Ana Sayfa Güzellik Teninize Uygun Parfümlerle Kokunuzun İmzasını Atın

Teninize Uygun Parfümlerle Kokunuzun İmzasını Atın

198
0
parfüm

Koku, kadın olsun erkek olsun her daim hafızalara kazınmış bir detay. Ayrıca her kokunun yarattığı etki de farklı. Bu denli önemli bir konu söz konusu olunca birtakım hususları göz önünde bulundurmak gerekiyor. Mevsim, yaş, karakter, temiz bir ten gibi dikkate alınacak pek çok önemli nokta var. Böylelikle parfümünüzün kalıcılığını da artırmış olacak ve bulunduğunuz her mekanda kokunuzla kendinizi göstermiş olacaksınız.

Parfüm Çeşitleri Arasından Sizi Yansıtan Birini Bulmalısınız

 Eğer trendlere takılarak parfüm seçiyorsanız öncelikle hatayı en başta yaptığınızı söyleyebiliriz. Modaya asla takılmayın. Çünkü her sezon farklı noktalardaki kokuların trend olduğunu göreceksiniz. Ancak o trend koku sizi yansıtmıyor olabilir. Dolayısıyla teninizle ve kişiliğinizle örtüşen kokuları tercih etmeniz her zaman daha doğru bir seçimdir. Çiçeksi, oryantal, amber, ağaç, meyve ve okyanus… Hangi tonlardaki kokular hoşunuza gidiyor? Bu seçimi yaparken kendinizi dinlemenizde fayda var. Enerjik bir yapıya sahipseniz fresh kokular tam sizin neşe dolu yanınıza hitap edecek. Ancak ağırbaşlı klasik bir tarza sahipseniz daha kadınsı ve erkeksi parfüm seçeneklerine yönelmelisiniz.

Erkek Parfümleri ile Güçlü İmajınızı Vurgulayın

Koku, oksitosin hormonu sayesinde kadının erkeğe olan ilgisini diri tutar ve bağlılığını artırır. Çünkü beyin koku ile duygular arasında bağ kurarak kişinin kendini daha iyi hissetmesine destek olur. İçeriklerinin 3 notadan oluştuğunu bilmelisiniz. İlk notayı, parfümü ilk sıktığınızda hissedersiniz. 1-2 saat sonra orta nota kalıcılığını belli eder. Kalan zamanlarda da temel notanın kokusu yayılmaya başlayacaktır.

Limon, biberiye, misk, paçuli ve nane gibi ciltte ferahlık hissi uyandıracak kokuları yaz aylarında tercih edebilirsiniz. Ayrıca portakal, mandalina ve salatalık gibi fresh içerikli kokular da yazın capcanlı havasına uyum sağlayacaktır. Erkeksi yönünüzü vurgulayan sıcak notalar içinse sandal ağacı, vanilya, sedir ve tonka gibi baharatsı notaları inceleyebilirsiniz. Atletik ve sportif tarz erkekler içinse soğuk parfümler geliştiriliyor. Üstelik soğuk suları ve yüksek tepede içinize çektiğiniz tertemiz havayı andıran bu ferah kokuları, kendini dinamik hisseden her yaş grubundaki erkekler kullanabiliyor.

parfüm 1

Tarzın ve Kişiliğin Simgesi Kadın Parfümleri

Günümüzde kadının feminen duruşundan dişiliğine, zarafetinden sportif yapısına kadar tüm stillerine uygun parfüm notaları geliştiriliyor. Kokunun açılma kademeleri olarak bilinen notalardan önce mevsime göre seçim yapmak büyük bir önem arz ediyor. Kış aylarında daha tatlımsı ve baharat notaları içeren kokuları seçebilirsiniz. Bu tarz yoğun içerikli kokular soğuk havalarda daha egzotik ve baskın bir imaj sergilemenize yardımcı olacak.

Güzel bir kokunun gizemi aslında temiz bir tende saklı! Çünkü duş sonrası gözenekler açıldığı için kokunun kalıcılığı ve etkileyiciliği de artacaktır. Bunun dışında kokuyu sıktığınız bölgeler de çok önemli. Damarların cilde yakın olduğu kulak, dirsek ve bacak arkası, iç bilek gibi bölgeler kokuyu daha güzel iletecektir.

En Etkileyici Parfüm Seçenekleri Bir Arada!

Kadın ve erkek parfüm alternatifleri için Golden Rose ürün koleksiyonlarını inceleyebilirsiniz. Kışkırtıcı kokmak isteyenlerdenseniz Red Dose tercihiniz olabilir. Kalbinde yer alan gül ve yasemin notaları cildinize ipeksi doku sağlarken alt notalarındaki yumuşak misk ve paçuli ise parfümün derinliğini arttırıyor.

Baştan çıkarıcı bir koku etkisi uyandıracak parfüm arıyorsanız Violet Mist tam size göre! Üst notalarına mandalin ve zencefil harmanıyla başlayan parfüm, kalbinde anason, asil gül ve şeftali keskinliğiyle teninizde baş döndürücü bir etki yaratıyor. Ardından alt nota görkemli amber ve misk yumuşaklığı etkisini göstermeye başlıyor. Golden Rose ürün gamıyla tanışarak cazip parfüm fiyatları üzerinden hemen alışverişinizi gerçekleştirebilir ve hafızalarda iz bırakacak kişiliğinize uygun kokuya hemen kavuşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz