Ana Sayfa Kültür/Sanat Boğa Burcu Yorumu

Boğa Burcu Yorumu

213
0
boğa burcu
boğa

Bu yazımızda sizlere boğa burcunun öne çıkan iyi veya kötü tüm özellikleri hakkında bilgi veremeye çalışacağız. Size özel boğa burcu yorumlarınızı hemen okuyun.

Ay Burcu Boğa Olanların Karakteristik Özellikleri

Ay burcu boğa olan kişi duygusal açıdan tutarlı, sabırlı, gerçekçi, soğukkanlı ve inatçıdır. Para konularında oldukça başarılıdır, iyi bir yatırımcıdır. Realisttir, ayakları yere daima sağlam basar. Güvenilirdir. Duygu dalgalanmaları onun anlayamayacağı bir konudur. Yersiz endişeleri yoktur. İlk bakıldığında vurdum duymaz bir görüntüsü vardır. Biraz tembeldir ama yapması gereken her şeyin kolayını bulur, oldukça pratiktir. Her zaman güvende olmak ister, dolayısıyla risk almak istemez. Günlük rutinleri onun için çok önemlidir, değişimden hoşlanmaz. Maddi açıdan güvende olmak ister. Son derece konforuna düşkündür. Doğa ile uyumludur, çok iyi bitki yetiştirebilir ve yemekleri lezzetlidir.

Geleneksel bir yapıdadır, annelik anlayışı da gelenekseldir. Çocuğunun fiziksel ihtiyaçlarını karşılamaya ve onu güvende hissettirmeye odaklıdır.

Boğa Burcunun “En İyi” Özellikleri!

Eşi dostu kendine gıptayla baktıran, kıskançlık damarlarını orta yerinden çatlatan, bolca alkış toplayıp takdirlere şayan olan Boğa burcu özelliklerinde sıra! Bakalım Boğa’nın enleri arasında neler var?

En Sabırlı

Ne sert kayalar durabilir önünde ne kırk yeminliler diyarından gelen erenler, ne tövbekârlar dayanabilir onun kadar Nuh dediğine peygamber dememeye ne de yerinden oynamayan mermer heykeller durabilir asırlarca öylece! Ama Boğa sabrın sonundaki selamete ermek için, tüm bu abartılı örneklerimizi solda sıfır bırakır, aklına koyduğunu gözüyle görmeden de rahata ermez! Aceleyle davrananların kaçırdığı fırsatlar, sabırla gelen mutlu sonlar, toleransı bol ilişkiler Boğa yaşamının olmazsa olmazlarıdır. Ve tabi ki tüm Zodyak bir araya gelip güçlerini birleştirse, herkes birbirini Boğa’nın sabır kalesini düşürmek için motive etse nafile, Boğa’nın sabrının ötesindeki köyü gören bulunmaz!

En Sadık

Gücünü sabırdan ve güvenden alan bir duygudur sadakat! Boğa herkesi hayatına almaz, kırk düşünmeden bir yapmaz! Her sakallıyı dedesi de sanmaz! Gönlü çabuk aşka konmaz, herkese ilk günden ölürüm sana şarkıları tutturmaz! Önce uzun uzadıya gözlem yapar hem sevdiğinden hem de sevildiğinden emin olmadan adım da atmaz, hiçbir işe de kalkışmaz! Temkinlidir Boğa, eğer duygusal yahut arkadaşlık ilişkisi kurduysa biriyle, bilin ki duygusunun arkası da bu birlikteliğin temeli de sağlamdır! Evi, yurdu, Boğa’nın sahip olduğu her şey önemlidir, öyle eli uzanan herkes dokunamaz! Boğa da yaşamına soktuğu insanı en güvenilir olanlar arasından seçer! Böylesi bir ilişkide de sadakat olmazsa olmaz! Boğa, “aldatmayan erkek yoktur” kuralını bozar, “çapkın kadın” ihtimallerini yıkar, en sadıktır Zodyak’lı olarak, edebiyle yaşar!

En Pratik

Bazen dezavantaj gibi görünen ancak doğru planlamayla avantaja dönüşen durumlarla karşılaşırız! Boğa’nın en pratik kimseler listesinde başı çekmesinin de benzeri bir sebebi vardır! Kendisi keyfini pek sever, artık bilmeyenimiz yok! Kaliteden ödün vermediği yaşantısının olmazsa olmazı ise dinlenceye ayırdığı vakitlerdir! Büyüklerimizden sıkça duyarız; tembelliğin ve fakirliğin insanları mucit yapmışlığı çoktur! Para ve enerji yokluğu yahut minimum kayıp arzusu insanı mucit yapar, biz de Boğa’dan biliyoruz! Kendisi paradan da zamandan da enerjiden de tasarrufu sever, bunun için de en pratik çözümleri geliştirmekle kalmaz, küçük basit makineleriyle herkesi kıskandıran icatlar yapar! Kötü komşunun insanı ev sahibi yapması gibi tembellik de Boğa’yı mucit yapar ?

En Kıymet Bilen

Kıymet bilmek için önce kıymet verilecek olanı keşfetme kabiliyeti ve aşkın bir beğeni duygusu gerekir. Kaliteden anlayan insan ancak, şeylerin ederini bilip uygun değeri biçebilir ve yaşamındaki her şeye hak ettiği değeri verebilir. Boğa’nın; damak tadı lezzeti bilir, kulağı sanatı işitir, gözleri estetik olanı yansımasından tanır, temas ettiği her türlü doku kalite şeceresine uygun yeri alır! sanatsal olana kabiliyetlidir Boğa, gurme damaklı, hassas kulaklı, kalite avcısıdır! Kıymete uygun değer biçebilen, estetik, leziz, kaliteli olanın ve her güzelin farkında olan Boğa, sahip olduklarının kıymetini de en çok bilendir!

Boğa Burcu Kadınının Stili

Boğa burcu kadını her zaman sade ve şık olmak ister. En çok toprak tonları ve yeşil rengini kullanan Boğa kadını, rahatına önem verdiği kadar kaliteli ürünlere de bayılır. Hazırsanız Boğa kadınının stilini masaya yatırıyoruz.

Kalite Vazgeçilmezi

Boğa burcu için kalite kadar önemli neredeyse hiçbir şey yok. Şıklıklarını bütünleyen kumaşlara resmen âşık olan Boğa burcu kadını, dayanıklılığı ile ömürlük bir kumaş olan kaşmirden vazgeçemez. Kaşmir kazağı ise genellikle, modası asla geçmeyecek olan açık pembe ya da nude rengi tonlarında tercih eder.

Kalite denince akla gelen en önemli stil ürünü tabii ki paltolardır. Boğa kadını ise palto seçerken onu hem zevkli hem de kaliteli gösteren tek rengin toprak tonlarında ya da trend ismiyle kamel rengi palto olduğunu bilirler.

Sade Şıklık

Sade şıklık sadece Başak kadınlarının tekelinde değil. Boğa burcu kadını da sadeliği rahatlıkla birleştirerek hayatına uyarlıyor. Bu makyajlarına da saç stillerine de giyim tarzlarına da yansıyor. Tek bir farkla Boğa kadını için kaliteli görünüm çok önemli. Özellikle de kumaş seçiminde. O nedenle onları asla kırışık bir pantolon ya da elbise ile görmüyoruz.

Toprak tonlarını palto ve pantolon gibi tercihlerde kullanan Boğa kadını doğaya olan aşkından gelen yeşil rengine bayılıyor. Yeşilin koyu tonlarını takım elbise ve elbiselerinde tercih ediyor.

Son yılların vazgeçilmez rengi mint yeşilini ya da diğer adıyla açık yeşili ise etek, kumaş pantolon ya da manto seçimlerinde bol bol görüyoruz.

Makyajında toprak tonlarının tutkunu olan Boğa burcu kadını pratik ve sade makyaja bayılıyor. O nedenle yokmuş gibi makyajı tercih ediyor. En çok da nude tonlarını kullanarak güzelliğini vurguluyor.

Aksesuar Tercihi

Boğa kadının en vazgeçilmez aksesuarı hiç tartışmasız gözlükleri. Çünkü Boğa burcu kadını çok iyi bilir ki stiline son dokunuşu güneş gözlüğü ile yaparsa hem zevkli hem de kaliteli bir duruşu olur.

Her ne kadar rahatlığı sevseler bile Boğa kadınını yüksek topuklu ayakkabıları olmadan hayal etmek zor. Bu belki kendine en çok yüksek ökçeleri yakıştırmasından belki de topuklu ayakkabı onun ayaklarında şaha kalktığından oluyor. Arada sırada rahatlığın ön plana çıktığı durumlarda ise yine şık bir seçimle düz ayakkabıyı tercih ediyor.

Klas görünmeye önem veren Boğa kadını, kıyafetini zaman zaman fularlarla tamamlamayı tercih edebilir. Fuları bazen boynu yerine çantasına, saçına ya da elbisesinin üzerine kemerle birlikte takabilir.

Ünlü Boğa Burcu Kadınları

Boğa burcunun ünlüleri arasında eskilerden Audrey Hepburn, Eva Peron, Kraliçe II. Elizabeth bulunurken günümüzün ünlülerinden Şebnem Dönmez, Aslı Enver, Adele, Penelope Cruz, Megan Fox, Gigi Hadid, Ece Erken, Demet Akalın var. Boğa burcu ünlüleri arasından stili ile adından en çok söz ettiren Gigi Hadid olsa bile biz Boğa burcu özelliklerine göre stilini daha çok yansıtan Jessica Alba’nın tarzını inceledik.

Boğa burcu kadının topuklu ayakkabı sevdasının hakkını veren Jessica neredeyse her kombinin altına topuklu giyiyor. Spor ayakkabı ya da babet ile neredeyse göremediğimiz Jessica Alba iki çeşit ayakkabı tercih ediyor. Stiletto ve burnu açık platformlu ayakkabı. Stilettolarını ise Boğa kadınının zevkli stili öne çıkaran diz hizasında ya da altında biten vücudu saran elbiseleri ile tercih ediyor.

Günlük giyimindeki spor şıklığı genellikle jean ile yapan ünlü oyuncu, moduna göre kazak, bol tişört ve dökümlü bir bluz ile kotunu kombine ediyor. Jean modeli ise yüksel bel ve boru paça modeli. Uzun boyunu daha da uzatmak isteyen Jessica jeanler ile platform ayakkabı tercih etmeyi de ihmal etmiyor.

Jessica modern bir Boğa kadını olarak paspal ya da asla rüküş olmuyor. Pastel tonları ya da açık renkleri kullanan ünlü oyuncu en çok beyaz, toprak tonları ya da uçuk pembeleri tercih ediyor.

Şıklığından ödün vermeyen Alba tarzını belirlerken her ne kadar kusursuz bir vücudu olsa bile vücut tipine uygun giyiniyor. O nedenle neredeyse tüm pantolonlarını yüksel ben ve bol paça tercih ediyor. Aksesuar olarak ise en çok gözlük kullanıyor.

Kaliteli, zevkli ve modern Boğa kadınının stilini ayrıntılarıyla inceledik. Eğer sen de hala tarzını belirlemediysen sana verdiğimiz örneklerinde stilini oluşturabilirsin.

Boğa Burcunun Enerjisini Düşüren 3 Şey

İşte geldik telaşın, gerginliğin, acelenin uğramadığı topraklara. Eğer bu saydığımız şeylerden biri bile varsa orada olmaz zaten. En iyisini de yapar bazen bazı meselelerle yüzleşmektense kaçılabiliyorsa kaçılmalıdır. Boğa da böyle düşünür işte, güzel yemekler yiyip, iyi şaraplar içip, şık ve rahat evinin tadını çıkarmak ister. Ama bazen bir şeyler olur ve sevgili Boğamızın canını sıkar, enerjisini düşürür. İşte size 3 tane sebep:

Dolaptaki Son Pudingin Yenmesi

Boğa insanı yemek yediği zaman bunu gerçekten tadını çıkara çıkara yapar. Her lokmanın hakkını verircesine, adeta reklamlarda izleyenlere yenilen şeyin ne kadar lezzetli olduğunu anlatmaya çalışırcasına yer. Zaten kendisini en mutlu hissettiği yer olan eve gelmesine ek olarak bir de evde pişmekte olan yemekten güzel kokular geliyorsa Boğa insanından daha mutlusunu bulamazsınız. Bazen ödül olarak da kendisine güzel bir yiyecek sunar. Mesela işlerini bitirdiğinde gidip kendinden geçercesine yiyeceği o puding. İşini bitirmiştir ve emin adımlarla mutfağa yönelir, dolabın kapağını açar fakat gözlerine inanmak istemez. “Yok canım sebzelerin arkasında kalmıştır” diye düşünür. Ama olan olmuştur. Hayalini kurduğu o son puding şu an birinin midesinde yolculuk ediyordur. Bir Boğayı bu kadar mutsuz etmenin alemi yok. Çok ayıp gerçekten.

Fazla Salaş Mekanlar

Hepimiz biliriz ki Boğanın evi, kalesidir. Kale demişken gerçek anlamda lüksün ve şatafatın hüküm sürdüğü kalelerden bahsediyoruz. Tamam belki biraz abartmış olabiliriz ama demek istediğimiz bir Boğa insanı için evinin huzuru, rahat aynı zamanda şık olması çok önemlidir. Estetiğin, göze güzel görünmenin önemini asla yabana atmaz. Bu sebepledir ki; trend oldu diye alıp götürdüğünüz o salaş ve sözde özenilmemiş gibi görünen mekanlar, Boğa insanının hoşuna gitmez. Yapmayın, etmeyin hiç mi tanımadınız bugüne kadar cidden? O böyle özensiz yerlere mi layık sizin gözünüzde? Ha orijinal olsa yine bir nebze ama o da yok ki.

Parayı Sokakta Bulmuşçasına Saçanlar

Boğa insanı bugün yaşayalım, yarını yarın düşünürüz diyenlerden olmamıştır asla. Bugününü güvence altına alacaksın ki yarın kriterlerinden, alıştığın rahatlıktan olmayasın diye düşünür. Planlarını ona göre yapar, adımlarını ona göre atar. Her zaman kenarda bir birikim hesabı vardır, ne zaman ve hangi yatırımı yapacağını bilir. Ama Boğa inatçıdır, onun için doğru olan şeyin bu olduğuna inanıyorsa, birileri öyle değil dedi diye vazgeçmez. Ee böyle biri için parayı sokakta bulmuşçasına saçanları anlayamaz. Yarın sanki hiç paraya ihtiyacı olmayacakmış gibi davranan insanlar göze biraz nasıl diyelim çok anlamsız bir hayat yaşıyormuş gibi görünür. Böyle insanlardan hazzetmek bir yana, kendilerine üzülerek bakar, “hiç anlamıyorum niye böyle yapıyorsun yazık değil mi emeğine” diye aklından geçirmekten kendini alamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz