Ana Sayfa Sağlık DOĞAL DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

DOĞAL DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

399
0
Evde doğal yöntemlerle diş minelerine zarar vermeden diş beyazlatmak mümkün. Diş beyazlatan ürünlerin bir çoğu mideye ve özellikle diş yapısına zarar vermektedir. Diş beyazlatan ürünlerin diş yapısını aşındırdığı dikkate alınmalıdır. Dolayısıyla dişleri günlük fırçalamanın yanı sıra beyazlatıcı bazı doğal yöntemler kullanmak isteyenler için:
  • MUZ

Muz bir çok vitamin içeren bir besindir. Muz kabuklarını ezerek macun kıvamına getirin. Diş fırçası yardımıyla yaklaşık 5 dk dişlerinize uygulayın. Bu uygulamayı haftada 3 defa yapın. Çok pratik ve etkili bir yöntem keşfetmiş olduğunuzun farkına varacaksınız.

  • ÇİLEK

Çilek diş beyazlatma konusunda mucize niteliğinde bir meyvedir. Haftada bir defa püre haline getirilmiş çileği diş fırçası yardımıyla uyguladığınız takdirde beyaz ve parlak dişlere sahip olacaksınız.

  • GLİSERİN

Bakteri öldürme özelliği olan gliserin hem diş çürüklerinin oluşumunu engeller hemde beyaz bir diş için kullanılır. Gece yatmadan önce dişlerinizi fırçaladıktan hemen sonra fırçaya iki damla gliserin damlatın ve dişlerinize uygulayın. Bu uygulama haftada 3-4 defa yapılabilir. Olumlu sonuçlar elde edeceksiniz.

  •  KARBONAT

Eski zamanlardan beri diş macunu yerine kullanılan karbonat dişlerin beyazlamasında ve bakterilerden arındırılmasında oldukça etkili bir üründür. Gece yatmadan önce dişlerinizi macun yerine karbonatlı limon karışımı ile fırçaladığınız takdirde kısa zamanda gözle görülür bir beyazlama elde edeceksiniz. 1 çay kaşığı karbonata 5-6 damla limon sıkarak kullanabilirsiniz.

  • TUZ 

Ağızdaki bakterileri öldürmede etkili olan tuz ayrıca apse oluşumunu da engeller. Diş beyazlatma amacıyla tuz kullanılacaksa 1 çay kaşığı tuz ve 2-3 damla sirke birleştirilip gece yatmadan önce uygulanabilir. Bu uygulama iki güne bir yapılmalıdır.

  • ADA ÇAYI

En hızlı diş beyazlatıcılardan olan ada çayı içine bir miktar karbonat ve tarçın eklenerek uygulanmalıdır. Bu uygulama bir hafta boyunca devam edilmelidir. Ayda yanlızca bir hafta kesintisiz kullanıldığı takdirde dişleriniz hem sağlığına kavuşur hemde mükemmel bir görünüm kazanmanızı sağlar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz