Ana sayfa Moda HANGİ RENKLER GİYİNMELİ

HANGİ RENKLER GİYİNMELİ

1233
0

Giyinirken renk seçimini de doğru yapmalıyız. Her renk herkes için değildir, bunu unutmamalı. Çok sevdiğiniz bir renk sizi cansız ve hasta gösterirken bir başka kadında ışık saçabilir. Giyeceğimiz renkleri seçerken  öncelikle ten rengimizi iyi bilmeliyiz.
Esmerlerin rengi siyah ve beyazdır. Koyu saçlar ve gözlere sahip kişiler siyah ve beyaz kombinasyonlarla göz alıcı görünürler. Esmerlerin bunun dışında koyu renkleri tercih etmemesi gerekiyor. Mavi, kırmızı, pembe ve sarı, turuncu gibi renkler esmerlerin üzerinde ışıltı saçar.
Kumrallar için ideal renkler mavi ve yeşil olacaktır. Esmerlerde canlanan siyah ve beyaz ne yazık ki kumrallar için son derece sönük kalacaktır. Kumrallar açık renkleri tercih edebilir. Krem ve açık kahve tercih edilebilir.
Sarışınlarda kırmızı ve lacivert mükemmel durur. Sarışınlar lacivert, kırmızı, yeşil, mavi ile enerjilerini açığa çıkarabilirler. Kırmızı ve beyaz da birlikte çok hoş duracaktır.
Gelelim kızıllara… Ateşli kızıllar bu görüntüyü bronzla çarpıcı bir hale getirebilirler. Bordo, mor, kırmızı ve kahverengi de kızıllarda harikalar yaratacaktır. Mavi ve siyah ise kızılların uzak durması gereken renklerdir.
Tenimize uygun renkleri bulduk ama her renk her ortama uygun değildir. Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini araştıran uzamanlar, her rengin bir ruhu olduğunu ve insanlar üzerinde farklı etkiler bıraktığını keşfetti. Bunun için iş görüşmesine giderken seçeceğimiz renkle partiye giderken tercih edeceğimiz renkler de farklılık gösteriyor.
İnsanlar üzerinde gerilim yaratan bir renk olan kırmızı ile iş görüşmesine gitmeyi aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Mavi güven verici bir renktir, bu yüzden de iş görüşmesi için ideal olacaktır. Resmi görüşmeler hiç uygun olmayan kırmızı romantik buluşmalarda harikalar yaratabilir. Kırmızı sevgi duygusunu güçlendiriyor. Huzur arıyorsanız yeşile yönelmenizde fayda var. Doğayı çağrıştıran yeşil ile insanlarda sevecenlik ve güven duygularını uyandıracaksınız.
Renklerin psikoloji üzerindeki etkileri bunlarla bitmiyor. Sarı renk giyinenlerin agresif tavırlar sergilediği görülüyor. Öte yandan özgürlüğüne düşkün olanların sarı rengi tercih ettiği de bir gerçek. Beyaz, saflığı ve temizliği, siyah ise güven ve sadakati sembolize ediyor.
Gelelim mora. Mor asaletin rengi olarak biliniyor. Bu renk lüks değerleri temsil eder. Kahverenginin de olumlu bir enerjisi vardır. Güven uyandırmak isteyen kişilerin kahverengi ve moru bir arada kullanması tavsiye ediliyor.
Şöyle bir özet yaparsak, kırmızı cinselliği ve enerjiyi ön plana çıkarır. Kırmızı giyim özgüvenli gösterir. Turuncu yaratıcılığınızı artırır. Sarı çalışmak için, zihni açık tutmak için bire birdir. Ayaklarınızı yerde hissetmek istiyorsanız yeşil, önemli bir şey konuşacaksanız mavi, hayatınızda önemli bir değişiklik yapmak istiyorsanız mor, başkalarının sizi bir bakışta sevmesini istiyorsanız pembe, çok çalışmanız gerekiyorsa kahverengi, kendinizle iletişiminizi güçlendirme ihtiyacı duyuyorsanız turkuaz yardımınıza yetişecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here