Ana sayfa Kültür/Sanat Başak Burcu Yorumu

Başak Burcu Yorumu

161
0
başak burcu
başak

Bu yazımızda sizlere başak burcunun öne çıkan iyi veya kötü tüm özellikleri hakkında bilgi veremeye çalışacağız. Size özel başak burcu yorumlarınızı hemen okuyun.

Yükseleni Başak Burcu Olanların Özellikleri

Yükselen burcun Başak mı? Yükseleni Başak olanların kişisel özelliklerini, aşk ve para konusundaki durumlarını merak mı ediyorsun? Detaylar yazımızda!

Mükemmeliyetçi, detayları görebilen ve yardımsever bir kişiliktir. Sosyal ilişkilerinde ilk etapta mesafeli bir görünüm sergilese de arkadaşlıkları sağlam ve uzun sürelidir. Az sayıda ve sıkı dostluklara sahiptir. En keskin zekaya sahip burçlardan biridir. Toplumsal yaşamında bilgisine ve fikirlerine sıkça başvurulan kimselerdendir. Çalışkanlığı ve yüksek iletişim becerileriyle zihinsel iletişime dayalı mesleklerde ya da eğitmenlik gibi alanlarda başarılı olabilir. İş yaşamında ekip çalışmalarına yatkın, sorumluluk sahibi ve hırslı bir kişiliğe sahiptir. Kuralcı ve eleştirel yanıyla büyük başarılara imza atabilir. Büyük riskler almaktan ve göz önünde olmaktan rahatsızlık duyar. Aşık olacağı insanlarda ilk etapta duygusal derinlik ve fedakarlık arar. Huzurlu olduğuna kanaat getirdiğinde uzun yıllar başarılı bir ilişki yürütebilir. Uzun vadede sağlık konusunda rahatsızlıklar yaşayabilir. İnce, nazik ve sakin görünümüyle dikkat çeker.

Başak Burcunun “En İyi” Özellikleri!

Mükemmel arayışı, detaylara hakimiyeti ve ayrıştırıcı bakışıyla dokunduğu yere düzen getiren Başak; elinin emeği en kıymetli olan insandır. Mükemmele sevdalı, kusursuzu can evinden yakalamaya kararlıdır Başak! Bakalım Başak’ın enleri arasında daha neler var?

En Düzenli

Big-Bang Teori; 13,8 milyar yıl önce, belirsiz bir hacme sahip olan dünyanın bugünkü halini genişleyerek aldığını söyler! Dünyadaki düzeni kurmakla yükümlü olan Başak’lar kaos halindeki evreni, biraz da abartılı ve mizahi bir üslupla, bu günkü düzenine kavuşturmuş olabilirler. Yani eğer insan eliyle kurulan bir düzen varsa o muhakkak bir grup Başak’ın ayrıştırıcı zekasıyla mümkün olmuştur. Zira dokundukları her şeye etkiyen, gözlerinin ucunun değdiği en basit aksaklığa dahi çözüm geliştiren, onarmak için eleştiren Başak’lar düzen kuran ve kurulu düzenin devamı için bekçilik eden insanlardır. Başak’lar olmasa hepimizin karmaşa içinde kaybolacağını söylemek yanlış olmaz!

En Mükemmeliyetçi

Başak’lar yaptıkları işi titizlikle neticelendiren, en ince eleyip, oldukça sık dokuyan insanlardır! Sorumluluğunu yüklendikleri her işte hata paylarını ortadan kaldırmak için ellerinden gelenin fazlasını yaparlar. Elbette her insan gibi Başak da hata yapar ancak yapmamak için öncesinde defalarca kez kontroller yapıp, eşeklerini en sağlam kazıklara bağlar. Böylece mükemmele giden yolda özenli ve emin adımlarını titizlikle atar. Detaycıdır Başak, herkes resmin tümüne aldanıp, kusursuz olduğuna kanar, Başak baktığı yeri mikronlarına ayırıp tüm parçalarında kusursuzluk arar! Ve bulduğu hataları ivedilikle onarmaya başlar. Böylece temelde elde edilen mükemmellik dokunduğu her yerde aynı etkiyi yapar!

En Yardımsever

Yaşam bir bütün olarak mükemmele eriştiğinde ancak Başak istediğine ulaşmış, kendini gerçekleştirmiş olacaktır. Yani yalnızca kendi hayatında kusursuzluğu inşa etmesi yeterli değildir. Başak; hayatına giren, yaşamının kıyısından geçen, bir selam eden herkesin eksiğini gözünden anlar, başkalarının hayatlarını taşın altına koyduğu eliyle toparlar. Yardımseverdir Başak, tüm eleştirilerini daha iyisini yapılandırmak için yapar! Vur kaç yapmaz, kimsenin hatasını, kusurunu söylemiş olmak için söylemez! Hemen kolları sıvar, iş yükünün çoğunu da kendi çuvalına teper! İşten kaçtığı, benim vazifem değil deyip yapılacaklar listesinden çıkardığı, “nasıl olursa olsun yeter ki sonuca ulaşsın” dediğini duyan yoktur! Her işi layıkıyla ve herkes adına yapar!

