Ana sayfa Sağlık Gözlerinize İyi Bakın

Gözlerinize İyi Bakın

319
0

Dünyayı gördüğümüz ve hayatımızı renklendiren gözlerimize gereken bakımı ve özeni göstermediğimiz takdirde göz sağlığımızı olumsuz bir şekilde etkileyebiliriz. Gözlerimiz en önemli organlarımızın başında gelmektedir. Gözlerimizin sağlığı ile oynamamız durumunda hayata açılan pencerelerimizi kaybedip karanlıkta yaşamaya mecbur kalırız. Bu yüzden gözlerimize gereken önemi göstermemiz gerekmekte ve sağlığı için doktor kontrolüne mutlaka belirli aralıklar ile gitmek gerekmektedir.

Gözlerimizin sağlığını korumak için her 6 ayda bir mutlaka uzman bir göz doktorunun kontrolünden geçmemiz gerekmektedir. bu sayede gözümüzde oluşabilecek ya da oluşmuş olan problemlere çok zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde müdahale edilebilir. Kontak lens kullananların göz sağlığına iki kat daha özen göstermeleri gerekir. Genellikle lensler ile uyumak lensin kuruyarak göze yapışmasına neden olabilir. Bunun yanı sıra göz kuruluğuna sebep olacağı için gözlerin hasar görmesine neden olabilir. Bu yüzden lenslerin bakımının yapılması ve lenslerin gününün geçmediğinden emin olmak gerekmektedir. göz oldukça hassas bir organımız olduğu için gözler kaşındığında onları kaşımak ve ellerimiz ile müdahalede bulunmak çeşitli göz hastalıklarının yaşanmasına neden olabilir.

Gözlerimize değer veriyorsa bilgisayar başında gereksiz yere oturmamalı ve uzun saatler geçirmemeliyiz. Genel olarak bilgisayar başında uzun süre kalmak gözlerimizin bozulmasına kanlanmasına ve görme bozukluklarının yaşanmasına neden olmaktadır. Bilgisayar başında duracaksak dinlendirici bir gözlük edinerek göz sağlığımızı koruyabilir ve bozulmasını engelleyebiliriz. Ayrıca güneşe çıkarken kaliteli bir güneş gözlüğü takmak çok önemlidir. aksi takdirde sürekli kısılan gözlerimiz hasar görebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here