Ana Sayfa Sağlık İkizlerim İçin Bakıcı Tutmalı Mıyım?

İkizlerim İçin Bakıcı Tutmalı Mıyım?

5436
0
Bakıcı Tutmalı Mıyım

Yıllarca belli bir ritmde çalıştınız, iş hayatınızda belli yerlere geldiniz, kariyer basamaklarını büyük zorluklarla çıktınız, hedeflerin ve hayalleriniz var. Sonra bir gün ikiz bebeklere sahip olacağınızı öğrendiniz? Elbette biraz şaşırdınız ve sardı sizi düşünceler… İkiz bebekleriniz doğduktan sonra işinize devam etmek istediniz fakat kafanızda bir çok soru işareti ve ikilem var. Bebekleriniz için gerekli donanıma sahip bakıcıyı nasıl bulacaksınız. Zaten bir anne için en değerli varlıklarını başka birine emanet etmek ve çocuklarını bırakıp gitmenin verdiği suçluluk yeterince büyük bir sıkıntı yaratır. Bu sebeple ikiz bebeklerin ilk doğduklarında annenin mutlaka bir aile bireyi tarafından desteklenmesi gerekir. Eğer ikiz bebek bakıcısı tutacaksanız çok büyük bir titizlikle araştırıp öyle karar vermelisiniz. İkiz bebekleriniz varsa işiniz bir parça daha zor ama çok daha keyiflidir. İki bebeğin ihtiyaçları, alışkanlıkları ve yaşam tarzını yönlendirmek tamamen sizin elinizdedir. İkizler ve bakıcıları hakkında bilmek istediğiniz her şey burada… İkizlerim için bakıcı tutmalı mıyım sorusunun yanıtlarını sizler için yazdık.

İkiz Bebekler İçin Bakıcı

İkiz bebeklerinize bakıcı tutmanızda hiçbir sakınca yoktur. Bebekler rahatlıkla bakıcı ile büyüyebilir bu noktada annelerin asla suçluluk duymaması gerekir. Eğer mümkünse ve içinizin daha çok rahat etmesi açısından ve bakıcı ile birlikte olması açısından bir aile büyüğünüzde evde bulunabilir. Fakat burada güvenilir ve iyi bir bakıcı bulmanız çok büyük bir önem taşımaktadır. Bu bakıcı güvenilir, şefkatli, vicdanlı, becerikli, güçlü, sevgi dolu, sabırlı, anlayışlı, bebeklerle ve çocuklarla iyi bir iletişim kurabilir olmalıdır. Ayrıca iki tane bebeğe bakacağı için hızlı ve işinin ehli hatta mümkünse deneyimli biri olmalıdır. Çünkü ikiz çocuklar birbirinin kötü huylarını diğerinden almaktadır. Örneğin birisi yemek yemezse diğeri de yemez. Biri ağladığında ya da çığlık attığında diğeri de aynı şeyi tekrarlayabilir. Bu davranışları bir kontrol altına alabilecek ve gerekli kuralları koyarak ikiz çocukların eğitimini en iyi şekilde gerçekleştirebilecek bir bakıcı annenin en büyük yardımcısı olacaktır.

 

Annenin bebeklerine ya da çocuklarına nasıl bakılması gerektiğini, hangi değerlerin çocuklara verilmesinin önemli olduğunu ve evin kurallarının neler olduğunu en baştan bakıcıya iyi bir biçimde ifade etmelidir. Karşılıklı sağlıklı iletişim ikiz bebeklerinizin doğru büyümelerini sağlayacaktır. Anne; çocuklarını bırakıp işe gittiği için suçluluk duymak yerine onlarla kaliteli ve keyifli zaman geçirmeyi bilmelidir. Kimsenin mükemmel olmadığı gibi sizin de süper anne olma durumunuz yoktur. Eşinizden, aile büyüklerinden ve gerekirse dostlarınızdan yardım istemekten çekinmeyin. Hem kariyer yapan hem anne hem de eş olan bir kadın olmak zordur ama hepsini mükemmel bir biçimde yapmak destek aldığınızda mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz