Ana Sayfa Moda Düğün Fotoğrafçısına Sorulacak Sorular

Düğün Fotoğrafçısına Sorulacak Sorular

749
0
Düğün Fotoğrafçısına Sorulacak Sorular

Düğün ya da dış mekan çekimi için fotoğrafçı seçimi yapmak çok önemlidir. Çünkü yanlış bir seçim sonrasında yapılacak çekimler istenilen sonuçların elde edilmemesine neden olabilecektir. Bunun meydana gelmesini engellemek adına mutlaka kaliteli fotoğrafçılar ile çalışmak gerekiyor.

Nasıl Çekimler Yapılıyor?

Fotoğrafçının hangi tür çekimler yaptığının bilinmesi gerekiyor. Düğün belgeseli, dış mekan çekimleri, gelin-damat portre çekimleri, düğün sonrası Trash The Dress çekimleri gibi çekim türleri hakkında bilgi sahibi olup olunmadığı sorulmalıdır.

Çekimler Nerelerde Yapılıyor? 

Kimi fotoğrafçılar yalnızca kendi belirledikleri mekanlarda çekim yaparlar. Kimileri de çiftlerin belirledikleri her yerde çekim yapabilirler. Özellikle de farklı mekanlarda çekim yaptırmak isteyen çiftlerin bu detaylara dikkat etmesi gerekiyor.

Çekimlerde Hangi Ekipmanlar Kullanılıyor?

Kimisi yalnızca fotoğraf makinesi kullanırken kimisi tripod, yansıtıcı, reflektör, farklı lensler kullanmaktadır. Ne kadar kaliteli ekipman kullanılırsa, o kadar güzel çekimler yapılacaktır.

Çekime Kaç Kişi Katılıyor?

Kimi zaman tek bir fotoğrafçı ile çekimler yapılır. Kimi zamanda iki ya da daha fazla fotoğrafçı çekimlere katılır. Doğal olarak bu tarz çekimlerin fiyatları artabilir. Ancak ortaya çıkacak sonuç kişileri tatmin edebilecek tarzda olacaktır.

Çekimlerde Ne Tür Aksesuarlar Kullanılıyor?

Bazı fotoğrafçılar yanlarında balon, gözlük, maske gibi aksesuarlar getirir. Çiftleri bu aksesuarları kullanarak farklı ve güzel bir görüntüye erişmeleri sağlanır. Bazıları ise aksesuar seçimini çifte bırakır. Dolayısıyla çift kendi istedikleri tarzdaki aksesuarlar arasından seçimlerini yaparak kendi istedikleri tarzda bir fotoğraf çekimi yaptırmış olur.

Çekilen Fotoğrafların Ne Kadarı Teslim Ediliyor?

Kimi fotoğrafçılar o gün çekilen fotoğrafların tamamını teslim ederken kimisi kendileri tarafından belirlenen sayıdaki fotoğrafı iletiyor.

 

Fotoğraflar Basılıyor Mu Yoksa DVD Şeklinde Mi İletiliyor?

DVD şeklinde fotoğrafların teslim edilmesi sonrasında DVD’ye bir şey olduğu zaman tab edilmiş fotoğrafların da mutlaka teslim edilmiş olması gerekmekte.

 

Fotoğraflar Ham Mı, İşlenmiş Mi?

Pek çok çift fotoğraflarında photoshop kullanılmasını istemiyor. Bir kısmı ise bazı fotoğrafların düzenlenmesinden yana. Dolayısıyla bu konunun mutlaka fotoğrafçılar ile konuşulması gerekiyor. Böylece fotoğrafların bir kısmı işlenirken diğer bir kısmı da ham kalabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz