Ana Sayfa Kültür/Sanat Koç Burcu Yorumu

Koç Burcu Yorumu

213
0
koç burcu

Bu yazımızda sizlere koç burcunun öne çıkan iyi veya kötü tüm özellikleri hakkında bilgi veremeye çalışacağız. Size özel koç burcu yorumlarınızı hemen okuyun.

Koç Burcu’nun genel özelliklerini biliyor musun?

Koç burcu güneş ve gezegenlerin yolculuğa başladığı noktadır. Bu yüzden Koç, başlangıçları temsil eder. Daha önce gidilmemiş yerlere giderek oraları ve hayatta bilinmeyenleri keşfetme içgüdüsü bir Koç’un doğasında yer alır. Koç’ta geçmiş duygusu çok zayıftır, her şey onunla birlikte başlar ve harekete geçer. Koç, yeni doğmuş ve hayatta kalma mücadelesi veren bir bebek gibi düşünülebilir. Çünkü Koç, tıpkı bir bebek gibi spontane hareket eder, aklına koyduğunun peşinden gider, dik başlı davranır ve başkalarının ona karşı telkinlerini görmezden gelir. Beklemekten hiç hoşlanmayan Koç’un kimseyi bekleyecek bir dakikası bile yoktur.
Genelde lider olarak tanınan Koç’un yöneticilik tarzı, peşinden gelenlere yol açmak ve öncülük etmektir.Bağımsızlık, keşfetmek, fethetmek benzeri daha önce gerçekleştirilmemiş başlangıçlara imza atmak gibi özellikler, Koç’u öne çıkaran özelliklerdir. Aceleci, dışa dönük, girişken ve hemen harekete geçen bir tarzı vardır. Herhangi bir durumda karşı karşıya geldiği engelleri aşar ve yaptığı bir işe karışılmasından hoşlanmaz. Aceleci ve düşüncesiz davranışları çoğu zaman aksiliklere ve kazalara sebebiyet verebilir.Koç burcu bağımsız düşünmeyi, kendine yeni düşünceler katmayı ve bu düşünceleri kendisine göre sentezlemeyi önemser fakat bu düşünceler ışığında sabırsız hareket etmesi düşüncelerini sağlıklı formüle edebilmesini engelleyebilir. Herhangi bir düşüncenin peşinden hevesle koşabilir, hevesi sona erince koşmayı bırakabilir. Bu durum onun için düşünmeden verilen kararlara ve olumsuz sonuçlara yol açabilir.Bir Koç burcunun karşısındakiyle ilişki kurma tarzı doğrudan ve hızlı şekilde olur.
Bir kişiden hoşlandığında ya da herhangi bir şey onu rahatsız ettiğinde bunu doğrudan söyleyebilir. Kendi isteklerini başka insanların gerçekleştirmesini bekleyebilir. İlişkilerinde direkt, istekli, hevesli ve rekabete hazırdır. İlişkiler konusunda öngörülü davranabilir, ilişkisinin sürmeyeceğine inandığında doğrudan “Ben bu kişiyle uzun bir süre ilişki yaşayamam.” diyebilir. Maddi kazanç elde etme konusunda girişken bir tavrı vardır fakat kazançlarını hızla tüketebilir.Bir Koç, herhangi bir olay karşısında kendini durduran bir şeyi ortadan kaldırmak için hırsla ve hızlı bir refleksle harekete geçer. Kendi isteklerini gerçekleştirme, bağımsızlık ve keşfetme gibi birtakım duyguları çok yoğun yaşayabilir. Korunmaya muhtaç olan kişileri içgüdüsel olarak koruma özelliği de Koç’un özelliklerindendir.

Koç Burcunun “En İyi” Özellikleri!

Koç’un; annelerinin beş çayı sohbetlerine onur konuğu olan, arkadaşları tarafından en çok alkışlanan, ailenin medarı iftiharı olan özelliklerinde sıra! Bakalım raflarını dolduran kupalar hangi daldan armağan. Koç’un “En İyi” olduğu alanları bulduk çıkardık, övgüleri kelimelere yağdırdık.

Cesur’ kelimesinin patentini alsa kimse dur demez, bir Allah’ın kulu da çıkıp “sana mı kaldı” demez, zaten kimseler önüne set çekemez! Koç; hakikaten yüreklerin en kallavisini henüz bebekken sütüne katıp içmiş, o gün bugün oturduğu cesaret koltuğunun da hakkını layıkıyla vermiştir. “Arkadaşlar ne der, itibarım nice olur, peki ya kariyerime zeval mi gelir?” diye düşünmez, kendini tutup sözünü yutmaz Koç! Konunun benimle ilgisi yok deyip tehlikeden kaçmaz, herkesin de savunucusu olmaktan geri durmaz! İhtiyacı olan herkesi de yüreklendirmeyi bilir. Kazanmak ve girdiği tüm mücadelelerde korkusuzca savaşmak için gerekli cesareti de göğsünde taşır. Zodyak’ın en cesuru Koç, kazandığı zaferlerle tüm alkışları hak eder!

En Girişimci

“Sonunu düşünen kahraman olamaz!” derler ya doğrudur! En azından fazla temkinli davranmanın insanı yerinde saydıracağı muhakkak! Bolca girişim yapmak, sürekli yenilenmek ve risk alabilmek için ise biraz sıcak karar, çokça cesaret ve hız gerekir! Yerinden kırk saatte kalkan, kırk düşünüp üstüne taşınıp biraz da kaşınıp ancak bir yapanların harcı değildir girişimci olmak! En cesur olarak seçtiğimiz ya da kendini zirveye taşıyan Koç, en girişimci olmak için gerekli potansiyele sahiptir. Sadece cesur olmak yetmez elbette, biraz sabırsız biraz da zihinsel olarak yeterlilik gerekir. Kafası hızla çalışan Koç en önemlisi tez karar verir! Zodyak’ın komutanı Koç, kaosu sıcak kararlarıyla bertaraf edebilir! Bir de yenilikçidir Koç, Zodyak’ın ilk burcu oluşu da yaşamının tümünde başlangıçların insanı olmasını sağlar! Koç yolda olmaktan, sonuca varmaktan çok başlamayı sever! En fazla atılımı da tabi ki Koç yapar!

En Açık Sözlü     

Koç öfkeli görünür, aceleci tavrı bazen sağlamcıların korkulu rüyası olur, cesaretle atıldığı yenilikler ise konfor alanına kendini halatlarla bağlayanlar için tedirgin edicidir! Ancak bunlar gelişmek, ilerlemek, yenilenmek için olmazsa olmazlardır. Yıkıcı olmadığı sürece öfkeye de ihtiyaç duyar insan, risk almaya da! Koç’un kalbinde var olan sonsuz iyilikten sual olunmayacağı gibi, oralarda kötülüğe de rastlanmaz! Zihni berrak, duyguları açıktır Koç’un. Hal böyle olunca sözünü de en dolambaçsızlarından seçer, zihnini olduğu gibi dışına döker! Zodyak’ın en açık sözlüsüdür Koç, hiçbir hesap yapmaz, dilinden dökülen maskenin ardında asıl sözünü saklamaz! İçi dışında, zihninden geçen dilinin ucundadır! Gerçeklerden kaçan, kandırılmayı hakikatle yüzleşmeye tercih eden insanlar için Koç’un dürüstlüğü hayal kırıcı olsa da Koç en doğrusunu yapar!

En Güçlü

Zihinsel, duygusal, düşünsel yetilerin yanında bedensel yapıyı da etkiler gökyüzü! Koç burcunun bedensel olarak 12’nin en güçlüsünü olduğunu söylemek bu noktada yanlış olmaz! Koç burcu insanlarının kas yapısı hemcinslerinden biraz daha geliştirilmeye müsait, bedenleri daha sportiftir.   Elbette spor ile beden terbiyesini maksimuma çıkarmış bir diğer burç ile, potansiyelini ortaya çıkarmamış bir Koç burcu kıyaslanamaz! Ancak Koç istisnasız her alanda mücadeleci bir duruş gösterir, yarı yolda sinirleri bozulup geri dönmez, kırılan duygularına dem vurup vazgeçtiği görülmez! Tüm bunların yanında kolu bacağı kırılsa da ortalığı yaygaraya vermez, kedi gözünü görünce yara da zannetmez! Sağlamdır, engellere takılıp mücadelesinden çabuk vazgeçmez. Zodyak’ın her alanda ama en çok da bedensel dayanıklılık anlamında en güçlüsü Koç’tur.

Koç Burcu Erkeği ile İlgili Mutlaka Bilmen Gereken 5 Şey

Erkekler… Onlarla da olmuyor onlarsız da… Seviyoruz olmuyor, sevmiyoruz olmuyor, sevdiğimizi belli ediyoruz olmuyor, görmezden geliyoruz olmuyor, peşinden koşuyoruz olmuyor, yüz vermiyoruz yine olmuyor! “Yok mu bunun bir çaresi?” diye sorduğunu duyar gibiyiz. O nedenle bu içerik serimizde erkeklerin burçları ile ilgili mutlaka bilmen gereken şeyleri paylaşacağız. Hazırsan Koç burcu erkeği ile başlayalım.

Egosu çok yüksek olan Koç burcu erkeği ile ilgili olarak bilen gereken en önemli ilk şey pohpohlanmak istemesidir. İlişkiniz boyunca sürekli onun sana nasıl iyi geldiğini, ne kadar farklı ve özel biri olduğu, zekâsını ve beğendiğin noktalarını anlatman gerekecektir. Hevesli Koç burcu erkeği kendi kendini motive etmeyi de iyi bilir. Senden ve övgülerinden aldığı güçle kendi içerisinde egosunu okşamaya devam edecektir.

Koç burcu erkeği, güçlüdür daha doğrusu alfa erkeklere ait olan burçlardan biridir ve genel olarak bulunduğu ortamlara öncülük eder. Ancak aynı zamanda düşünmeden hareket eder ve ben merkezlidir, başkasının fikrini sormayı da pek sevmez. Patronluk taslamayı ve işleri kendi bildiği gibi yürütmeyi sever. Bu nedenle ilişki süresinde kuralları kendisi belirlemek ister. Gücün kendisinde olmasını sevdiği için genellikle kendisi yazar, kendisi oynar ve kendisi yönetir.

Koç burcunun kadını da erkeğidir oldukça çocuksudur. Ama erkeklerinde bu biraz daha fazladır. Bu da onu patavatsız bir bireye dönüştürür. Bir çocuk gibi coşkulu, cesur ve canlıdır. Her şeyi ilk kez yapıyormuş, ilk kez seninle görüyormuş gibi heveslidir. Ancak aynı zamanda bir çocuk gibi aceleci, sabırsız ve dürtüsel davranışlara da sahiptir. Düşüncesiz, inatçı ve hatta kavgacı olduğu zamanlar da vardır.

Koç burcu erkeği, ilişkisinde genel olarak dürüst davranır ve dolaysız yoldan, direkt olarak konuşur. Ancak ilişkisinde ne istediğini ya da o ilişkisinden ne beklediğini bilmez. Uğruna savaşacak bir amaç arar durur ancak o amacı bulup o savaşı kazandıktan sonra sudan çıkmış balığa dönebilir. Seni seviyor olsa da, hatta sana âşık olsa da seninle gelecekte ne yapacağını bilemeyen bir yapıya sahiptir.

Koç burcu erkeği her ne kadar mücadeleyi sevse ve iyi bir mücadeleden kaçmasa bile, ilişkide sorumluluk almaktan ölümüne kaçar! Gayretlidir, girişimcidir, hareketlidir, kafasına bir şey koyduğu anda hemen harekete geçer ve normalde elinden hiçbir şey kurtulamaz. Çatışmaktan korkmaz ve yüzleşmekten alsa çekinmez. Ama iş, sevgiye, aşka ilişkiye geldiğinde o ilişki ile ne yapacağını bilemez.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Koç Burcunun Hayatından Çıkarması Gereken İnsanlar!

İnsanların hayatlarını zorlaştıran, kimi zaman zindan eden, kaçacak delik aratan insanlar vardır! Koç mücadeleci, cesur ve kazanmaya yeminlidir. Zafer yoluna taş koyacak, cesaretini körüklemek yerine söndürecek, enerjisini sömürecek insanları bir bir kapı dışarı etmesi gerekir. Koç burcunun hayatından çıkarması gereken insanları sizin için sıraladık!

Astrologlar yıllık burç yorumları, aylık burç yorumları, burçlar ve özellikleri ve burçlara dair her şey hakkında bilgiler sunarlar. 

Fikri Sabitler!

Kararsızlıklar içinde savrulan, ne istediğini bilmeyen ama temelsiz fikrinden de bir milim esnemeyen insanları yeterince yük ettiysen hayatına, vaktidir koy kapının önüne. Zamanla yarıştığın, yenilikleri birbiri ardına sıraladığın, cesur yüreğinle atılımlardan atılım beğendiğin hayatında seni yavaşlatacak, motivasyonunu düşürüp kendi çakılı olduğu kazığa bağlayacak insanların sadece zararı olur sana! Ne kararlılıkla fikirlerinin ardından gidip hareket ederler ne de kanatlanıp uçmana müsaade ederler. Fikri sabit varsa hayatında gelişiminin önüne engel etmemeye dikkat et!

Öfkesi Burnunda Gezenler!

Enerjin burnunda, sinirin canında gezerken sen, “yürü be kim tutar seni!” ne gerçek bir dost ne de iyiliğin için yanında! Bilakis dost dediğin seni dengelemek için hep idare etmek için bulunur yamacında. Öfkesi çabuk parlayan, olmadık işlere kalkışıp deli divane kavga arayan insanların seni de yükseltmesine izin verme. Daha akılcı, sakin yapılı insanları tut yanında! Enerjini doğru yerlere kanalize etmen, faydana kullanman için olaydan uzak durman, akılcı insanların desteğini alman gerekirken, seni tehlikelere salan insanları barındırma yanında! Senin gözünün karası sana yeter!

Pasif İnsanlar!

Enerjisi düşük hantal insanlardan, on düşünüp biri tamamlamaya üşenenlerden, hakkını arayamayan pasif insanlardan uzak dur! Öncelikle enerjini emer, suyunu çıkarırlar. Senin hızınla avladığın fırsatların önünde dev bir duvar örer, vaktini beyhude harcamana neden olurlar. Bir de savunmasız insanların kahramanı olmaya soyunur, kendini unutup kendini düşünmeyen insanları onlardan çok gözetmeye koyulur, işinden gücünden, heyecanlı yaşamından olursun! Kimse mücadeleye soyunma, hakkı olanın peşine düşmez, sahnelere sen atılır, sonunda da en kötü olursun! Sen koşar adım yaşarken hayatını, emekleyenler hızını keser, zirvelerden al aşağı olursun!

Saman Altından Su Yürüten Sinsiler!

Temiz kalbin, açık sözün, dosdoğru karakterinle nice kötüler sarar etrafını, iyi niyetinden faydalanmak isteyen insanlar güler yüzleriyle gizledikleri fesatlıklarıyla ovuştururlar avuçlarını. Bir kez zedelenirse güvenin, vereceğin tüm şansları kendine saklayıp ardına bakmadan uzaklaşmalısın. Sen yalandan uzak yaşasan da aklına kötülük getirmesen de ne olduğunu anlayana kadar, hayatına kötüyü sokuverir insanlar. Herkesin niyeti ne göğsünde durur ne dilinde! Kimisi amacını saklar en derininde! Kalbinin temizine güvenmeli, dürüstlükle kurduğun hayatına kara çalınmaması için dikkatli olmalısın. Bir de sağdan soldan duyduğuna kulak asmalı, gözünü de dört açmalısın! Benim başıma gelmez diye düşünmemelisin.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz