Ana Sayfa Sağlık Dişlerinize İyi Bakın

Dişlerinize İyi Bakın

418
0

Dişler sadece görüntüyü değil hem konuşmayı hem de zaman zaman tüm vücut sağlığını çeşitli şekillerde etkilemektedir. Ağız sağlığına ve temizliğine gereken önemi ve özeni göstermek çok önemlidir. Bununla birlikte genel olarak diş sağlığımız için doğru olarak bildiğimiz bazı yanlışlar hem sağlığımızı hem de görüntümüzü olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Doktorun ağzından alınmış doğruları öğrenerek bu konu hakkında yanlışlarınızı giderebilirsiniz.

Sert kıllı diş fırçaları ile temizlik yapılması dişin sağlığını olumlu etkilememektedir. Tam tersi diş sağlığını ve diş etlerini olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Diş fırçasının kılları sentetik olmalıdır. Hamilelik sırasında anne adaylarının diş kaybı yaşamasının normal olduğu konusunda bazı fikirler atılmıştır. Ancak bu durum yanlıştır. Ağız bakımı tam olarak yapıldığı zaman diş kaybı yaşanması mümkün değildir. Çarpık dişlerin sadece küçük yaşlarda düzeltilebileceği konuşulmaktadır. Ancak her yaşta uygulanacak tedaviye bağlı olarak dişler düzeltilebilir. Ağız kokusu insanların en çok yaşadığı problemlerin  başında gelmektedir. Ancak insalar tarafından ağız kokusunun herkeste yaşanan normal bir durum olduğu söylenir. bu yanlıştır. Sadece diş etleri hasta ve dişlerinde çürük olan insalar bu durumu yaşamaktadır.

Dişleri fırçalarkem diş etlerinin kanaması çoğu insana göre normal bir durum olarak gelmektedir. Ancak bu tamamen yanlıştır. Diş etleri bazen iltihaplanabilir. Bazen çeşitli hastalıklar yerleşebilir. Ancak böyle durumlarda diş etleri kanamaktadır. Sağlıklı bir diş eti fırçalama esnasında kanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz