Ana Sayfa Gezi Phuket

Phuket

1250
0

Phuket Türkiye’den vize alınmayan ,merak konusu uyandıran ve tarifi imkansız Tayland ülkelerinden biri…

Türkiye’den Tayland’a 4 saat gibi bir uçak seyahatiyle ulaşılıyor. Bangkok – Phuket arasında da 1 saat 20 dakikalık uçuş yaptığınızda bu yeryüzü cennetine ulaşılabilmekte. Phuket’te Phuket Town denilen merkez ve Patong iki ana yerleşimden oluşmaktadır. Phuket Town yerel halkın oturduğu ve turistler için çok da bir şey vaad etmeyen bir yer;  burada plajlar ve deniz yok. Diğer yerleşimPatong ise sadece oteller, alışveriş yerleri ve restoranlardan oluşan büyük turistik kısımdır.

Patong-Phuket Town arası motorsikletle yaklaşık 45 dakika sürüyor. Gündüzleri Phuket’te yapılabilecek en güzel şey ada turları yapmaktır. Ama öncesinde vaktiniz varsa bir kaç günü Patong plajında geçirmek hem yol yorgunluğunu üstünüzden atıyor hem de güzel vakit geçirmenizi sağlıyor. Patong plajı hem enine hem boyuna alabildiğine uzanan Patara’yı hatırlatan bir plaja benzemekte. Plajda jet-ski, parasailing ve bilimum su aktiviteleri uygun fiyatlarla yapılabilmektedir. Burası yüzmek ve güneşlenmek için de çok güzel bir denize sahip. Patong plajını güzel yapan öğelerden biri de plajla plajın arkasında uzanan evlerin arasına dikilmiş olan ağaçlardan oluşmasıdır. Denizdeyken ve deniz kenarındayken arkada bir tropikal bir orman alabildiğine uzanır.

Phuket, Güneydoğu Asya ülkelerinden Tayland’ın dünyaca ünlü turizm adalarından biridir. Her şeyi yiyemeyenler için yemek olayı biraz zor çözülebilir. Burada karides severler her gün karides yiyebilme imkânına sahiptir.  Ayrıca Pad Thai isimli noddle yemekleri damak tadınıza uygun olabilir. Ucuz ve tavsiye edilen yemeklerden biridir. Balık ve tavukla yapılmış değişik yemekler de menülerde mevcut ama sipariş verdiğiniz tavuğun içinde ananas gorülürse çok şaşırmamak gerekiyor. Zira bu yemek ananasla yapılan menülerden. Burada 2 kişi konaklama ücreti 35-40 dolar arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz