Ana sayfa Moda Hikaye Fotoğrafçılığı

Hikaye Fotoğrafçılığı

602
0
Hikaye Fotoğrafçılığı

Fotoğrafçılık günümüzde hiç olmadığı kadar büyük farklılıkları içerisinde barındırmayı başardılar. Bu sayede özellikle de yeni evlenecek çiftler daha öncesinde olmadığı kadar fazla fotoğrafçılık konsepti arasından seçimlerini yapıyorlar. Bu seçim sonrasında da hızlı bir şekilde çekimler başlıyor. Son dönemlerin gözde fotoğrafçılık konsepti ise hikaye fotoğrafçılığı. Öyle ki pek çok farklı fotoğrafçı bu konuda farklı çalışmalar yapıyor.

Doğal Pozların Olduğu Bir Hikaye

Hikaye fotoğrafçılığında önemli olan nokta çiftin o anki anlarını mümkün olan en doğal şekilde çekilmesidir. Hikaye çekiminin ne kadar süreceği fotoğrafçıya bağlı olarak değişim göstermektedir. Kimisi çekimlerini 8 9 saatte tamamlarken kimisi düğünün ilk dansına ya da düğünün sonuna kadar çekimlerini sürdürecektir. Burada önemli olan şey düğün hikayesi içerisinde nelerin olması istendiğidir. Böylece çiftlerin tam anlamıyla istedikleri tarzda bir çekim yapmış olacaklardır.

Poz Verilmesinden Kaçınılır

Pek çok farklı düğün çekiminde çiftlere ve yakınlarına poz verdirilir. Kimisi bu fotoğrafları çektirmek adına keyifli bir şekilde poz verirken kimisi oldukça gergindir. Düğün hikayesi çekiminde ise çiftler düğün hazırlıklarına kendilerini kaptırmışken fotoğrafçı onların bu hallerini çekmeye başlarlar. Ve bunun sonucunda da ortaya tahmin edilenden çok daha güzel sonuçlar çıkar. Çünkü pek çok çekimde yakalanmış olan fotoğraflar, insanlara istenilen şeyi anlatabilmektedir. Bir gelinin eşine büyük bir sevgiyle ve hayranlıkla bakışını yakalamak, onlara poz verdirirken ortaya çıkacak pozdan çok daha etkilidir.

Bunlara Dikkat Edin

Düğün hikayesi çekimi yaptırmak için öncelikli olarak doğru bir fotoğrafçı ile anlaşmak gerekiyor. Fotoğrafçı ile anlaşırken aynı zamanda düğünün yapılacağı yer ile görüşülmeli. Çünkü pek çok düğün salonunun anlaşmalı olduğu bir düğün fotoğrafçısı bulunmaktadır. Dolayısıyla düğün hikayesi çekimlerinin düğün salonunda devam ettirilmesi ile alakalı sorunlar ortaya çıkabilir. Çiftin bu konuda öncelikli olarak araştırma yapması, sonrasında oluşabilecek sorunların da önüne geçecektir. Düğün hikayesi çekimi için fotoğrafçı arayışına girildiği zaman ise mutlaka daha öncesinde bu çekim ile alakalı başarılı çalışmalar yapmış olanlar arasından seçim yapmaları gerekiyor. Kaliteli bir fotoğrafçı ile kaliteli sonuçlar elde edilecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here