Ana sayfa Moda Hamilelik Döneminde Doğru Bir Kıyafet Alışverişinin İpuçları

Hamilelik Döneminde Doğru Bir Kıyafet Alışverişinin İpuçları

710
0

Hamilelik bir kadının hayatındaki en önemli dönemlerden birisidir. Anne olmaya hazırlanan kadınlar hem fiziksel hem de ruhsal olarak geçirdikleri değişimler ile kendilerini dünyanın en özel duygularından birisi olan ‘anne olma’ duygusuna alıştırırken; kimi anne adayı fiziklerinde meydana gelen değişimlere karşı fazla hassas olurlar. Ancak unutulmamalıdır ki hamilelik, bol kıyafetler ardına saklanılacak bir dönem değildir. Sadece farklı bir bedeni ve yeni bir stili keşfetme sürecidir. Bu sebeple doğru seçimler yapıldığı sürece hamile iken şık olmak oldukça basittir. Nasıl mı? İşte cevapları…

İlk üç ay kıyafetlerinizi değerlendirin

Hamileliğin ilk üç ayı bazen aşırı duygusal, bazen sevinçli, bazen mide bulantılı geçen anne adayları için zor bir dönemdir. Ancak bu dönemde kilo artışı fazla olmadığından anne adayları dolabındaki kıyafetlerini rahatlıkla giyebilir. İlk üç ayda dolabınıza göz gezdirerek küçük hileler ile hiç alışveriş yapmadan tarzınızı aynı çizgide devam ettirebilirsiniz. Karnınızın belli olmaya başladığında ise yine dolabınızdaki bol ve rahat giysiler sizin yardımınıza koşacaktır. Bu dönemde dikkat etmeniz gereken tek nokta; özellikle karın bölgesini sıkı sıkıya saran kıyafetlerden uzak durmaktır.

Üç ay ve sonrası: Alışveriş zamanı

Üç ay ve sonrasında karnınız büyümeye başlayacak ve mevcut kıyafetleriniz artık yeterli gelmeyecektir. Bu durum sizin alışveriş zamanınızın geldiğini de gösterir. Bu noktada yapılan en büyük hata, sadece hamile giyimlerinin satıldığı mağazalardan alışveriş yapılmasıdır. Bizim önerimiz; kendinizi sadece hamile giyimlerinin satıldığı mağazalar ile kısıtlamayın ve her mağazanın bol ve büyük beden kıyafetlerini değerlendirin. Böylece hamilelik sonrasında da giyebileceğiniz ve stilinize uygun giysiler almış olursunuz.

Alışveriş yaparken dikkat edelim: kesim ve kalıp

Alışveriş yaparken en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi kesim ve kalıp işidir. Hamilelik süresince en gözle görünür değişim karın ve göğüs bölgenizde olacağı için üst kesimi bol kıyafetler tercih edilmelidir.  Alacağınız kıyafetlerin yaka kesiminin de boynunuzu sıkmaması açısından, “V” yaka ya da kayık yaka olması hamileliğinizin ileriki aşamalarında sizi rahatlatacak ipuçlarından birisidir. Ayrıca kıyafetinizin kol kısımlarında tercih edilen kumaş türünün jarse gibi esneyen kumaşlardan olması da önemlidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here