Ana sayfa Kültür/Sanat İkizler Burcu Yorumu

İkizler Burcu Yorumu

135
0
ikizler burcu

Bu yazımızda sizlere ikizler burcunun öne çıkan iyi veya kötü tüm özellikleri hakkında bilgi veremeye çalışacağız. Size özel ikizler burcu yorumlarınızı hemen okuyun.

İkizler Burcu özelliklerini tam anlamıyla biliyor musun?

Hava grubundan olan İkizler Burcu zihinsel ve iletişimle ilgilidir. Aynı zamanda değişken olduğu için de değişken koşullara adapte olan bir yapıdadır. Doğanın değişkenliğini şaşkınlıkla izleyen ikizlerin içindeki merak duygusu onu oradan oraya taşıyabilir. Merak, ikizler burcunun en belirgin kaynağıdır ve merak onun hayatta sürekli hareket halinde olmasını sağlayabilir. Yaşanan bir olay sonucunda refleks olarak merak içinde soru soran ve sorularına cevap arayan bir kişi şeklinde tepki verebilir. Karşılaştığı her türlü duruma karşı eleştirel ve akılcı bir tutumla yaklaşır. Burçlar arasında en hızlı düşünebilen burç ikizler burcudur. Taklit etme özelliği çok gelişmiştir. Daha önce hiç gitmediği bir ülkeye giderek kısa sürede o ülkenin dilini öğrenip, o ülke toplumuna adapte olabilir. Bazen İkizler karşısındakini dinlemek ve öğrenmeyi tercih etmek yerine kendi bilgi ve deneyimlerini göstermekle meşgul olabilir. Herhangi bir sohbet esnasında, karşı taraf söze başladığında onun ne söyleyeceğini tahmin ederek dinlemek yerine vereceği cevabı düşünebilir. Bu durum onda dinlemeye yönelik problemler yaratabilir.

İkizler burcu duyguları hissetmek yerine analiz yaparak zihinsel bilinçle yaklaşabilir. Duygularını mantığına uygun hale getirme çabaları onun gerçek duygularını hissetmesine engel olabilir. Gerçek duygularının karşısındakiler tarafından anlaşılmasını istemediği için düşüncelerine çeşitli zincirler örerek duygularını saklayabilir. Önce düşünür, ardından tepki verebilir. Bilinçsiz bir şekilde karşısındaki insanları taklit edebilir ve karşısındaki kişilerin düşüncelerini sahiplenebilir. Düşünceleri hızla ve sıklıkla değişebilir. Bu kadar sık değişen düşünceler bilgide yüzeyselliğe sebep olabilir. Bu durum, bilginin içeriğinden çok konu ve sayı fazlalığıyla ilgilenen bir durum ortaya çıkarır. Hangi konuda olursa olsun bilgi toplama ihtiyacı baskın olabilir.Merak ve öğrenme içgüdüsü, aynı anda birden fazla işin de peşinden koşmayı getirebilir. İkizler burcunun kendini ortaya koyuş biçimi mantık çerçevesindedir. Akıllı, kendini iyi ifade edebilen, keskin dilli, hızlı ve pratiktir. Tartışmacı bir yapısı vardır, düşünceleriyle ve sözleriyle meydan okuyabilir. Çoğu zaman karşısındakini dinlemeden söz savaşını kazanmayı arzu eder.

İkizler burcunun ilişki kurma biçimi yüzeysel ve entelektüeldir. Ağırlıklı olarak ilişkilerinde konuşma ve iletişim ön plandadır. Değer duygusu yüzeysel ve geçici olabilir. Maymun iştahlılık ve sevgi üzerine mantık yürüten bir durum ön plana çıkabilir. İkizler burcu olan bir kişi zeki ve bilgi veren bir yapıdadır. Okumaktan, yolculuk yapmaktan ve konuşmaktan keyif alır. Sosyalliği, kitapları ve iletişimi sever. Parasını entelektüel zevkler için harcayabilir.

İkizler’in En İyi Anlaştığı Burçlar!

İkizler’in şeytan tüyü, yaşam enerjisi, tatlı dili, güler yüzü herkesin kalbini çalar, yalnız kalpler durağında bütün gözler kendilerini sıkıntılarından çekip çıkaracak bir İkizler arar! Zira çevresi geniş İkizler her ruha uygun bir arkadaş bulur, vaktini keyiflendirecek ilk etkinlikte soluğu alır! Anlaşamadığı insan azdır! Genelde tembellik seven, ağır kanından hareket edemeyenler hızına yetişemediği için İkizler’in gerisinde kalır, aksi halde İkizler herkesle barışıktır! Herkesle anlaşır anlaşmasına da en çok hangi burçlarla olmaktan keyif alır?

Terazi

terazi burcu
terazi

Terazi İkizler’in huyunu biraz bozar, bir süreliğine güzellik salonları, dans kulüpleri, flörtü bol eğlenmece, alışveriş turları derken İkizler’in hayatına yeni bir soluk gelir. Aynı şeylerle uğraşmaktan sıkılan, rutinini bozmak için can atan İkizler ile Terazi bir olunca ortamların tozu atılır, sonu gelmez partilerde eğlencenin dibine vurulur. İkizler anlatır Terazi dinler, Terazi her telden çalar, her ortama uyar! İkizler de farklı değildir, ikisi de bolca eğlence sever, durmaksızın sosyalleşmek ister! Evin yolunu zor bulan İkizler ile Terazi gününü gün eder!

Kova

kova burcu
kova

Kova uzman olduğu alanı derinlemesine bilir, İkizler her şeyden biraz bilir! İkisi de sapyoseksüel denebilecek denli zeka sever, sohbeti kafa açmayanın yanında uzunca zaman geçirmek istemez! İkizler ile Kova aynı sohbet masasında buluşursa, o sinerji ortalığı kasıp kavurur, kıvrak bir sohbet alır başını gider, bu ikili birbirinden ilk anda etkilenmeye başlar! İkisinin de hemen telli duvaklı, papyonlu kuşaklı gelin damat olma hayali yoktur, ilişkinin kıskacına kapılmak ise en son istedikleri şeydir. İkizler ile Kova hem çok güzel arkadaş olur hem de hür mü hür birer sevgili! Birbirlerinin engin bilgilerinden durmaksızın faydalanır, diğer herkesin aptal olduğuna inanırlar. Dünya bir anda onların etrafında döner, harika zamanlar geçirirler.

Koç

koç burcu

İkizler ile Koç hem arkadaş hem de sevgili olmak için ideal iki burçtur. Her iki halde de sıkılmadan, bıkmadan uzun yıllar birlikte olabilirler. Zira bu iki burç sevgileri ya da arkadaşlarıyla olan ilişkileri üzerinden var olmazlar, kendilerini eyleyecek türlü meşgale bulur, hobiyle uğraşır, durmaksızın yeni uğraşlar yaratırlar. İkisi de ilişkilerinde bolca heyecan ister ve ortak beklentileri paylaşırlar. İkisi de telaşla yaşar, uyuşukluktan, fazla düşünüp harekete geçememekten nefret eder! İkizler’in kararsızlığı, Koç’un cesur atılımlarıyla onarılır, Koç’un girişimci ruhu İkizler’in zekasıyla bir adım öteye taşınır. Bu ikili efsane olur!

Yay

yay burcu
yay

Yay ile İkizler sohbetin belini kırar, dilleri tüysüz kalana dek konuştuktan sonra vur patlasın çal oynasın da eğlenceye dalar! Yay anlatır, abartır da abartır, İkizler merakla dinler, İkizler anlatır Yay keşif için merak arşivler! İkisi de sosyalleşmeyi, eğlenceyi, keyfi sever; birbirlerini her an motive edip tüm dünyayı çalkalarlar. İkizler’in zekâsı ile Yay’ın macera arayışı birleşince harika bir arkadaşlık doğar bu heyecanlı İkili dünya turunda çok canlar yakar!

İkizler Burcunun “En Kötü” Özellikleri!

İkizler’in lezzetini anlatmalara doyamadığımız yazılarımız da oldu! “Şekerlerden tatlı, en şerbetli tatlılardan ballı, şeytan tüyü üstünde herkesin gönlünde yaldızlı tahtlı” dedik, sıra geldi tüyünü atıp şeytani özelliklerini konuşmaya! İkizler’in dili fena sokar, çenesi kilitleyip atar! Bakalım başka hangi özellikleriyle kötülük saçar?

İkizler her tartışmanın dozunu kaçırır, en güçlü silahını susturucusuz kullanır! İçerde kendi kendini gaza getirdiği dahi düşünülür, zira İkizler sürekli artan bir ivmeyle öfkelenir, konuştukça kendini daha da sinirlendirir! Bir noktadan sonra öyle hızlı konuşmaya başlar ki o anda geri dönülmez bir yola girdiğinizi anlarsınız! Karşılık verseniz susturmak için performansını daha da yükseltir, susup seyretseniz karşılık vermenizi istercesine alevlenir! Apartman yıkılır, semt ayaklanır, İkizler’in sözcüklerinin tükenmesi, dilinin damağının kuruması epeyce zaman alır! Anlayacağınız İkizler diliyle sokmadan, zehrini akıtıp rahatlamadan kaçar yol bırakmaz, olaysız dağılmaya yanaşmaz!

Hızıyla tanınan, merakının peşinde helak olan, seri düşünen, çok konuşan, sık karar değiştiren birinin sıkılmaması mümkün mü? İkizler bazen zamanı kovalar, kendi performansının yanında yavaş kalıyor diye trip atar! İkizler bir saniye boş oturmaya katlanmaz, uğraşacak bir şeyler bulmazsa oflamasından durulmaz! Çok sosyaldir İkizler, evde oturup kalırsa maazallah sili kurur, neşesi onu terk eder, canı sıkıntıdan patlar! Bu kadar seri tüketen, çabuk sıkılan birinin dikiş tutturması, uzmanlık geliştirmesi de takdir edersiniz ki imkansıza yakındır. Her şeyden biraz tatmak, sürekli yeni deneyimler yaşamak varken İkizler bir alanda uzman olmaya dayanamaz!

Stabil bir İkizler aramakla bulunmaz! Zihnindeki çalkantıyı unutup keyfe dalınca ne tatlıdır oysa ama değişimin rüzgarına kapılınca kolay durulmaz! Aldığı karardan ilk seferde memnun olmadıysa, artık ne yapsa olduramaz! Sürekli tercih yapma eğilimi gösterir, durmaksızın fikir değiştirir! Hepsini de en mükemmeli sanır, kıvrak zekâsı sayesinde beyhude inançlarına herkesi de inandırır! Önce yapar, sonra yıkar, kendi değişime çabuk adapte olur ancak İkizler’in bu değişkenliğine maruz kalan eşi dostu sonunda yılar! Zihninin hızına yetişemeyen bedeni hareketini tamamlayamadan İkizler’in kararı çoktan değişir ancak adapte olması biraz zaman alır! Aynı anda aynı şeyden hem mutlu hem mutsuz olabilen tek insan İkizler’dir. Dolayısıyla İkizler’i mutlu etmek oldukça zordur!

Meraklıdır İkizler, yaşam boyu öğrenmeyi sürdürür. Evinde boylu boyunca kütüphane kurar, çok satandan en satmayana ne kadar kitap ararsanız hepsini gözünün önüne yığar! Okuyacakmış gibi kahvesini yapar, lambasını yakar, bacaklarını bir güzel uzatıp manzaraya karşı bakar; ilk üç sayfayı devirince uzun zamandır konuşmadığını hatırlayıp telefona bakar, bakış o bakış! Bir daha o kitabın sayfası açılmaz ama sorsanız çoktan almış, okumuş, rafa kaldırmıştır! Nasılsa herkesten çok fikri vardır! Her şeyi merak eder İkizler ama derinleşecek vakti de sabrı da kendinde bulamaz! Hemen bir diğerine geçmek varken bir şeyi etraflıca öğrenmez. Zihninde birçok konu hakkında fikir vardır ama hepsi ikinci cümlede çuvallar! Ama İkizler en çok kendisinin bildiğini iddia ederken cahile lafını sokmadan durmaz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here