Ana sayfa Güzellik SONBAHAR VE KIŞ AYLARINDA CİLT BAKIMI NASIL YAPILMALI

SONBAHAR VE KIŞ AYLARINDA CİLT BAKIMI NASIL YAPILMALI

731
0

Sıvı ve ısı dengesini sağlayan ve birçok işlevi olan cildimiz, aynı anda iç ortam dengesi ve dış çevrenin potansiyel bazı zararları içinde bariyer oluşturarak yaşamsal rol oynamaktadır. Çevrede oluşan bazı değişiklikler direk olarak cildimizi etkiler. Birçok işlevi olması dışında, yumuşak, temiz, parlak ve pürüssüz görünümü ile aynı zamanda estetik de bir önem taşır.

Özellikle cildin mevsim geçişlerinde yeni hava koşulları için bazı önlemlerin alınması gerekir. Yazın güneş ve nem sayesinde yıpranan ve hasar gören cildimiz sonbaharında gelmesiyle ani hava değişimi ve rüzgar cildi etkiler ve zarar görmeye başlar.

GENÇ VE TAZE BİR  CİLT İÇİN MEZOLİFTİNG


Kimyasal peeling ile derinin en üst tabakaları tedavi edilebilirken, mezolifting ile derinin alt tabakaları tedavi edilebiliyor. Bu yöntemle yaz aylarında güneş, nem, sıcak gibi nedenlerden etkilenen cildinizi gençleştirirken aynı zamanda sonbahar ve kış mevsimi nede cilt hazırlanmış olur. Sağlıklı ve taze bir görünümle kış’ a adım atabilirsiniz. Mezolift yönteminin asıl amacı hava kirliliği, stres, geçen yılların ciltteki etkileri, güneşin zararlı etkileri gibi nedenleri ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Cildin kaybetmiş olduğu vitamin, nem ve mineral desteği minik iğneler ile deri altına enjekte edilerek uygulanıyor.

                CİLT SAĞLIĞINIZ İÇİN BOLCA SU İÇMELİSİNİZ?


Mevsim ne olursa olsun su içmek önemlidir. Su vücudumuz ve cildimiz için faydalıdır. Cildimizin özellikle mevsim geçişlerinde dirençli olması için bolca su tüketmekte fayda var..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here