizlere yay burcunun öne çıkan iyi veya kötü tüm özellikleri hakkında bilgi veremeye çalışacağız. Size özel yay burcu yorumlarınızı hemen okuyun.

Ateş elementinden olan Yay, içindeki alevle harekete geçen ve değişken tarzda olduğu için değişken koşullara kolay adapte olabilen bir burçtur. Yay, doğanın kış uykusuna yattığı zaman dilimini simgeler. Yay burcu genel olarak yurt dışıyla ve yabancı kültürlerle ilgili her türlü konularda ön plana çıkar. Bu burcun temel konusu, başka ufuklara açılarak farklı inançları, farklı prensipleri ve farklı kültürleri deneyimlemektir. İyimserlik, özgüven, hoşgörü ve cömertlik gibi hayatı coşkuyla yaşamasını sağlayan özellikleri ön plana çıkar.

Sürekli olarak bilginin peşinden koşar. Bu bilgi hayat ve doğa bilgisi tarzındaki cevapsız sorulara cevap bulmak üzerine kurulu olabilir. Doğa sporları ve kamping de Yay’ın ilgi alanında yer alır.Herhangi bir şeyi deneyimleyerek öğrenmek ve yeni yerler keşfedeceği yolculuklar yapmak onun kendini güvende hissetmesini sağlar. Herhangi bir maceraya atılmak için içgüdülerini kullanmak ister ve evrenin her yerinde kendisini evinde hissedebilir.

Hoşlanmadığı bir durum karşısında sessiz kalabilir ve kendini iyi hissetmek için görmezden gelebilir. Kendini herhangi bir konuda doğrudan haklı görebilir. Empati özelliği çok zayıftır, çevresindeki insanların duygularına karşı duyarsız kalabilir. Rahatına düşkün ve talepkar olabilir. İyimser düşünceler, tecrübe sonucu öğrenmek ve özgüvenli ifadeler onun baskın özelliklerinden olabilir. Yasalar, yargı, din gibi konular düşünce tarzında ön plana çıkabilir. Gerçek doğruyu bulmanın peşinden gidebilir.

İlişki kurma konusunda açık, neşe dolu ve iyimser bir ruh halini simgeler. İlişkilerine yaklaşım biçimi deneyim üzerine kuruludur. Sosyal bir mizacı ve coşkusu vardır. Yaşadığı ilişki, Yay’ın kişisel özgürlüğünü tehdit ederse, çabuk soğuyarak kopabilir.Yay burcu, maceraya atılmaya hazır bir şekilde her daim kendini ortaya atabilir. Kendi doğrularının son derece geçerli olduğunu kabullenir. Adil olmasına rağmen, kendi fikirlerini savunma konusunda son derece sert olabilir. Farkı deneyimlere şahit olmaktan büyük keyif alır. Cinselliği oldukça ateşli yaşar.

Yükseleni Yay Burcu Olanların Özellikleri

Enerjik, samimi ve neşeli tavrıyla kendini belli eder. Dışa dönük karakteri ve dinamik yapısıyla 7’den 70’e herkesle kolayca iletişim kurabilir. Arkadaş ortamlarında entelektüel, keyifli ve umursamaz halleriyle tanınır. Orijinal düşünce tarzıyla büyük fikirlerin insanı olduğu söylenebilir. Hayat felsefesine uygun olarak yeni kültürler öğrenmeye, seyahat etmeye ve yeni yaşam tarzları deneyimlemeye her zaman açıktır. Heyecanı ve adrenalini sevdiğinden ekstrem sporlarla haşır neşir olabilir. Daima iyimser ve iyi niyetlidir. Hemen her şeyi abartma eğilimleri ve ket vuramadıkları dilleri zaman zaman başını belaya sokmasına sebebiyet verebilir. Büyük sorumluluklar altına girmekten ve bağlılıklardan haz etmez. Buna uygun olarak aşık olmak için karşılarında özgürlükçü, entelektüel ve iletişim kurabileceği birinin olmasını ister. Uzun bacak boyuyla dikkat çekerler. Uzun boylu ya da kilolu vücut yapısına sahip olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz