Ana sayfa Dekorasyon Ufak Bir Daireyi Nasıl Yenilersiniz?

Ufak Bir Daireyi Nasıl Yenilersiniz?

353
0
Ufak Bir Daireyi Nasıl Yenilersiniz

Daireniz size çok sıradan ve sıkıcı mı geliyor? Ufak bir daireyi hesaplı şekilde yenilemek ve yaşam alanınıza enerji katmak hiç de zor değil.

1. Yığılmayı ortadan kaldırın

Ufak bir dairede yaşıyorsanız, her yıl en az bir kez bu işlemi yapmalısınız. Karmaşa ve dağınıklık bir dairenin çizgilerini kapatarak daha dar görünmesine yol açar. Bu iş için genel kural şudur: Eğer bir eşyaya, örneğin dergiler, biblolar, kitaplar vb son 3 ay içinde dokunmamışsanız onun yeri rafların üst katları veya kutulardır.

2. Oturma grubunuza yeni bir görünüm verin

Bunun en kolay ve hesaplı yolu, koltuk kılıflarıdır. Sıkıldıkça değiştirebileceğiniz birkaç renkte koltuk kılıfı alın. Böylece oturma odanız her daim yepyeni kalacaktır.

3. Duvarlarda yaratıcı olun

Duvarlarınızda sofistike stickerlar ile farklı odak noktaları yaratabileceğiniz gibi, romantik ya da modern çizgilerde duvar kağıtları da kullanabilirsiniz. Duvarınızın desenlerle dolu olması fikrine sıcak bakmıyorsanız, yumuşak motifli aynalar kullanabilir böylelikle daha ferah bir alan yaratabilirsiniz.

4. Rafları göz hizasından yukarı monte edin

Göz hizasındaki objeler, yaşam alanını kalabalık gösterir ve gözü yorar. Fazla yer kaplamaması için duvara monte raflar tercih ediyorsanız, bunların en alt katının göz hizanızın başladığı yere denk getirecek şekilde monte edin.

5. Seperatör kullanın

Orta büyüklükte bir odayı fazla boğmadan içerisinde farklı yaşam alanları yaratmak istiyorsanız, seperatörkullanın. Tek çeşit kullanabileceğiniz gibi, farklı çeşitlerdeki seperatörlerden şık kombinler yaparak tasarım zevkinizi konuşturabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here