Ana Sayfa Güzellik Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi Nedir?

397
0
Mezoterapi nedir

Tamamen doğal bitkilerden oluşan, yaşlanmış olan hücrelerin temizlenmesini sağlayan, enzimler, vitaminler, mineraller ve daha birçok maddenin karışımından oluşan ve derinin içerisine enjekte edilmesini işlemine mezoterapi denilmektedir. Birçok alanda kullanımı gitgide yaygınlaşmaktadır. Başlıca kullanım yerleri ise;

  • Saç mezoterapisi
  • Selülit
  • Vücudun bazı bölgelerinde görülen çatlaklar
  • Yara izlerinin kaybolması
  • Yüzün gençleştirilmesi
  • Dolaşım sorunlarının giderilmesi
  • Zayıflama

İnsanlar tarafından en çok tercih edilenleridir.

Mezoterapi insanlar arasında çoğunlukla neredeyse her insanın başlıca sorunu olan saç dökülmelerine çözüm ile tercih konusu olmaktadır. Saç mezoterapisi saçların dökülmesini engellemek, daha kaliteli saçlara sahip olunması ve çıkmakta olan saçların daha aktif olmasını sağlamak için yapılmaktadır. Bu işlem özel karışımlardan oluşan ilaçların özel iğnelerle saç köküne enjekte edilmesi ile yapılmaktadır. Yaklaşık olarak 10 seanstan oluşmaktadır. Tek bir seans ise 15 ile 20 dakika arasında olmaktadır. Yapılma süreleri 15 günde bir kez veya ayda bir kez olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Özel karışımlarla yapılan ilaçlar dozları küçük olacak şekilde cilt içerisine enjekte edilir. Enjekte edilen ilaç orta tabakada bulunan kılcal damarın uçlarına ulaşmaktadır. Küçük dozlar halinde ve bölgesel olarak kullanıldığından etkisini kısa bir süre içerisinde göstermektedir. İşlem yapılırken az da olsa hissedilecek bir ağrı bulunmaktadır. Ağrı eşiği az olan insanlar için ise mezoterapi yapılacak olan bölgeye lokal anestezi uygulaması da kullanılabilir. Kullanan kişiler tarafından herhangi bir yan etkiye rastlanmadığından günümüzde en çok tercih edilen yöntemdir.

Mezoterapi için kullanılacak olan ilaçlarda bazı özellikler vardır ve her zaman bunlara özenle dikkat edilmelidir. Yağlı olmamalı ve sıvı içerikli olması gerekmektedir. Kullanılacak olan tüm ilaçların gerekli araştırmalardan geçmiş ve yan etki yaratmıyor olması testlerle ispatlanmış olmalıdır. Alerji yaratabilecek kimyasallar içermemesi gerekmektedir. Cilt seviyesinde alt katmanına kadar dayanıklı olabilmesi önemlidir. Doku ile uyumunun sağlanması gerekir.

Saçlarınız için en uygun bakım olan mezoterapi ile en güzel saçlara sahip olabilirsiniz. Hiçbir insan saçlarının dökülmesini istemez. Tek bir kıl bile olsa eksilmemesini istiyorsanız bu özel teknik ile saçlarınıza yeni bir hayat kazandırmalısınız. Tüm saç ekimi ve problemleriniz için bizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz