Ana sayfa Güzellik Çilleri azaltmak için neler yapılabilir?

Çilleri azaltmak için neler yapılabilir?

1172
0

Çiller, genel olarak çocuklarda görülse de genç yaşlarda olanlar da ergenliğe girerken yok olabilmektedir. Çiller, bayanlarda kötü bir görünüm sergileyebilir. Sıcağın etkisi ile yaz aylarında daha belirgin olabilmektedir. Ciltte oluşan çiller, melanin tabakasının ciltte nokta şeklinde farklı yerlerde birikmesi ile meydana gelir. Melanin ise deriyi korur. Çil tedavisi için yazın güneşe çok çıkmamak gerekir. Diğer taraftan yaz ve kış döneminde krem kullanmak yerinde olur. Çilleri yok etmek için C vitamini de kullanılabilir. Dahası lazer tedavisi de revaçtadır. Evde ise doğal yöntemlerle de çiller tedavi edilebilir.

Limon suyu ve çil tedavisi

Leke açıcı olarak limon kullanılabilir. Limon, evde oluşturulan çil önleyici maskelerde kullanılmalıdır. Çil tedavisinde bir miktar yoğurt, limon ve zeytinyağı karıştırılmak suretiyle oluşturulan maske kullanılabilir. Gündelik olarak da kullanılabilir. Bu karışımdaki zeytinyağı, ciltteki kurumayı engeller. Bu karışım; çiller tam anlamıyla belirginleşmeden yapılmalıdır ki etkili sonuç alınabilsin.

Çilek ile çil tedavisi

Leke açıcı olarak çilek, tavsiye edilebilir. Püre şeklindeki çilek, çil olan bölgeye maske şeklinde uygulanabilir. Yalnız ciltte kuruluk var ise, zeytinyağı ilave edilebilir. Cilt kurumamış olur. Bu karışım günlük kullanılabilir. Dahası bu karışım sonunda cilt temizlenir ve nemlendirilir. Cildin kuruması engellenir. Çilek maskesi düzenli yapıldığında, çiller tedavi edilebilir.

Sirke ile çil tedavisi

Sirkeyi cilde yalın halde sürmemek gerekir. Çünkü asitli yapısı zararlıdır. Bunun yerine su ile sirke sulandırılmalıdır. Bu maske günlük kullanılabilir. Zararlı olabileceği düşüncesi ile bu maske ciltte uzun tutulmamalıdır. Maske sonunda temizleme işleminin ardından nemlendirme unutulmamalı! İçerik olarak asit olması nedeni ile 2 gün ara verilerek uygulanabilir.

Sonuca bakıldığında, çilleri tedavi aslında çok da zor bir işlem değildir. Evde bulunabilecek doğal yöntemler ile çiller rahatlıkla yok edilebilir. Sağlıcakla kalın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here