Ana sayfa Güncel İstanbul’un En Popüler Semtlerinden Biri Olan Esenyurt’ta Satılık Daireler

İstanbul’un En Popüler Semtlerinden Biri Olan Esenyurt’ta Satılık Daireler

75
0

İstanbul; büyüklüğü, kültürel çeşitliliği ve ilçeleri ile içinde yaşayan ya da yaşamak isteyen kişilere uygun olacak sayısız fırsat barındırır. Her ilçesi, çok farklı özellikleri ile tamamen farklı bir yaşam alanı sunar. Bu ilçeler arasında değerlendirilebilecek seçeneklerden bir tanesi de Esenyurt’tur. Esenyurt, hem İstanbul’un hem de Türkiye’nin nüfus bakımından en yoğun ilçesi olması ile tanınır. Bu durum elbette ki emlak ve gayrimenkul alanına da yansır. Esenyurt’ta hem kiralık hem de satılık birçok farklı daire fırsatı bulunur.

Esenyurt’ta Yaşam Koşulları

Esenyurt, eski bir yerleşim alanı olduğu için birçok farklı açıdan zengindir. Şehirleşmenin başarılı olduğu ve hızla ilerlemeye devam ettiği ilçelerden bir tanesidir. Öncelikle ilçede birbirinden farklı mağazaları, restoranları, eğlence ve sosyalleşme imkanları bulunur. Esenyurt’un farklı bölgelerinde bulunan sekiz büyük alışveriş merkezi, bu ilçede daire satın almayı düşünenleri memnun eder. Benzer şekilde ilçede birçok farklı hastane ve eğitim kurumu da yer alır. İlçenin TEM ve E-5 arasında olması ise birçok farklı noktaya ulaşım fırsatı sunar. Özellikle modern ve beyaz olarak tasarlanan yeni binaları ile ilçedeki rahatlatıcı hava Esenyurt satılık daire imkanlarını değerlendirmek isteyen kişilerin fikirlerini olumlu etkiler.

Esenyurt’tan Daire Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Ev sahibi olmak genellikle çok uzun yıllar boyunca kurulan bir hayaldir. Bu hayal gerçekleşeceği zaman kişiler çok dikkatli olmak ister. Elbette ilk aşamada dairenin konumu ve fiyatı ön plandadır. Sonrasında ise daha küçük ayrıntıları değerlendirme süreci başlar, Bu süreç ne kadar dikkatli bir şekilde ilerlerse uzun vadede satın aldığınız daireden memnun kalma şansınız da o kadar yüksek olur. Binanın yaşı, dairenin katı ve ısınma tipi gibi konular genelde kolaylıkla elde edilebilecek bilgilerdir. Aynı şekilde dairenin ve odalarının metrekareleri de dikkat edilmesi gereken detaylar listesinde en başlarda yer alır. Sonrasında oda sayısı, kullanım durumu gibi temel özellikler bulunur. Güvenlik sistemleri hakkında bilgi almak daha huzurlu hissedebilmeniz için oldukça mantıklı bir karar olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here