Ana sayfa Güzellik Selülitle Mücadelenin En Doğal Yöntemi

Selülitle Mücadelenin En Doğal Yöntemi

79
0
at kılı fırçası

Birçok kadının ortak dertlerinden olan selülit problemi özellikle yaz günlerinde bir hayli can sıkıcı olabiliyor. Bu yaygın sorundan kurtulmak isteyen her kadın yıllardır farklı ürünlere ve yöntemlere başvuruyor. Kozmetik markalarının uzun zamandır sunduğu selülitle mücadele ürünleri arasında doğal at kılı fırçası özellikle son yılların gözde ürünleri arasında. Siz de bu doğal yöntemi uygulamak, pürüzsüz ve parlak bir tene sahip olmak isterseniz, Türkiye’nin trend belirleyici isimlerinden olan ve sağlıklı fiziğiyle de dikkat çeken Eda Taşpınar’ın kendi adını taşıyan markası ile sunduğu at kılı fırçası ürününe Watsons’ın avantajlı fiyatıyla sahip olabilirsiniz.

Selülit Savaşçısı: At Kılı Fırçası

Portakal kabuğu görünümüne sebep olan selülit problemi özellikle kalça, karın ve bacak bölgelerinde oluşuyor. Bu ana bölgelerin yanı sıra kol ve bel çevresinde de selülit görülebiliyor. Kadınlar arasında daha yaygın olan bu sorun öncelikle deri altında aşırı ve düzensiz yağ birikmesinden meydana geliyor. Dolayısıyla aşırı yağlı bir beslenme düzeni selülit oluşumuna davetiye çıkarıyor. Beslenmenin yanı sıra selülit oluşumunun bir diğer önemli sebebinin yavaşlayan kan dolaşımı olduğu da biliniyor. Hareketsiz bir yaşam biçimi, ileri yaştan kaynaklanan sorunlar ve bazı sağlık problemleri kan dolaşım hızını düşüren en temel sebepler arasında bulunuyor. Sağlık ve güzellik uzmanları selülit sorunundan kurtulmak isteyenlere iki temel tavsiyede bulunuyor. Bunlardan ilki yağsız ya da az yağlı bir beslenme sistemine geçmek ve elbette bol lifli gıdalar tüketmek. İkincisi ise kan dolaşımını hızlandıracak egzersizler yapmak ve daha hareketli bir yaşam biçimi oluşturmak. At kılı fırçası çeşitleri de işte tam olarak burada devreye giriyor ve kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olarak düzenli bir kullanımla gözle görülür sonuçlar elde etmenize olanak sağlıyor.

at kılı fırçaları

At Kılı Fırçası Nasıl Çalışır

At kılı fırçası esasında bir kuru fırçalama tekniği sunarak kan dolaşım hızını artırmanıza yardımcı oluyor. Vücudun lenf sistemini harekete geçiriyor, varsa birikmiş ödem ve toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor. Sık ve düzenli aralıklarla kullanıldığında cildin pürüzsüz bir hale gelmesini sağlıyor ve selülit görünümünü gözle görülür bir şekilde azaltıyor. At kılı fırçası sabah, öğle ya da akşam fark etmeden günün her vaktinde kullanılabiliyor. Sağlığı tehdit eden hiçbir yan etkisi bulunmadığı için gün içerisinde defalarca ve sık sık uygulanabiliyor. Ürün, ahşap bölümünde bulunan lastiği sayesinde çok rahat bir kullanım sunuyor. Elinize geçireceğiniz sıkı lastiği sayesinde vücudunuzun tüm bölgelerine rahatlıkla uygulama yapma imkanı veriyor. At kılı fırçası selülitle mücadelenin en doğal yöntemlerinin başında geliyor.

At Kılı Fırçası Nasıl Kullanılır

At kılı fırçası banyo esnasında ıslak ten üzerinde değil, cilt tamamen kuru iken uygulanıyor. Bu sayede de dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz pratik bir ürün haline geliyor. Kan dolaşımınızı hızlandıracak olan kuru fırçalama işlemini aşağıdan yukarı doğru yapmanız gerekiyor. Örneğin at kılı fırçası bacak bölgenizdeki selülitleri gidersin istiyorsanız fırçalama işlemine ayak bileklerinden başlamalı ve zarif hareketlerle yukarı doğru uygulamalısınız. Ürünü kol bölgenizde kullanmak istiyorsanız kuru fırçalama işlemini el bileklerinizden başlayarak koltuk altlarınıza doğru yapmanız gerekiyor. Karın bölgesindeki selülitler için ise at kılı fırçasını karnınızın en alt bölgesinden göğüs bölgenize çekerek kullanmalısınız. Burada amacınız kalp bölgesini merkez almak ve at kılı fırçası ürününü yönü kalbe doğru olacak şekilde uygulamaktır. Selülitle mücadelede tamamen doğal bir yöntem denemek istiyorsanız Eda Taşpınar at kılı fırçası ürününü avantajlı fiyatı ile Watsons’ta bulabilir ve pürüzsüz bir ten görünümüne sahip olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here