Ana sayfa Kültür/Sanat 2016 Yılı Boyunca Hande Yener

2016 Yılı Boyunca Hande Yener

1045
0

Asıl ismi Makbule Hande Özyener olan 1973 doğumlu başarılı sanatçı, sevenlerinin ona layık gördüğü “Pop Müziğin Kraliçesi” unvanının fazlasıyla hakkını vermiş ve 2016’da da zirvedeki yerini korumuştur. Hande Yener 2016 yılına damga vuran pek çok yenilik ve yeni atılımlar gerçekleştirmiş, sadece pop müzikte değil iş dünyasında da başarı sağlamış, Sebastian Beach Club ile eğlence sektörünün ritmini arttırmıştır. Hayallerin peşinde koşma ve potansiyeli en güzel şekilde ortaya koyabilme konusunda parmak ısırtan bu pop sanatçımızın kendi alanındaki bu çabası takdiri hak ediyor.

2016'da Hande Yener

 

Hande Yener’in 2016’ya Damga Vuran Etkinlikleri Nelerdir:

 

Doğum Gününde Evlenme Teklifi:

2016'da Hande Yener

     Hande Yener 12 Ocak 2016’da kendi mekanı olan Karaköy-Sebastian’da 43. Yaş gününü kutlamış ve bu doğum gününe 2 sene boyunca görüştüğü sevgilisi Ozan Öğüt’ den evlilik teklifi almıştı. Fazla uzatmayı sevmeyen Hande, teklifi kabul etmişti.

Hande Yener’in doğum gününe Aylin Coşkun da katıldı. Aylin Coşkun’un “Saftirik” isimli parçasının klibine gönüllü yönetmenlik yapacak olan Hande Yener, Aylin Coşkun’dan üstü onlarca pırlanta ile kaplı yaklaşık 30 bin dolarlık yüzük hediye aldı. Bu hediye yüzük de geceye damgasını vuran ve pek çok söylentiye neden olan olaylar arasında sayıldı.

Evlenme teklifi sonrası çeyiz alışverişlerine bile çıkan Hande Yener ve Ozan Öğüt çiftinin tüm takipçileri onların evlenmesini beklerken, Mayıs ayında hiç beklenmedik bir şekilde nişan bozuldu ve ilişki son buldu. Herkesi şok eden Hande Yener bu durumun gerekçesini “yoğun iş temposu” olarak açıkladı.

 

Sözlü Taciz:

Hande Yener Şubat 2016 tarihinde Recep Güngör ismindeki turizmci bir hayranı tarafından sözlü tacize uğradı. Cihangir’deki evine geleceğini söyleyen tacizci, Hande Yener’in gözünü epey korkuttu ve bu iş daha da uzamadan Hande Yener o kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Hande Yener’in evinin önünde yakalanan Recep Güngör tutuklandı ve gerekli işlemler yapılarak 3 seneye kadar hapsi istendi ancak durum beklenildiği gibi olmadı. Araştırmalar neticesinde Recep Güngör’ün “Atipik Psikoz” hastası olduğu, ceza ehliyetinin olmadığı ortaya çıktığından dolayı ceza alamadı. Bunun üzerine Hande Yener evini değiştirme kararı aldı.

 

Stüdyo Albümü:

2016'da Hande Yener

Hande Yener “Hepsi Hit Vol. 1” 12. Stüdyo Albümü’nü 2016 yılı Haziran ayında piyasaya sürmüş ve çok başarı elde etmişti. Bütün şarkılarının hit olacağından emin olan Hande Yener albümüne bu ismi vermiş ve beklediği başarıyı sağlamıştı. Albümün “Mor” isimli parçası üç hafta zirvede kalarak yaza damgasını vurdu. Mert Ekren, Altan Çetin, Ersay Üner, Murat Dalkılıç ve Bora Uzuner bu albüm çalışmasında yer alan isimlerdendir. Bu albümü temsilen Hande Yener saçlarını mor renge boyatarak yenilenme özelliğini devam ettirmiştir.

 

Yeni Kapı Çağrısına Katılım:

 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülkemizin birlik ve beraberliğini tüm dünyaya göstermek adına Ağustos ayında, AKP’nin çağrısı ve MHP ve CHP nin de katılıp destek vermesi ile düzenlenen Yeni Kapı Mitingi’ne pek çok sanatçı destek için davet edilmişti. Hande Yener de bu davete icabet edenlerden oldu. Bu zor döneme en çok hassasiyet göstermiş olan ünlülerden birisi şüphesiz Hande Yener olmuştur. Ayrıca Türk ünlülerin ortak imzalı darbe karşıtı bildirisinin de içinde yer almıştır.

 

Demet Akbağ Tarafından Şakalanma Ânı:

2016'da Hande Yener

Haziran 2016’da yeni işletmesi olan Bodrum/Yalıkavak’daki “Sebastian Beach Club”ın açılışını yapmak üzere olan Hande Yener, açılışını yaparken mekânı polisler tarafından baskına uğratılmış ve gerekçe olarak işletmenin ruhsatsız olduğu söylenmişti. Neye uğradığını şaşıran Hande Yener ve ortakları işletmenin ruhsat problemi olmadığını ifade etmeye çalışıyorlarken bir süre sonra olayın şaka olduğu anlaşılmış ve herkes rahat bir nefes almıştı. Demet Akbağ’ın sunduğu “Çok Aramızda” şaka ekibinin ortaya çıkmasıyla açılış gününde eğlenceli anlar yaşandı ve Sebastian Beach Club’ın açılış gerçekleştirildi.

 

Tarkan’ın “Cuppa” Şarkısını Yorumlamaktan Kaçan Hande Yener:

Tarkan’ın olay olan “Cuppa” şarkısı tüm sosyal medyada olumlu ya da olumsuz yankı bulurken Hande Yener de bu konuda fazla yorum yapmamayı tercih etmiş, hatta Cuppa şarkısı hakkında yorumunu soran Magazin muhabirlerinden adeta kaçarak uzaklaşmıştı. Mevzudan kaçamayacağını anlayınca geri dönmüş ve muhabirlere emeğe saygıyı dile getirmişti. Elinden geldiğince iyi yorum yapmaya çalışan Hande Yener şarkının eğlenceli olduğunu, mevzunun aslında tamamen beklentiden kaynaklı olduğunu ifade etmiş, emek verilmiş bir şey hakkında çok fazla konuşmanın doğru olmayacağını vurgulamıştı.

 

Sezen Aksu’ya Tişörtlü Mesaj:

2016'da Hande Yener

Şubat 2016’da Sezen Aksu’nun gecikmeli Amsterdam Konseri gerçekleşmiş ve bu konsere Hande Yener ve Aylin Coşkun da katılmıştı.  Daha önceden sahnelere veda edeceğini açıklamış olan Sezen Aksu’ya, Hande Yener ve Aylin Coşkun’dan “Bu veda kabul değil, olsa olsa kısa bir ara” yazan tişörtler ile mesaj iletilmiş, güzel bir jest yapılmıştı. Bu jest konserde duygusal anlara neden olmuştu. Konserin ilerleyen vakitlerinde Sezen Aksu ve Hande Yener “Yeter” şarkısına düet yaparak seyircilerine müzik ziyafeti yaşatmış oldu.

 

Yonca Evcimik-Hande Yener Davası:

2016'da Hande Yener

Yonca Evcimik; Berksan ve Hande Yener’in düet şeklinde seslendirdiği “Haberi Var mı?” şarkısının,  kendisine ait olan “Yallah Sevgilim” şarkısına benzediğini ifade ederek kopya iddiasında bulunmuştu. Bunun üzerine Hande Yener “Yonca Evcimik 15” albümünü kastederek “Full Albüm Arak” şeklinde twitter üzerinden çıkış yaptı. Yonca Evcimik olayları aydınlığa kavuşturmak ve bu duruma yaptırım uygulatmak adına Hande Yener’e “hakaret davası” açtı.  1 Nisan 2016’da 81. Asli Ceza Mahkemesi’nde görülen Yonca Evcimik-Hande Yener davasında Hâkim Hande Yener’i haklı buldu, dolayısıyla dava Hande Yener’in lehine sonuçlanmış oldu.

 

Apple’ın Müzik Platformu: Tunes

2016'da Hande Yener

Haziran 2016’da çıkan Hande Yener’in “Hepsi Hit” albümü Tunes’de 10 gün boyunca ilk sırada yer alarak hit olma iddiasını kanıtlamıştır.

 

Hande Yener’in Yıl Boyunca Sahne Aldığı Konser Etkinlikleri:

2016'da Hande Yener

 1. Şubat 2016: Sevgililer Günü için 14 Şubat’da Maslak Xlarge’da düzenlenen konsere renk katmıştır.
 2. Şubat 2016: Whitefest 2016 Festivali-Uludağ Konseri
 3. Mart 2016: Moulin Rouge Konseptli Parti- Xlarge İstanbul
 4. Mayıs 2016: Peninsula Grubunun ayrıcalığıyla yeniden restore edilmiş ve arttırılmış yenilikleriyle “Palm Wings Ephesus Beach Resort” açılışı
 5. Mayıs 2016: Okan Üniversitesi Bahar Şenlikleri
 6. Haziran 2016: Pera Event organizasyonlu Turkcell Yıldızlı Geceler
 7. Haziran 2016: Kıbrıs Nuh’un Gemisi Otel
 8. Temmuz 2016: Yüzer Disko Clup Catamaran- Muğla/Bodrum
 9. Temmuz 2016: Hande Yener, kendi mekânı olan Sebastian Beach’de oğlu Çağın Kulaçoğlu ile sahne aldı
 10. Ağustos 2016: Kaya-Rock Eğlence Merkezi (Hande Yener-Çağın Kulaçoğlu)
 11. Eylül 2016: Sunis Efes Royal Palace- İzmir/Menderes
 12. Ekim 2016: Watergarden-İstanbul (22 Ekim)

 

 

Sami Kohen’den Hande Yener’e “Miami” tepkisi:

2016'da Hande Yener

Hande Yener’in, Bodrum ve İstanbul’daki gece külübü ve beach club başarılarını “Miami” ye taşımak istediğini söylemesi üzerine, Miami’de “Palmerias Beach&Club” işletmecisi olan Sami Kohen’ den  “Rihanna olsan Miami’de beach açamazsın” şeklinde bir tepki gelmiş, Miami’de popülerliğin bir esprisinin olmadığını ifade etmişti.

 

Hadise-Hande Yener-Demet Akalın Beach Yarışları:

2016'da Hande Yener

Şüphesiz ki Hande Yener kalesinde 2016’ya damga vuran bir diğer mesele de Hande-Hadise-Demet çekişmeleri olmuştur. Hande Yener’in Bodrum ve İstanbul’da eğlence sektörünü canlandırması üzerine Hadise ile Demet Akalın da bir nevi Hande Yener’le yarışma adına beach club girişimlerinde bulunmuştur. Kimi zaman kavga, kimi zaman zeytin dalı ile sürüp giden bu sürecin kazananı “Hande Yener” olmuştur. Hande Yener, sağladığı başarı ile hem yurt içinde hem de yurt dışında da teklifler almıştır. “Sebastian Beach Club” markalaşma yolunda ilerlemektedir.

Yeni Evlilik Planı:

2016'da Hande Yener

Mayıs ayında Ozan Öğüt ile yollarını ayıran Hande Yener, Kasım ayında Ümit Cem Şenol ile gündeme geldi. Aile arasında ve bazı özel kişilerle Türk örf ve adetlerine uygun sessiz sedasız nişan töreni yapan Hande Yener, nişandan sonra bu haberi takipçileri ile törenden görüntüler ile paylaştı. Bir anda ciddiyete bağlanan bu sürece takipçileri ile beraber Hande Yener bile inanamamıştı. Çok büyük yıldırım aşkı olduğunu hayranlarına iletmişti.  Demet Akalın’ın “Rakipsiz” Albümü ile nişanın açıklanma tarihi kesiştiği için bu nişan açıklamasının bir nevi Demet Akalın’ın albümünü sabote etme amacı taşıdığı da dile getirilmişti. Evliliğin ne zaman gerçekleşeceğinin ileriki günlerde açıklanması beklenmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here