Ana Sayfa Blog Mum Çeşitleri Bathandbodyworks.com.tr’de

Mum Çeşitleri Bathandbodyworks.com.tr’de

90
0
bathandbodyworks

En sevilen dekorasyon ürünlerinden biri olan mum çeşitleri farklı ebat, tasarım ve koku seçenekleriyle her ortamda kullanılabilir. Evlerde hobi olarak da yapılabilen mumlar tüm dekorasyon türleriyle uyumludur. Özellikle kokulu olanları ortamın havasını değiştirir ve ferahlık verir. Uzmanların açıklamalarına göre evde ya da ofiste çalışırken mum yakmak kişiyi negatif düşüncelerden uzaklaştırır ve konsantrasyonunun artmasını sağlar. Ruh halini olumlu yönde etkileyen mumlarda mutluluğu artıran vanilya, daha iyi odaklanmayı sağlayan tarçın ve enerjiyi yükselten turunçgiller tercih edilebilir.

 

Genellikle parafin ve benzer maddeler ile yapılan, pamuktan fitilin üzerine dökülerek hazırlanan mum silindir şeklinde hazırlanır. Cam bardakta olan çeşitleri de olan mumlar tekli ya da set halinde dekorasyonlarda kullanılabilir. Lavanta kokulu olan mumlar en çok ilgi görenler arasındadır. Bunun sebebi ise lavantanın hoş kokusu ve sakinleştirici etkisidir. Mum ışığında oturmak vücutta dinginleştirici bir etki yaratacaktır. Teknolojik cihazların kullanımının yaygın olduğu bu dönemlerde mum ışığıyla rahatlamak vücut için faydalı olacaktır.

 

Kokulu Mum

Farklı esanslar kullanılarak elde edilen kokulu mum fiziksel olarak rahatlamayı sağlar. Çalışma ortamında yakılan mum çalışma verimliliğini artırır ve moral bozukluğu yaşanan hallerde mutlu olunmasını destekler. Bazı kullanıcılar kokulu mumların zararlı olup olmadığını merak ederler. Ancak bu mumlardan çıkan esanslar doğrudan ağız içine girmediğinde ya da yakın mesafeden koklanmadığında herhangi bir zararı olmayacaktır. Genellikle ortamlarda sehpa ya da raflarda dekoratif olarak kullanıldığından bir sıkıntı oluşturmayacaktır. Bu mumlar evde yapılmak istendiğinde silikon mum kalıbı, koku esansı, mum ipi çıtçıtı ve mum fitili ipi gereklidir. Günümüzde evde mum yapan kişi sayısı fazla olduğundan bu malzemeleri bulmak tahmin edilenden daha kolaydır. Mumda kullanılacak koku esansı isteğe göre tercih edilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz