Ana sayfa Sağlık 15.12.2015 Sivilcelerden Nasıl Kurtuluruz ?

15.12.2015 Sivilcelerden Nasıl Kurtuluruz ?

175
0

Sivilcelerden Nasıl Kurtuluruz ?

Tüm kadınların hatta erkeklerin korkulu rüyası olan sivilcelerden kurtulmak mümkündür. Bunun için de yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. İlk olarak cildinizi temiz tutmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için de cildin gözeneklerinin tam anlamıyla temizlenmesini sağlamalarısınız. Gözenekler temizlenmezse ve tıkanık bir şekilde kalırsa bu bölgelerde sivilce oluşturan bakterilerden türemeye başlamaktadır. Özellikle de cildiniz sivilce oluşumuna yatkınsa baş edilemeyecek bir sorunla da karşılaşabilirsiniz. Cildinizin gözeneklerini en iyi şekilde temizleyebilmek için gözeneklerde biriken yağı ve kiri temizleyebilecek özelliğe sahip temizleyiciler ya da kremler kullanmanız gerekmektedir. Bunlarda edinemiyorsanız bir parça pamuğa dökeceğiniz tonikle de cildinizi temizleme imkânı bulabilirsiniz.

Ayrıca çok yağlı bir cilde sahipseniz; sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkamadan önce yüz temizleme mendilleri ya da tonik kullanmalısınız. Bu şekilde cildinizi daha iyi temizleyebilirsiniz. Bu işlemi uyguladığınızda yapın gözenekleri tıkamasına da engel olabilirsiniz. Sivilcelerden kurtulmak adına beslenme şeklinize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun için bol bol tüketmekle işe başlayabilirsiniz. Sonrasında stresten uzak durmaya çalışmalısınız. Yeterince dinlenmeye ve yeterince uyumaya özen göstermelisiniz. Bu saydıklarımızı uygulayarak sivilce oluşumunuzun önüne geçmeniz mümkün olacaktır. Peki, oluşan sivilcelerden nasıl kurtulmak mümkün olur? Sivilcelerinizin geçmesi için evde de hazırlayabileceğiniz bazı ürünler bulunmaktadır. Bunun için hazırlayıp kullanabileceğiniz ilk ürün yoğurt maskesidir. Bu maskeyi hazırlamak adına 2 kaşık süzme yoğurt, 1 kaşık süzme bal ve yarım limonu karıştırmalısınız. Sonrasında da yüzünüzü güzelce yıkayıp temizlemelisiniz. Maskeyi ince bir tabaka şeklinde yüzünüze sürmelisiniz. Sonrasında 30 dakika boyunca yüzünüzde bekletmelisiniz. Mimiklerinizi çok oynatmamalı ve maskenin dökülmemesine yardımcı olmalısınız.

30 dakika sonunda yüzünüzü ılık su ile yıkayıp, kurulamalı ve nemlendirici kremlerinizi sürmelisiniz. Yoğurt maskesi dışında; yulaf maskesi, papatya kürü ya da narenciye suyu gibi maskeler de bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birini uygulayarak daha keyifli ve sivilcesiz bir yaşam geçirebilirsiniz. Uygulayacağınız bu doğal maskeler sayesine ilaçlara ya da çeşitli kozmetik ürünlerine paralar harcamaktan da kurtulursunuz. Her zaman neşeli ve pozitif bir insan olarak hayatın tadını çıkarabilir ve zevk alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here