Ana Sayfa Kültür/Sanat Balık Burcu Yorumu

Balık Burcu Yorumu

240
0
balık burcu
balık

Bu yazımızda sizlere balık burcunun öne çıkan iyi veya kötü tüm özellikleri hakkında bilgi veremeye çalışacağız. Size özel balık burcu yorumlarınızı hemen okuyun.

Kendini anlayan düzinelerce insanla hiç karşılaşmasa, yaşamı boyunca kenara beş kuruş para koyamasa karalar bağlamaz Balık; zira dünyanın çok uzaklarında kendi yarattığı düş dünyası ona fazlasıyla mutluluk verir. En hayalperest insandır Balık; dünyanın derdini çok defa çekmiş, hepsinden dimdik doğrulup yoluna devam etmiş tavrıyla herkesin hayranlığını kazanır. Balık’ın saymakla bitmez en iyi özelliklerinde sıra.

En Hayalperest

Balık kendi yarattığı evrenin hem hakimi hem sahibi hem de sakinidir. Sakindir Balık yaygara yapmaz, çevresinde kargaşa yaratmaz. Kendi halinde, kendi düzensiz düzeninde bildiği usulde yaşar ve kendi lisanında bir hayat kurar. Kendi hayatını ortaklaşması gerektiğinde ise pek tabi huzuru kaçar! Herkese olması gerektiği kadar yakın, gerçekliğe olabildiğince uzak, hayalleri ile ise dip dibe yaşar. Rüyaları mesajlı, düşleri yaşamına destekçidir. Zihninde hikayeler yazmadan duramaz mesela. Muhakkak eli kalem tutmasa, kimselerin kulağına çalınmasa da ruhunda nice senaryolar yazılır. Hayal dünyası ona öyle büyülü kapılar açar ki dünyanın grisi ona soğuk ve yavan gelmeye başlar. Balık hayal kurabildiği ölçüde var olur ve kendi kendine yetebilir.

En Merhametli

Balık gelişkin sağduyusu sayesinde oldukça merhametlidir. Anlar çünkü Balık! Ailesini kaybeden bir yavru köpeğin yalnızlığını da evsiz kalmış bir yavrucağın çaresizliğini de yüreğinin derinlerin eşit oranda hisseder. Çok hassastır Balık, çabuk kanar! Acı içinde kalan hiçbir yardım dileğine umarsızca yüz çevirip sırtını dönmez! Muhakkak koşulları elverdiğince herkesin kavuran güneşine gölge, sağanağına şemsiye, soğuğuna battaniye olur, imdadına koşar! Evren Balık için birdir. Ormanlarını kuşatan ağacın değeri, milletleri yöneten bir hükümdarınkinden az değildir. Sevgiyi herkes eşit oranda hak eder. Her yaşayan bir tek yaratıcının tuvalinden çıkmıştır ve aynı ölçüde değer görmeyi, sevilmeyi, korunmayı hak eder! Balık da kendini her muhtaca eşit mesafede konumlar!

En Yaratıcı

İstediği her ne ise önce imgeler Balık, kendisine arzusunca bir dünya kurar ve amaçlarını etüt etmeye peşinen başlar. Sonra da düşleri gerçeğe döner, Balık bir sonraki düşünü kurgulamaya çoktan başlar. Bu yüzden yaratıcıdır Balık. İstediğini önce zihninde resmeder, böylece neyi aradığını açıkça fark eder! En gönle dokunan söz yazarlarına, bestekarlara, senaristlere, ressamlara, heykeltıraşlara; hayretle bakar, hangi yaşantıları sonucunda bu sanatsal doğumu gerçekleştirdiğini sorarız içten içe. Hayalimizin almadığı nice eseri anlamak için düşünür dururuz. Balık’ın sanata doğal bir yatkınlığı vardır. Zira sınırsız hayal gücü ona gerekli malzemeyi zihinsel olarak verir. Balık herkes tarafından anlaşılamaz, onun gerçekliğin çok ötesinde kurguladığı düşleri vardır ve çoğu zaman hayal ile gerçek onun dünyasında iç içe çoktan geçmiştir. Bu yüzden, kendini ifade etmek için bulduğu yol her ne ise; orada muhakkak bir sanat eseri var olur!

En Spritüal

Balık bedenlerin ötesindeki ruhlara kıymet verir, bu yüzden de dünyevi hiçbir varlığı önemsemez, maddeye bağımlılık geliştirmez. Sevgiyle bağlanır Balık dünyaya, herkesi aynı ölçüde sever ancak insanların ruhlarını görebildiği ölçüde iletişime geçer. Bu yüzden dünya yaşantısından uzak, göksel alana daha yakın yaşar. Gerçek bir Balık; neredeyse materyalist düşünceden tümüyle uzaklaşmış, manevi olanla kuşanmıştır. Var oluş ve yaşamla ilgili farkındalığı oldukça gelişkindir Balık’ın. Bilge bir tavrı vardır. Dünyayı üst bir kavrayışla ele alır, görenlerde her şeyi görmüş geçirmiş olduğuna dair bir izlenim bırakır. Yaşamda başına ne gelirse gelsin her şeyi olgunlukla ve mutlak bir kabulle karşılar. Her şeyin olması gerektiği gibi olduğu konusundaki inancı hiçbir koşulda kolayca sarsılmaz. Sezgilerine güvenen, onlardan güç alan Balık; değiştiremeyeceği şeyleri kabul etmekle ilgili bir zorluk yaşamaz!

Yükseleni Balık Burcu Olanların Özellikleri

Duygusal zekası, güçlü sezgileri ve zengin hayal gücüyle tanınır. Yakın çevresine karşı oldukça anlayışlı, yardımsever ve duyarlıdır. Kendisinden büyük insanlarla arkadaşlık etmekten hoşlanır. Gerek günlük gerekse romantik ilişkilerinde duyguları ve sezgileri ön plandadır. Karşısındaki insanı tanımadan önce sezmek ister. İnsanlara karşı hissettikleri hiçbir zaman yüzeysel değildir. Karşısında onu anlayabilecek, yoğun duygularına karşılık verebilecek ve onu kucaklayabilecek birini ister. Subjtektif ve kararsız yanını dengeleyebilecek birine ihtiyaç duyar. Bağlılığa ve fedakarlığa büyük önem verir. Genel itibariyle yumuşak huylu ve uyumlu kimseler olsalar da kimi zaman hiç beklenmedik anlarda duygu patlamaları yaşayabilir. Yaratıcı yetenekleri ve hayal gücüyle sanatsal alanda başarılı olabilir. Engin öğrenme isteğiyle akademisyen olabilir. Birçok manken yükselen Balıktır. Güzelliği ve hülyalı bakışıyla insanları etkiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz