Ana Sayfa Moda İkinci El Alışveriş Platformlarında Alış-Satış İşlemleri ve Avantajları

İkinci El Alışveriş Platformlarında Alış-Satış İşlemleri ve Avantajları

957
0

İkinci el kıyafet, aksesuar alışverişi nasıl yapılır, avantajları nelerdir?
Günümüzde birçok marka, online satışlarında çeşitli indirimler uygulayarak müşterilerine kolay ulaşılabilirdir imkanlar yaratıyor. Online alışveriş yapan kullanıcıların sayısı Türkiye’de her geçen gün artıyor ve bu yüzden internet ortamında da  firmalar arasında bir rekabet söz konusu. Bu rekabet dolayısıyla müşterilere avantaj sunmak, karlı bir alışveriş gerçekleştirmelerini sağlamak ve sistem üzerinden memnuniyet yaratmak önemli bir hale geldi. İşte tüm bunların online pazara yansımalarından biri de online ikinci el alışveriş platformları. Bu yazımızda bu platformlardan nasıl para kazanabilir ya da daha az maliyetle kaliteli bir ürüne sahip olabilirsiniz, bundan bahsedeceğiz.
İnsanlar olarak sürekli tüketiyoruz. Bu tüketimimizin büyük bir kısmını da kıyafet, aksesuar vb. ürünler alarak gerçekleştiriyoruz. Tüketimin bir diğer boyutu da ihtiyaçtan fazla almaya gidebiliyor. Bu ihtiyaç fazlası olan ürünleri elden çıkartmak artık insanlar için büyük bir problem haline geldi. Peki, elinizdekileri çıkartırken bu durumu kara çevirebileceğinizi hiç düşündünüz mü? İşte tam da bu noktada ikinci el platformları devreye giriyor. Bu platformlarda evde artık giymediğiniz, kullanmadığınız orijinal markalı ya da markasız ürünleri belirlediğiniz fiyattan satabilirsiniz ya da elinizdeki belirli bütçe ile sahip olmak istediğiniz markalı, pahalı bir ürünü çok daha ucuza alabilirsiniz.
İkinci el alışveriş platformları güvenilir mi? Evet, güvenebilirsiniz. Bu platformlar, satıcı ve alıcı arasındaki ilişkiyi güvenli bir yol ile gerçekleştirme avantajları sunuyor. Bu sayede alışveriş öncesinde satıcı ile sistem üzerinden irtibata geçip, ürün hakkında detaylı bilgi isteyebiliyorsunuz. İndirim talep edebiliyorsunuz. Satıcı olarak da alıcı olarak da sistemden faydalanıp, kargo vb. ekstra ödemeler için de kendiniz karar verebiliyorsunuz.
İkinci el alışveriş platformlarında, platformların sunduğu ayrıcalıklar ve indirimler ile de daha ekonomik bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli platformlarda 9 aya varan taksit imkanlarından da faydalanabilirsiniz.
Peki bu ikinci el alışveriş platformlarında hangi ürünler satılır, alınır? Az kullandığınız, hatta belki de hiç giymediğiniz, etiketi üzerinde bulunan kıyafetlerinizi, çanta ve aksesuarlarınızı satabilirsiniz. Oldukça geniş ürün yelpazesine anında ulaşabilirsiniz. İkinci el satışlarınızdan gelen gelir ile yeni ürünler alabilirsiniz.

Satış işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Satmak istediğiniz ürününüzün güzelce fotoğraflarını çektikten sonra sisteme ekleyebilir, fiyat belirleyebilirsiniz. Ürünün orijinal fiyatını belirterek alıcıların  gerçekleştirdiğiniz indirim ve avantaj ile ilgisini çekebilirsiniz. Ürünü satın almak isteyen kullanıcı belirtilen ücreti sisteme öder ve ürünü kargolarsınız. Kargo ücretini alıcı öder ya da kargo dahil olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ürün alıcının eline ulaştıktan sonra sistem komisyon alarak size kazancınızı öder.

Alış işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Almak istediğiniz ürün için satın al diyerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme yolu tercihinizi yaparak, dilerseniz taksit uygulayabilirsiniz. Ödeme aşamasında varsa kupon, indirim vb. kodlarınızı kullanarak fiyatı düşürebilir ve geri kalan ücreti ödersiniz. Ödeme işleminden sonra satıcı ürünü kargolar ve elinize ulaştığı anda parasını sistem tarafından alır.
İkinci el alışverişte ürün hakkında bilgilenmekte oldukça önemli. Orjinalliğini dilediğiniz gibi sorgulayabilirsiniz. Çoğu platform ürünlerin orjinalliğini denetlemeyi geçekleştiriyor ve bu sayede kazançlı, güvenilir ve kaliteli bir alışveriş gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Bunun yanında kullanmadığınız ürünleri elinizden çıkartmış ve yeni alışverişlere yelken açabilecek bir konuma geliyorsunuz.

Son moda ürünlerden haberdar olmak için tıklayınız 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz