Ana Sayfa Sağlık 08.12.2015 Kaş Kontürü Nedir ve Nasıl Uygulanır,Doğal Kaş Kontürü Kimlere Uygulanır?

08.12.2015 Kaş Kontürü Nedir ve Nasıl Uygulanır,Doğal Kaş Kontürü Kimlere Uygulanır?

455
0

Kaş Kontürü Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Kaş kontürü evde yapılacak bir işlem değildir. Bu alanda profesyonel olan kişilerden yardım alınmalıdır. Kaş kontürünü yaptırdığınız zaman bu görünüm kaşlarınızda en az 2 yıl kalacaktır. Birçok ünlü sanatçı bu yöntemi tercih ederek rahat etmektedir. Eğer sizinde böyle bir imkânınız bulunuyorsa neden yaptırmaya sanız? Bu makyaj şekli dışarıdan basit gibi görünen ama oldukça zahmetli ve emek isteyen bir iştir. Bu işlemi yaptıracağınız zaman bu işi gerçekten profesyonel anlamda yapan yerlere ya da kişilere yaptırmalısınız. Yüzün yapısına göre yapılmış olan kalıcı makyaj sizi şimdiki yaşınızdan oldukça genç gösterecektir.

Doğal Kaş Kontürü Kimlere Uygulanır

  • Doğuştan kaşında ve renginde problemler olanlar
  • Sürekli olarak cımbızla yanlış kaş alarak kaşların seyrekleşmesine veya küsmesine sebep olanlar
  • Kaşlarının daha kavisli olmasını arzu edenler
  • Kaşları düşük olanlar
  • Kaşlarının kalın olmasını isteyenler
  • Yaralanma veya yanık gibi olaylar sonucunda kaşsız kalanlar
  • Makyaj yaparken elleri titreyen veya kendi kendine makyaj yapmakta zorlanan kişiler bu işlemi kolaylıkla yaptırabilir.

İşlem uygulanmadan önce uygulanacak olan yere topikal sentez uygulanır. Bu işlemde siyah rengin uygulanması tavsiye edilmez. Bunun nedeni ise siyahın zamanla gri bir renk alarak doğal renginden uzaklaşmasıdır. Onun yerine cilt rengine göre kahvenin değişik tonlarının kullanılması oldukça başarılı sonuçlar verecektir. Bu makyaj türünde kullanılan üç teknik bulunmaktadır. İlk olarak kaş tasarımı yapılır ve yapılan tasarım kalıcı makyaj boyası ile tamamen boyanır. İkincisi ise kıl tekniği denilen bir yöntemdir. Kaş tasarımı yapıldıktan sonra sanki kaşın üstünde kaş kılı varmış gibi bir durum yaratmak için ince bir şekilde kıl şekilleri çizmektir. Son teknik ise kaş tasarımı yapıldıktan sonra kaş tasarımı yapılan bölgeyi kalıcı boyası ile gölgelendirme yapmaktır. Bu teknik çok hafif olarak uygulanmaktadır. Bu yöntemler sayesinde kişi daha doğal bir kaş yapısına sahip olur.

İşlem sırasında herhangi bir acı hissetmiyorsunuz. Yalnız 1 seans yaklaşık 2 saat sürmektedir. Çünkü kaş kontürü sizin ten renginize, yüz yapınıza, sosyal konumunuza ve isteklerinize göre uygulanacaktır. Kaş kontürü sayesinde kendinizi günün her anı ve 24 saat daha güzel ve bakımlı hissedeceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz