Ana Sayfa Güzellik DOĞAL SABUNLAR VE FAYDALARI

DOĞAL SABUNLAR VE FAYDALARI

1686
0

Ciltte oluşan sivilce, yağlanma, kırışıklık ve sarkmalar için doğal sabun kullanılabilir.  Eski zamanlardan gelip günümüzde halen kullanılmakta olan sabunlar maalesef yerlerini katkı maddeli sabunlara bıraktığından birçoğumuz doğal sabunların faydalarını bilmiyor. Günümüzde doğal sabunlar halen üretiliyor. İşte birkaç doğal sabunun faydaları:

  Kil sabunu: Kil sabunu cilt için oldukça faydalıdır. Kilin içinde bulunan kimyasallar cildin kendisini yenilemesi için kullandığı ve salgıladığı kimyasallar ile neredeyse aynıdır. Öncelikle kil cildi derinlemesine temizler, sıkılaştırır, besler ve toksinlerden arındırır. Ciltte oluşan sivilce ve siyah noktaların oluşmasının da önüne geçer.

  Gül sabunu: Eski zamanlarda yaşamış kadınların güzellik formüllerinden bir tanesi de gül’ dür. Gül cildi sıkılaştırır, parlaklık ve ışıltı verir. Sivilceleri yok eder ve çeşitli yara izleri için oldukça etkilidir.

  Kayısı sabunu: Kayısı sabunu tam bir nemlendiricidir. Cildin nemlenmesini sağlarken aynı zamanda yağ oranını dengeler. Cilt için gerekli olan hücre oluşumunu hızlandırır. Sivilce oluşmasını yavaşlatır. Kayısı cildin yaşlanmasının da önüne geçer.

  Kükürtlü sabun: Kükürt ciltteki yağı dengeler. Yapılı cilde sahip olanlara kükürt sabunu önerilir. Kükürt fazla yağı alır ve düzenleme yapar. Ölü deriden arındırarak, sivilceleri kurutur ve pürüzsüzleştirir.

   Papatya sabunu: Cilt lekeleri ve ciltteki kararmalar için önlem alır. Egzama ve ciltte oluşan sorunları giderir. Gözaltında oluşan torbalar için faydalıdır. Cildi yatıştırır, dinlendirir. Selülit oluşumunun önüne geçer

Lavanta sabunu: Cilde parlaklık ve ışıltı verir. Cilt yanıkları ve siyah noktalarda etkilidir ve sivilceleri kurutur.

Zeytinyağı sabunu: Cildi parlatır, ışıltı verir, canlandırır ve pürüzsüzleştirir.  Egzama ve siyah noktalarda etkilidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz