Ana Sayfa Sağlık Göz Sağlığını Bozan Tehlikeler

Göz Sağlığını Bozan Tehlikeler

366
0

Göz Sağlığını Bozan Tehlikeler

Gözümüz en önemli organlarımızdan birisidir. Dünyaya ve hayata açılan pencere olarak tabir edilebilir. Bu durumda göz sağlığımıza gereken önemi vermemiz çok önemlidir. Göz sağlığımızı bozan bazı etkenler bulunmaktadır. Özellikle çalışanların gözleri sürekli  bilgisayar karşısında olmaları sebebi ile çok daha hızlı bir şekilde bozulmaktadır. Özellikle sürekli olarak çalışanların daha hassas bir yapıları olduğu için bazı tehlikelere karşı önlem almaları çok önemlidir.

Ofis çalışanlarının bilgisayar kullanımı kaçınılmaz olmakla birlikte bilgisayar kullanımı arttıkça göz bozulması problemi yaşama olasılığı da artmaktadır. Genellikle ofis içerisinde tüm işlerin bilgisayardan yürütülmesi sebebi ile sürekli bilgisayar ekranına bakan gözler kısa süre içerisinde yorılacak ve göz kasları zayıflayacaktır. Yaz kış demeden klimalı ortamlarda yaşayanlar ve çalışanlar içinde göz sağlığının bozulma ihtimali daha fazladır. Genel olarak klima havayı kurutmakla birlikte gözlerin kurumasına da neden olmaktadır. Kuruyan gözler hareket kabiliyetini kısıtlı olarak gerçekleştirir ve çeşitli batmalar yaşanacağı gibi gözde bozulmalar meydana gelebilir. Özellikle çalışanların ekrana bakarken sürekli aynı noktaya odaklanması uzağa bakarken odaklanamama ve görme bozukluklarının yaşanmasına neden olmaktadır.

Sürekli aynı noktaya bakma probleminden dolayı göz kasları zayıflayacak ve bu sebeple kişinin gözlerinde kızarıklık yaşarma batma gibi problemler meydana gelecektir. Bunun dışında özellikle kış aylarında bazı virüslü hastalıklar el sıkışma öpüşme ve çeşitli temaslar sonucunda oluşabilir. Göz salgını da çeşitli bakterilerin gözümüz ile teması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Yaşarma şişme kapanma kızarıklık gibi sonuçlar doğurabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz