Ana sayfa Güzellik Sivilceleri yok etmek için uygulanabilecek doğal yöntemler

Sivilceleri yok etmek için uygulanabilecek doğal yöntemler

755
0

Sivilceler, hemen herkesin yaşadığı sorunlardandır. Ancak bazı kişilerde, can sıkıcı derecede çok olan sivilcelerden evde uygulanacak doğal ve sağlıklı yöntemlerle kurtulmak mümkündür. Bu yöntemlerden kısaca şu şekilde bahsedebiliriz:

  -Karbonat: Karbonatın sağlık ve cilt için faydaları zaten herkes tarafından bilinen bilimsel olarak da kanıtlanmış bir gerçektir. Karbonat, macun kıvamını alması için yeterli miktarda suyla karıştırılır. Bir saat kadar bekletildikten sonra yıkanabilir veya gece yatarken yüze sürülerek sabah kadar bekletilebilir. Sonrasında ılık suyla durulanır ve düzenli olarak tekrarlanır. Bir kaç denemeden sonra sivilcelerin kuruduğu görülecektir.

-Aspirin: Aspirin de, karbonat gibi birçok fadası bulunan ilaçtır. Sivilceler içinde mucizevi etki yaratan özelliğe sahiptir. Karbonat suyla karıştırılak yüze sürülebilcek kıvama getirilir. Yarım limon da eklenirse daha etkili sonuç verir. Masaj yaparak sivilceli bölgelere sürülür. Bir saat sonra ılık suyla yıkandığında, sivilceleri kurutma etkisinin yanında, cilde canlılık ve parlaklık da kazandırır. Siyah noktalardan arındırıcı özelliği de bulunmaktadır.

-Bal ve limon: Saç rengini açmak için uygulanan doğal yöntemlerden olan bal-limon maskesi, sivilce kurutucu etkiyede sahiptir. Bir kaşık bal ile bir limonun suyu macun kıvamında karıştırılıp, yüze sürülür. Bir süre bekledikten sonra durulanır. Düzenli olarak tekrarlandıktan sonra sivilceleri kurutur ve cilde tazelik kazandırır.

-Sarımsak: Doğal antibiyotik olan sarımsak, cilt için de çok faydalıdır. Sarımsak, soyulup ezildikten sonra çok az miktarda suyla karıştırılır ve sivilceli bölgeye sürülür. Yarım saat bekletildikten sonra yıkanır. Mucizevi etkisi, daha ilk uygulamada kendiini belli eder.

  -Salatalık: Salatalık maskesi, cilt için en çok uygulanan maskelerdendir. Salatalığın ferahlatıcı ve tazeleyici etkisinin yanında, sivilce kurutucu etkisi de bulunmaktadır. Salatalık rendelenir ve o şekilde yüze sürülür. Cilde bir zararı olmadığı için istenildiği kadar bekletilebilir. Sonra durulanır.

  -Buhar banyosu ile cildi nemlendirme: Sık kullanılan bir yöntemdir. Cidi buhar banyosu ile nemlendirmek, hem sivilceleri kurutur hem de cildi siyah nokta ve toksinlerden arındırarak yüze canlı bir görünüm kazandırır.

  Sirke: Bir pamuk yardımıyla, herhangi bir sirkenin yüze sürülmesi ve 15 dakika sonra durulanması da, sivilcelerin doğal yollarla tedavisinde etkili bir yöntemdir.

Sivilcelerden kurtulmak için bahsettiğimiz bu doğal yöntemler sadece sivilceleri kurutmakla kalmıyor aynı zamanda cildi nemlendirerek tazelik ve canlılık kazanmasında da etkili oluyor. Sivilceler için uygulanan bu tedavilerin olumlu sonuç vermesi için, sivilcelerin asla patlatılmaması gerekmektedir. Çünkü, sivilceler sıkılırsa hem iltihap yaparak yayılır hem de iz kalır. Tedavisi de daha çok zorlaşır. Bu yüzden sivilcelerle mümkün olduğunca uğraşmamak, sadece bahsedilen tedavi yöntemlerini uygulamak gerekir. Eğer sivilceler çok ciddi boyutlardaysa, tedavi için hekimlerden tıbbi destek almak gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here