Ana sayfa Moda BU BAHARDA DA BOXY VE BOMBERLERE DOLABINIZDA YER AÇIN…

BU BAHARDA DA BOXY VE BOMBERLERE DOLABINIZDA YER AÇIN…

681
0

Bahar ayları “ara – geçiş “ mevsimleri olmalarından dolayı insan çoğu zaman ne giyeceğini, kapıdan dışarı nasıl çıkacağını şaşırır doğrusu. Oysaki bu havalarda çok kullanışlı olabilecek en güzel çare kıvamındaki alternatifler “boxy ceketler ya da bomber montlar” olabilir… Boxy ceketler adından da anlaşılabileceği gibi “kutu – kare” ceket tarzıdır. Bu ceketler çok şık ve minimalist moda düzeneği şeklinde duracaktır üzerinizde.  Ancak tek suçları doğru kullanılmadığında belinizi olduğundan kalın göstermek olabilir.

Süet, jean, keten, kaşe, coton veya aklınıza gelebilecek her dokudan üretilebilen bu ceketleri kullanmanın en garantili formülü ise alt kısımda yüksek belli ürünlerden kullanmak olmalıdır. Zira  üstte bir boxy ceket, altta da  düşük bel – geniş – salaş bir parça kullanıldığında büyük bir yanılgıya düşebilirsiniz ve yanı sıra büyük bir kare olarak algılanabilirsiniz karşıdan bakıldığında. Yine böyle bir ceket giydiğinizde alt kısmınıza kalın kumaşlı ürünler giymeniz pek önerilmez. Zira buda kalın görüntü algısı yaratır. Bunun yerine boxy bir ceketin altına uygulanabilecek olan en iyi seçenekler yüksek belli bir jean, yüksek bel kalem pantolon ya da yüksel bel kalem etekler olabilir.

Bomber montlara geçiş yapacak olursak biraz daha bel kısmı bombeli – dökümlü montlara geçiş yaparak, hafifçe feminiteden uzaklaşmış oluyoruz. Bu montlar oldukça spor, kullanışlı, hafiftir ve en az boxsyler kadarda bahar ayları için kullanışlı olan giysilerdendir. Biraz kolej montlarını da andıran bu montlar dümdüz spor montlar olabileceği gibi, baskılı, işli, dikişli ve üzeri armalı modellerden de oluşabilir. Yine hayvan desenli bomberlerden tutunda, kapitone baskılara sahip olanlara kadar  mağazalarda bulabilirsiniz. Fakat söylemeden geçersek büyük bir hata olur ki bu sene özellikle çiçek desenli ve baskılı bomber ceketler oldukça moda. Floral efektli bomber montları hemen hemen her marka serisinde ve farklı mağazalarda görebilirsiniz. Kombin konusuna gelecek olursak: streight kotlarla, mom jeanlerle, boy friendjenler, taytlar, mini pileli etekler ya da jean şortlarla  da rahatça kullanabilirsiniz bu tarz bir montu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here