En Analitik Zekalı

Başak’ın zekâsı alışılagelmiş çözüm yöntemlerini uygulamak üzerine değil, sorun henüz ortada yokken tespit edip ayrıştırıcı bir bakışla en avantajlı çözümü geliştirmek üzerine yetkindir. Yani henüz kimse tarafından algılanmış bir sorun yokken, kale içten çökmeye, ilişkiler için için çürümeye başlamışken, gözlem kabiliyeti gelişkin Başak meselenin iç yüzünü görür, sorunun temelini tespit eder ve gerekli yapılandırma için bir sistem kurar! O andan itibaren sorumluluğunu bireysel olarak tümüyle üstlendiği süreci başlatır ve var olan sorun ortadan kalkana dek canla başla çalışır.

Başak Burcunun “En Kötü” Özellikleri!

Başak’ın saymakla bitiremediğimiz toplumsal katkıları, daha kusursuz bir dünyada yaşamak için elini daima en ağır taşların altına tereddütsüz koyuşları takdire şayan ama bitmek bilmek eleştirilerine kim tahammül edebilir ki? En yakınları mı, eşi dostu, annesi babası mı, yoksa kimse mi? Sıra geldi Başak’ın en kötü özelliklerinden bahsetmeye! Bakalım ne kadarına değinebilmişiz.

Eleştirmeye Başladığı Vakit Ne Huzur Bırakır Ne İştah!

Başak hiçbir şeyi beğenmez! “Hiçbir şeyi beğenmiyor, kimseyi sevmiyor” demeyin diye kendine sevecek bir şeyler bulur onları da Hint kumaşı gibi abartır. Kendi sevmediğini yerlerin dibine sokar, gözden ırak yerlere saklar, iliğini kemiğini kurutana dek kötüler ama sevdiklerini altın suyuna batırır, hele bir aksini iddia edin pes ettirene dek var olan tüm kusurlarınızı yerlere serer, sonra hepsini toplar iper dizer, konu komşuya da rezil eder! Herhangi bir kusurunuzla Başak’ın eline düşeceğinize, kör bir kuyu bulup balıklama dalın, daha acısız olacağına da inanın! En iyisi gözüne görünmemek, eleştirilerine kulak tıkamak! Umursamadığınızı anlarsa umudu keser. Ya da ölü taklidi yapın belki enerjinizin katili olduğunu anlar ?

Her Şeyi Kontrol Etmek İster, Burnunu Sokmadığı Yer Kalmaz!

Başak’ın müdahale edemeyeceği, “burası benim uzmanlık alanımın dışında yanlış yönlendirmek istemem” diyeceği, dilini uzatıp hoşnutsuz bakışlarını fırlatamayacağı bir bölge varsa beraberce oraya göç edip gönlümüzce yaşayalım ama öyle bir dünya yok! Başak her işe maydanoz olmadan, en iyisini kendi bildiği için sürekli uyarmadan durmaz, duramaz! Sorsanız her şey bizim iyiliğimiz, daha düzgün işler yapmamız, güzel görünmemiz, davranışlarımıza çeki düzen vermemiz, herkesçe onaylanan insanlar olmamız için! Tamam da Başak, seni kimler onaylasın? Her şeyin en iyisini sen biliyorsan madem, tüm eleştirilere de kapalıysan, her şeyi kontrol etme arzundan sıkılan insanların olduğunu sana kimler anlatsın?

Fazla Titizliği, Takıntılı Halleriyle Rahatça Plan Yapılamaz!

Kendine özelleştirdiği yaşam alanını tüm pimpirikleriyle bezediği, çamaşır sularına batırıp soldurduğu yetmiyormuş gibi dünyayı da böyle aşırı düzgün bir hale getirmeye çalışır Başak! Ama bu denli çeşitliliğin olduğu bir dünyada her şeyin tek bir insan arzusuna uyumlanması mümkün değildir. Minimum temizlik, düzen ve konfor isteğini elbette insanca yaşam için hepimiz anlayabiliyoruz. Ancak takıntı boyutuna varan davranışlarına dünya sakinleri olarak uyumlanmamız mümkün değil. Başak’a “tatile gidelim” dersiniz, yanına yemek koyar, erzakını hazırlar, yedek çarşaf, çatal bıçak taşır, olan hevesinizi kaçırır!

Susturamadığı Kaygılarını Herkese Yansıtır, Hayatı Zindan Eder!

Başak iç dünyasının kesilmez sesi, sürat kesmeyen uyarıları, tükenmez korkuları yüzünden kendini detaylarla dolu bir bataklığın içine iter tabi giderken yanındakileri de kendi karanlığına çeker! Bu denli kontrolcü ve detaycı oluşu; bir şeyleri eksik yaptığını düşünmesiyle doğrudan bağlantılıdır. Hata paylarını minimuma indirmek için durmaksızın çalışması da susturamadığı kaygılarının baskılarıyla mümkün olur! Çevresinde sürekli eleştirecek bir şeyler bulması, yakınlarının kararlarına, görünümüne, işlerine karışması da kendini herkesten daha mükemmele yakın hissetmesine katkı sağlayıp içini rahatlatıyor olabilir. Başak zihnini de aynı yaşamı paylaştığı insanları da rahat bırakmadan huzur bulamaz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here