Ana Sayfa Moda Düğün Pastası

Düğün Pastası

1319
0
düğün pastası

Düğün pastanızı yapacak olan firma ya da pastanenin sizin ve eşinizin zevkine uygun pastalar yaptığından emin olmak için anlaşma yapmadan önce mutlaka firmanın referanslarını detaylı şekilde inceleyin. En önemli gününüzde misafirlerinize ikram edeceğiniz pastayı yapacak olan firma belki de sizin zevk ve beğenilerinize uygun değil. Aklınızdaki düğün pastasını ve düğün detaylarını pastayı tasarlayacak olan pastacı ile paylaşın.

Butik pastalar tasarlayan pastanelerle anlaşarak size özel düğün pastası yaptırabilirsiniz. Doğruyu söylemek gerekir ki tasarım pastalar sıradan düğün pastalarına göre daha hoş ve zariftir. Düğün pastanızda risk yaşamak istemiyorsanız pasta seçerken en sık yapılan hataları dikkat ederek düğün pastası siparişi verin.

Düğün Pastası

Düğün pastasının büyülü görünüşü kadar lezzeti de önemlidir. Düğünde kötü bir sürprizle karşılaşamamak için düğün pastanızı yapacak firmadan bir pasta tadım randevusu isteyin ve bunun ücretli olup olmadığını öğrenin. Ayrıca pastanızı yapacak olan firmaya seçenekler arasında sağlıklı pastalar yer alıyor mu diye sorun. Katkı maddelerinin yer almadığı, fazla şekerli krem şantilerin yerine meyvenin kullanıldığı pastalar düğün için daha lezzetli olacaktır.

Pasta Şefi

Siparişini verdiğiniz pastanın düğün mekanına nasıl ulaşacağını mutlaka bir karara bağlayın. Pastayı anlaştığınız firmamı getirecek yoksa siz mi alacaksınız? Bu durumu kesinleştirin yoksa en güzel gününüzde iki ayağınız bir pabuca girecektir.

Ayrıca pastanızı size mutlaka pastayı yapan şefin getirmesini isteyin. Pastanızı yapacak olan firmanın uluslararası pasta taşımacılığına sahip olup olmadığını öğrenin. Pastayı tüketileceği ana kadar uygun saklama koşullarında muhafaza edilmesine dikkat edin. Özellikle yaz düğünlerinde bu koşullara dikkat edin. Eğer uygun koşullar yoksa son seçenek olarak maket pasta kullanabilirsiniz.

Pasta Tezgahı

Her ne kadar küçük bir detay gibi görünse de pastanızı yapacak olan firmanın pasta tepsisi, tezgahı ve bıçak ekipmanının olup olmadığını öğrenin. Pasta tezgahının, bıçağın ve tepsinin temiz olmasına dikkat edin. Genellikle atlanan bu detay pasta kesimi esnasında küçük çaplı bir krize neden olabilir. Ayrıca pasta siparişi verirken ücretlendirmeyi dilim başı yapın. Pastanızı yapan pastacıya siparişini verdiğiniz pastadan tahminen kaç dilim pasta servis edileceğini ve pastanın doyurucu olup olmadığını sorun.

Düğün Pastası Yapan Yerler

Düğün pastanızı yaptıracağınız firma ya da pastaneye sipariş vermek için gittiniz. Sipariş verirken nelere dikkat ettiğinizi nasıl bir tarz ve lezzet istediğinizi söylediniz. Düğün pastanızı nasıl seçeceğinizi biliyorsunuz. Pasta yaptırırken bilmeniz gerekenler de tamam.

Şimdi yapmanız gereken tek şey en özel gününüzde misafirlerinize ikram edeceğiniz pastayı yapacak pastacıyı bulmaktır. Arkadaşlarınızın önerdiği ve şehrinizde yer alan pastacıları inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz