Ana Sayfa Sağlık SOĞAN SUYU İLE SAÇ UZATMA

SOĞAN SUYU İLE SAÇ UZATMA

445
0

Saçınız aynı boyda olmasına rağmen arkadaşının saçı daha çok uzuyor sizinki uzamıyor mu? Acaba saçıma ben mi güzel bakamıyorum diye düşünüyorsunuz. Saç uzama farklılığı genetik faktörlerle ilgilidir. Bazılarının saçı ayda 1 cm uzarken bazılarınınki 1,5 cm uzayabilir. Genetik faktörler dışında saçın bakımı da saç uzatmakta etkilidir. Saçınızı doğal ve sağlıklı yöntemler kullanarak uzatmak mümkün. Doğru yöntemlerle ve sürekli yapılan bakımlar saçın uzamasını sağlar.

Saç uzamasının olmasını istiyorsanız saçınızı çok fazla ısıya maruz bırakmamalısınız. Her gün saçınızı şekillendirmek için fön çekiyorsanız yada maşa yapıyorsanız saçınızın nemini azaltırsınız. Ayrıca saçımızı çok fazla kimyasallara maruz bırakırsak da saçı yıpratmış oluruz. Sürekli saç boyatmak, saçınızın rengini açmak için açıcı kullanmak saçınızın sağlığını tehlikeye sokar. Saçımızı boyatırken organik boyalardan yararlanmak gerekir. Saçımızı temiz tutmak için her gün banyo yapıyorsak saçımızın nemini azaltmış oluruz. Bir de kimyasal içeren şampuanlarla yıkıyorsak saçımız kendinden geçer. Saçın bir doğal yapısı vardır ve buna çok müdahale etmememiz gerekir.

Saçımız kırıldığında saç uzaması durur. Saçımızın kırılmaması için de bazı noktalara dikkat etmemiz gerekir. Saçımızı çok sıkı şekilde bağlamamalıyız. Saçımız hava almadığı zaman yeteri kadar sağlıklı olamaz. Bağladığımız noktalardan saçımız kırılmaya başlayacaktır. Banyodan çıktıktan sonra saçımız ıslakken tararız. Bu aslında büyük bir yanlıştır. Saçlarımız ıslakken taranırsa daha çok kırılır. Saçımız kurumalı daha sonra taramalıyız. Ayrıca gün içerisinde saçlar çok fazla taranmamalıdır. Saçlarımızı şekillendireceğimiz zaman taramalıyız. Saçımızı tararken sert taraklardan uzak durmalıyız. Daha yumuşak dokulu tarak tercik etmeliyiz. Sık aralıklı bir tarak saçı yıpratacaktır.

Saçı uzatmak için saç kırılmasını önleyecek tedbirleri aldıktan sonra soğan kürü bakımını yapabiliriz. Hepimiz biliyoruz ki soğan doğal antibiyotik özelliği taşır. Soğan mikropların yok edilmesinde etkilidir. Saç derimizdeki mikrop ve bakterileri yok etmek için de soğandan yararlanırız. Ayrıca soğanın içinde kolojen ve bol miktarda kükürt bulunur. Kükürt, saç yağlanması sorunu yaşayanlar için mucizedir. Fazla yağın arındırılmasını sağlar ve yağ dengesini oluşturur. Saçınızı uzatırken, yağlanma sorunundan da kurtulmuş olursunuz. Kepek sorunu başa beladır. Giydiğimiz kıyafetlerin üstünde bir sürü beyaz noktaların olması çok can sıkıcıdır. Kepek sorunu çözümü de soğandadır. Ölü erilerin temizlenmesini sağlar. Ancak bir kere değil belirli süre devam etmek gerekir. İstikrar önemlidir.

5 tane soğanı soyun ve rendeleyin. Robottan da geçirebilirsiniz. Rendelenmiş soğanları elinizle iyice sıkın ve suyunu çıkarın. Çıkan suyu saç diplerinize uygulayın. Tırnaklarınızla değil de parmaklarınızın iç kısmıyla saç diplerinize masaj yapın. Bu hareket kan dolaşımızı harekete geçirecektir ve kıl köklerinin canlanmasını sağlayacaktır. Soğan suyu çıkarmanın bir başka yolu ise, soğanları soyun ve birkaç dilim şekilde doğrayın. Soğanları bir tencereye koyun ve ve üstüne geçecek şekilde su ekleyin. Su ısınana kadar kaynatın. Ilıyınca soğan suyunuz hazırdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz