Ana Sayfa Sağlık DEĞERLİ TAŞLARIN PSİKOLOJİK ETKİLERİ

DEĞERLİ TAŞLARIN PSİKOLOJİK ETKİLERİ

1190
0

KUVARS KRİSTALLERİ: Taşlar ile yapılan terapide kuvars kristalleri önemli bir yere sahiptir. Dünya üzerindeki her şeyin değişik frekanslarda titreşimleri olsa da, nesneler arasındaki etkileşim kesinlikle bozulmaz. Kuvars enerji ve kendi enerjimiz birleşince ortaya yeni titreşim kuvveti çıkar.

Kristaller ikiye ayrılırlar; erkek ve dişi en dikkat çeken kristal pozitif ve de erkek olanıdır. Bu kristallerin görünüşleri berraktır ve fazlaca enerji yayarlar. Erkek kuvars kristalleri berrak olmaları nedeni ile zihninde karamsarlık ve de zihinsel karmaşanın sorun yarattığı durumlar da faydalıdır.

                                     

AGAT: Tansiyonu dengeleyicidir. Kişiye cesaret verir. Aklı ve vücudu güçlendirir.

RODONİT: Vücudun sağlıklı bir şekilde gelişmesine destek olur. Kan dolaşımını dengede tutar. Psikolojik olumsuzluklardan kurtarır ve cesaret verir.

AKUAMARİN: Güvenin, denge ve Ahenk’in sembolüdür. Solunum problemi ile savaşır. Sinirleri yatıştırır, hafızayı güçlendirir, huzur ve neşe verir. Ayrıca meditasyon içinde uygundur.

AVENTURİN:  Korkuları yenmek için ve yaşlılıkla mücadelede faydalıdır. Zihinsel karışıklığı ve stresi azaltır. Sakinleştirir ve neşe taşı da denir.

AMETİST: Pozitif enerji yüklü bir kristaldir. Taşıyan kişiye bu enerjiyi aktarır. Kanı temizler, beyni güçlendirir, negatif enerjileri dışa aktararak huzurlu ve de zinde olmayı sağlar.

OBSİDYEN: Hassas kişiler için koruyucu bir özelliği vardır. Zihindeki heyecanı engeller. Fiziksel olarak espri gücünü kuvvetlendirir. Terapi yönü kuvvetlidir. Strese iyi gelir hatta stresi azaltır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz