Ana Sayfa Güzellik Vücut Losyonu – Thebodyshop.com.tr

Vücut Losyonu – Thebodyshop.com.tr

96
0
THEBODYSHOP

Cildin sağlıklı ve canlı görünümünü korumak için kullanılan vücut losyonu sıvı bir forma sahiptir. İstenilen etkinin elde edilebilmesi için losyonun düzenli olarak kullanılması gerekir. Vücut sütüne ya da yağına göre su miktarı biraz daha fazla olan losyonlar cildin kaybettiği nemi geri kazanması için idealdir. İstenen etki için genellikle duş sonrası kullanılması tavsiye edilir. Duşta sıcak suyun etkisi ile cilt fazla kuruduğundan bu kuruluğu gidermek için vücut losyonu işe yarayacaktır. Genellikle uzmanlar bu kremlerin yüze sürülmesini tavsiye etmezler. Cilde bakım yapması amacıyla tasarlanan kremler vücuttaki nem düzeyini dengelemek üzere bakım yapar.

 

Cilde yumuşaklık ve ferahlık katan vücut losyonu vücutta rahatlama sağlar. Kuru ciltler haricinde yağlı ve karma cilt tipleri için de kullanılan losyonların nem oranı ürüne göre farklılık gösterir. En iyi verimi alabilmek için cilt tipine uyumlu ürünler seçmekte fayda vardır. Duştan sonra kullanılacağında cilt iyice kuruduktan sonra losyonu sürmek daha uygun olacaktır. Aksi halde krem cilt tarafından yeteri kadar emilmeyecek, cilde faydası minimum düzeyde kalacaktır.

 

Vücut Peelingi

Ciltteki kuruluk ve çatlakları gidermek amacıyla kullanılan vücut peelingi cilt renginin en iyi olmasını sağlar. Sürekli sıcak ya da soğuk havaya maruz kalan ciltlere düzenli olarak peeling uygulamak gerekir. Cildin ölü derilerden ve gözeneklerden arınmasını sağlayan bu ürün yenileyici etkiye sahiptir.

 

Tanecikli yapıya sahip olan peeling bu özelliğiyle cildi derinlemesine temizler. Cilde uygulandıktan sonra bir iki dakika bekletilir ve ardından bol su ile durulanır. Peeling uygulamasından sonra cilde mutlaka nemlendirici uygulamak gerekir. Vücut için özel olarak hazırlanan peeling dirsek, topuk, diz gibi bölgelerde kullanılır. Ürünü vücuttan yıkarken suyun çok sıcak olmamasına dikkat edilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz