Ana sayfa Güzellik Pembe ruj kullanımındaki teknikler nelerdir?

Pembe ruj kullanımındaki teknikler nelerdir?

1309
0

Bayanlar genel olarak pembeye düşkündürler. Bu düşkünlük, aile çevre ve farklı sebeplerden dolayı oluşabilmektedir. Sonraki süreçte ise yetişkinlik evresinde makyaj yapma durumu ortaya çıkmaktadır. Bu durumda ise, pembeye ağırlık daha çok verilmektedir. Ancak pembe rengi kullanmak her durumda geçerli olmayabilir. Özelliklepembe ruj kullanımı bazı durumlarda daha uygun olabilmektedir.

Bu yazımızın içeriğini pembe ruj kullanımdaki birtakım tekniklerden bahsetmek için hazırladık.

Öncelikli olarak renkler, bazı durumlarda zıt şekilde yan yana geldiğinde uyum içerisinde görünmektedir. Bazı durumlarda ise, aynı renkler kullanıldığında daha güzel görülmektedir. Kıyafetlerde açık ve koyu;  açık renkli tene sahip bayanların ise pembe ruj kullanması daha uygun olabilmektedir. Dahası, göz rengi ile  pembe rujun uyum içerisinde olabilmesi için göz renginin açık olması daha iyidir.

Bir sonraki aşama ise göz makyajında kullanılan koyu rengin sonrasında, pembe ruj kullanılırsa uygun olur. Koyu göz makyajı ile pembe ruj uyumu, her zaman güzel durur. Sonrasında allık seçimi de açık renkli olmalıdır.

Bazen aceleci olduğumuzda makyaj yapamaz durumda olabiliriz. Ya da makyaj yapmadığınız anlarda pembe ruj kullanılması ile gözaltına hafifçe yapılan makyaj uygulaması uyum sağlayabilir.

Bazı bireylerin ciltleri çok temiz oluşmaktadır.  Herhangi bir  çil,  leke,  kazıntı gibi olumsuz durum olmadığı durumlarda makyaj yapma ihtiyacı da kalmamaktadır. İşte bu durumda olanlar yalnızca pembe ruj kullanabilir. Bunun olumlu yanı ise kozmetik ürünlerinin zararlarından korunmuş olursunuz.

Parlatıcı ile pembe ruju bir arada kullanmak her zaman daha uygundur. Çünkü parlatıcı ruju, sabitlemeye yarayabilir.  Ancak unutulmaması gereken bir durum ise parlatıcıyı ruj renginde ya da ona yakın seçmek gerekir.

Koyu tenli bayanların, pembe ruj kullanımında koyu renk seçmeleri en uygunudur.  Bu durum pembe rengin, açık ciltlerde kullanılması formülünü bozmuş olsa da,  teni koyu olan bayanlar koyu pembe kullanmalıdırlar.

 

Makyaj yapmak bir sanattır. Uygun rengi, uygun yerde ve doğru şekilde uygulamak makyajın olmazsa olmazlarındandır. Bu durumu pembe ruj kullanma teknikleri ile bu yazımızda örneklendirilmiş olduk.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here