Ana sayfa Sağlık Saç Ekimi Yöntemleri

Saç Ekimi Yöntemleri

310
0
Saç Ekimi Yöntemleri

Saç Ekimi Yöntemleri günümüz teknolojisinde 2 aşamada toplanmaktadır. Çığır açan devrim niteliğindeki bu tedavi yöntemleri yurt dışında uzun bir araştırma ve geliştirme süreci sonrası ülkemize gelmiş ve uzman doktorlarımız tarafından profesyonelce uygulanmaktadır. Saç ekimi ciddi bir iş olması nedeniyle işinde ehil personellerin yapması oldukça önemlidir.

Bilinen en etkili saç ekim yöntemleri fue ve fut yöntemleridir. Birbiri arasında benzerlik gösterse de eklenen greft miktarı ve tedavi süreci nedeniyle ayrılmışlardır. Ancak her iki yöntemde de başarı %100 olmaktadır. Saç ekim merkezimizde iki tedavi yöntemide gerçekleştirilebilmektedir.

Fue Saç Ekim Yöntemi ; Foliküler Ünite Ekstraksiyonu olarak adlandırılan Kısaca fue olarak bahsedeceğimiz yöntemimizde dikiş kullanılmadan ve kesme izi olmayan saç ekme yöntemidir. Lokal anestezi ile uygulanan bu yöntemde canlı olarak saçlı bölgeden alınan saç kökleri tek tek açık alana dikilme işlemidir. Son sistem saç ektirme yöntemi olarakta bilinmektedir. En yaygın olarak kullanılan bu teknik alanında uzmanlaşmış hekimlerimiz tarafından uygulanmaktadır.

Fut yöntemi ile aralarındaki fark köklerin alınma şeklidir.

Fut Saç Ekim Yöntemi ; Foliküler Ünite Transplantasyonu olarak açılımı bilinen bu teknikte dünyaca uygulanan ikincil saç ektirme yöntemlerindendir. Fue tekniğinin kullanılmaya başlaması ile birlikte eskisi kadar sıklıkta kullanılmamaktadır. Ancak yinede hastanın isteğine ve saç tipine göre tercih edilip uygulanması devam etmektedir.

Foliküler ünitelere bir anlamda küçük saç grupları da diyebiliriz. Bu gruplar özel bir teknikle sağlıklı olan saçlı bölgeden alınarak saç dökülme yaşanan diğer bölgeye nakil edilerek gerçekleştirilmektedir. Şerit olarak alınan saçlar cerrahi dikiş sonrası kapatılır ve 15 gün içerisinde dikişler alınarak yaranın kapanması beklenir. Çok aşırı kısa kestirilmedikçe bu dikiş izleri belli olmayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here