Ana sayfa Güzellik CİLT BAKIMI NEDİR, KIŞ AYLARINDA CİLT BAKIMI NASIL OLMALIDIR ?

CİLT BAKIMI NEDİR, KIŞ AYLARINDA CİLT BAKIMI NASIL OLMALIDIR ?

845
0

En paha biçilemez giysimiz cildimizdir. En değerli kıyafetinizi korurken nasıl özen gösteriyorsak aynı özeni cildimiz içinde göstermeli ve oluşması muhtemel hasarlara karşı onu çeşitli bakımlarla korumalıyız.

CİLT BAKIMI NEDİR?

   Cilt bakımı profesyonel cihazlarla ve ürünlerle yapılan bilimsel bakıma cilt bakımı denir. Kişilerin evde cilt tipine göre uygulayabileceği günlük ve haftalık uygulamaların yanı sıra sağlık ve güzelliğin devamı için kişiler ihtiyaç doğrultusunda çeşitli profesyonel cihazlarla bakıma devam edebilir. Cilt bakımında uygulanılacak türü seçerken, mevsimlerin etkisi, kişilerin yaşları ve cilt tipide etki etmektedir.

HANGİ YAŞLARDA BAŞLAMAK DOĞRU OLUR

 Bir kişinin cildi yaşam boyunca aynı özellikleri taşımaz. Cilt tipinin belirgin özelliği ergenlik döneminde başlar ve ilerleyen yaşla birlikte belirgin hale gelir. Bireylerin cilt bakımına başlamadaki doğru zaman aralığı ergenlik dönemidir. Ve bunu düzenli bir hale getirmek gerekir. Bu dönemde cilde günlük derinlemesine temizlik yapılmalı ve nemlendirme olmalıdır. Temizlemede kullanılacak ürünleri seçerken cilt tipi ve cilt sorunları göz ardı edilmemelidir.

KIŞ AYLARINDA CİLT BAKIMI NASIL OLMALIDIR

   Cildimiz için uyguladığımız yaz ve kış bakım uygulamaları farklılık gösterir. Soğuk havalarda cildimizde nem kaybı fazla olduğu için kış aylarında daha farklı bir bakım uygulamak gerekir. Dışarıda soğuk hava, içerdeki sıcak hava ile birleşince cildimizi yormakta ve nem kaybına uğratmaktadır. Bu durum cildin yıpranmasına ve erken yaşlanmasına sebebiyet verir. Bu sebeple kış aylarında cilt tipine göre uygulayacağınız haftalık kürler yeterli olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here