Ana Sayfa Güzellik Makyajın akmaması için öneriler nelerdir?

Makyajın akmaması için öneriler nelerdir?

949
0

Güzelleşmek için bayanlar artık gündelik makyaj yapmaya başladılar. Gündelik makyajın gün içerisinde uzun süre dayanabilmesi için kalıcı olmasında yarar vardır. Kaliteli yada kalitesiz makyaj ürünlerini aldığınızda ve kullandığınızda bu durum günün geç saatlerine makyajın kadar ne kadar kaldığına bakılarak fark edilebilir. Yani, kalıcı makyaj için kaliteli malzeme kullanılmalıdır.

Bu yazımızı makyajın yapılması sonucunda günün geç saatlerine kadar kalıcı olmasını sağlamak için neler yapabiliriz? Şeklindeki sorunun yanıtlarına ayırdık.

 

Farı kullanma esnasında koyu değil de, krem şeklinde olmalıdır. Esmerler, far seçiminde koyuluktan uzak durmalıdırlar. Parlak görünen far, her zaman çekici ve alımlı bir görüntü sağlar. Yazın, sağlam ve akmaması için eyeliner ve göz kalemi sıvıya dayanıklı özellikte olmalıdır.

Yaz aylarında kullanılan makyaj, sıcağın etkisi ile akma yapabilir. Makyajın kalıcı olmasını sağlamak için, fondötenden önce nemlendirici kullanmak gerekir. Yumuşamış cilde, makyaj daha iyi tutunur. Makyaj akması ile birlikte oluşması muhtemel renklerin karışması durumunu, en iyi çözebilecek uygulama ise renkli fondöten kullanmaktır. Nemlendirici kullanırken ise, koyu tenli olanlar koyu renkli; teni açık olanlar ise açık renkli tercih etmelidirler.

Makyajın akmaması için pudra kullanılmalıdır. Pudranın yanında kapatıcı kullanılması ile gün içinde akmayan makyaja kavuşmuş olursunuz. Krem biçiminde kullanılan allık ise, sıcağın etkisi ile yaz döneminde akma oluşturabilir. Kalıcı bir makyaj için, pudra ve allık beraber kullanılmalıdır.

Cildiniz bronz ise, uygulama esnasında allığın az olanı ve dudaklarda ise parlatıcı seçilmelidir.

 

Ruj kullanımı esnasında dudaklardan biraz dışarı taşması muhtemeldir. Bu durumu örtmek için parmak ucuna bandırdığınız fondöteni, akma oluşan bölgelerde hafifçe gezdirdiğinizde sorunu gidermiş olursunuz.

Sonuç olarak, makyaj yaptıktan sonra bu durumun gün sonuna kadar tazeliğini korumak isteriz. Bunun için, bir kaç taktik bulunmaktadır. Bu taktiklerden bu yazımızda özlü biçimde bahsettik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz