Ana Sayfa Kültür/Sanat Yengeç Burcu Yorumu

Yengeç Burcu Yorumu

232
0
yengeç burcu
yengeç

Bu yazımızda sizlere yengeç burcunun öne çıkan iyi veya kötü tüm özellikleri hakkında bilgi veremeye çalışacağız. Size özel yengeç burcu yorumlarınızı hemen okuyun.

Yengeç Burcu özelliklerini tam anlamıyla biliyor musun?

Öncü olan Yengeç, başlatan ve kendi kendine harekete geçebilen yönüyle, aynı zamanda su grubuna bağlı olduğu için duygularla ve sezgilerle ön plana çıkan bir burçtur.Yengeç burcu, güçlü hafızaları ve geçmişe olan bağlılıklarıyla tanınan bir burçtur. Duygularına önem vermediği zaman ya da duygularından kaçmak istediğinde aklını işine ya da okuluna vererek daha fazla başarı elde etmek için çabalayabilir. Bu yönüyle de karşıt burcu olan Oğlak burcunun gölge yönü özelliklerine benzeyebilir. Bir yengeç, hiçbir zaman direkt olamaz. Duygusal anlamda çalkantılı bir dönem geçirdiği zaman mantıksal hiçbir gerçek sonuç vermez. Yengeç, duyarlı yönüyle çevresindeki bütün insanların ruh durumunu kontrol altına almak ister. Sık değişen ruh hallerinden dolayı sadece kendisine iyi geldiğine inandığı ve kendisini rahatlatan insanların yanına kaçar.Yengeç burcu herhangi bir olay karşısında kabuğuna çekilir ve kendini savunmaya başlar. Verdiği tepkiler yavaş ve belirsiz olabilir. Sezgileri kuvvetli olduğu için karşısındaki kişilerin duygularını hissedebilir. Herhangi bir durum karşısında duygusal davranabilir. Ruh halleri sürekli dalgalı ve değişken olabilir. Bir Yengeç için hayatta en zor olan şey duygusal anlamda büyüyüp olgunlaşmak denebilir. Aynı zamanda karar vermek  ve kabuğundan sıyrılarak hareket etmek çok uzun bir süreci kapsayabilir. Ailesinden kopması oldukça zor olabilir. Nerede ve nasıl olurlarsa olsunlar, büyüdükleri ev ve aileleri onlar için sonsuza dek değer taşır. Aile kavramı onlar için son derece önemlidir. Özellikle annelerine karşı son derece bağlı olabilirler.  En yakınındaki kişilerin ihtiyaçlarını ve duygusal durumlarını analiz ederek onları dış etkenlere karşı korumaya çalışır.Yengeç burcu kimi zaman tarafsızlığını kaybederek gerçekleri kendi hislerine göre çarpıtabilir. Bilinçaltındaki anıları ve kişisel duyguları fikir ve düşünceler üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Düşünceleri, çevresindeki insanlardan etkilenebilir. Çevresinde olup bitenleri tamamen şahsi algılayabilir.Yengeç burcu duygusal ve anaç ilişkiler kurar. Besleyici ve koruyup kollayıcı yönleri ön plandadır. Şefkat görmek ister ve kendisini güven içinde hissetmeyi sever. Cinselliğe duygusal bir şekilde yaklaşır. Kendisiyle ilgilenilmesi, birine ait olmayı ve sevdiği kişiyle ilgilenmeyi ister. Değer kavramı, anlık ruh haline göre değişkenlik gösterebilir. Savaşma tarzı, karşısındakini duygusal olarak suçlu hissettirerek alt etmek ve kırıldığını göstererek yapılan baskı şeklinde  olabilir.

Yükseleni Yengeç Burcu Olanların Özellikleri

Yükseleni Yengeç burcu olanlar hangi özelliklere sahiptir? Yengeç burcunun aşk uyumu nasıldır? Yengeç burcunun fiziksel ve duygusal özellikleri hakkındaki detaylar.

Yükselen Burcu Yengeç Olanlar:

Kendisini duygusal anlamda güvende hissedeceği yerlerde bulunmak ister. Evlenerek duygularını paylaşacağı birini hayatına almak ister. Bu yüzden, duygusal olarak kendini güvende hissetmek ister. Ailesel meseleler onun için oldukça önemlidir. Özellikle söz konusu annesi olduğunda çok hassaslaşabilir. Geçmişe son derece önem verir. Hayattaki kararlarında duygularının önemi yüksektir. Sezgileri çok kuvvetlidir. Ruh hali değişken olabilir, fazla duygusaldır. Çevresindekilerin ihtiyaçlarına karşı son derece duyarlı olabilir. Göğüs dekolteleri ve güzel gözleriyle dikkat çeker.

Yengeç Burcunun “En İyi” Özellikleri!

ıcacık mutfağında karınlardan önce gönülleri doyuran, sevdiklerini sıcacık sevgisiyle saran, kalbinin derininde büyüttüğü şefkatli duygularıyla yaşayan, Zodyak’ın en hassas insanı olan Yengeç’in kendi kadar çevresindeki herkesin mutluluğunu ilgilendiren güzide özelliklerinde sıra! Bakalım Yengeç’in enleri arasında daha neler var?

En Empatik

Empati kabiliyeti ne çalışmakla elde edilir ne de bin yakarış, türlü yalvarışla ödünç verilir! Parayla pulla zaten satın alınamayan bu maharetin sahibine de her koyunun kendi bacağından asıldığı günümüz dünyasında nadir rastlanır. Empati; kendini başkalarının yerine koyup insanların dertlerini paylaşmayı, gelişkin bir sağduyu kazanayı, insanlığa her durumda eşit mesafede olmayı gerektirir. Yengeç kendi gibi üzülür başkasının derdine, tıpkı kendine verdiği mücadeleyi verir herkesin mağduriyetinde. Bu muazzam duygu, Yengeç’in tüm yaratılışa karşı hassasiyet geliştirmesini sağlar. İnsanların derdiyle hemhal olmayı başaran ve şefkatinden sual olunmayan Yengeç, dokunabildiği her canlının yaralarını sarar!

En Şefkatli

Yengeç tüm dünyaya annelik edecek denli güçlü bir şefkat duygusuyla doğar ve yaratılış enerjisini heybesinde saklar! Kocaman bir yürekle sever Yengeç! Ağacın kırılmış dalını da aynı şefkatle sarar, annesiz kalmış bir kediye de müthiş bir yakınlık duyar! Sihirli ellerle dokunur Yengeç sevdiğine! Rahatını, sevincini, derdini, mutluluğunu; yaşadığı tüm duyguları sevgisiyle sarar, güzel duyguları bereketiyle katlar, yüceltir. Kendine has sever Yengeç; onun yüreğine giren kimse kendini bir daha sevgisiz hissetmez! Biraz ona, azıcık ötekine, çokça berikine verince azalan, herkese azıcık ucundan dağıtılıp tasarruf yapılan bir sevgi değildir onunki; herkese oluk oluk akar, yağmur olup yağar! Yaraları Yengeç sarar, Yengeç’in eliyle yapılan çorba şifa saçar. Dünyanın gazlı bezi, sıcacık battaniyesi, bir lokma yemeği, yardım elidir Yengeç her zaman!

En Duygusal

Yengeç olmayanın bilemeyeceği, uzun uzun anlatsalar da kimselerin kolayca anlayamayacağı çeşit çeşit duygunun sahibidir Yengeç! Yengeç’e duygusal deriz; hep yanlış anlaşılır! Gözünün yaşına, kalbinin kırığına bakıp duygusuna atıp yapmayız oysa! Öfke de bir duygudur, nefret de heyecan da hüzün de… tümünün sahibidir Yengeç! Empati kabiliyetinin şahanesi de tam olarak bu çeşitlilikten gelir. Yengeç öfkeli insanın ruh halini de anlar, insanların nefret sebeplerini de! Acıyı yaşatanı da anlar, yaşayanın ne hissettiğini de! İnsan temelde anlayamadığını bilemez, kulaktan dolma bilgileri özümsemeden duyarlılık geliştiremez! İşte tam da bu noktada Yengeç’in tüm dünyayı kuşatan merhametinin sebebi belli olur! Zira Yengeç sahip olduğu duygu çeşitliliğiyle herkesi anlar, herkesin yerine kendini koyar! Çünkü yaşama duygusal gözlerle bakar!

En Geleneksel

Yengeç’in var oluş temelinin ilk tuğlası da gelecek hayallerinin mihenk taşı da ailesidir! Yengeç köklerine bağlı kalmak ve zamanı gelince özenle koruduğu geleneklerini geleceğe taşıyacak bağlantıyı kurmak için kendi köklerini salmak ister. Yengeç’in yaşam vazifesi; aile geleneklerini korumak ve yarınları güvence altına almak için sevgiyle inşa ettiği köprünün bir ucunu çocuklarının sorumluluklarına bağlamaktır. Yengeç nasıl ki ailesine dört kolla, tüm duygularıyla, yüksek bir sevgi ve saygıyla bağlıdır, kendi ailesini kurup dünyaya varlığını sürdürecek bir elçi bırakmak da onun yaşam amacıdır. Yengeç içim tüm insanlık sevilmeye değerdir ancak kan bağı olan insanlar bambaşka bir yerdedir. Yengeç’in geleneklerinden sıkıldığı, ailesinde uzaklarda rahatı bulduğu sıkça rastlanır bir durum değildir. O ait olduğu yerde, kendi aidiyetlerini geliştirip, şefkatle sevilmek ve kocaman kanatlarıyla ailesini korumak ister.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz