Ana Sayfa Gezi 50 yaşında Boğaz’ı yüzerek geçti

50 yaşında Boğaz’ı yüzerek geçti

1100
0

Domino’s Pizza’da Kurumsal Operasyonlar Direktörü olarak görev yapan Aziz Babacan, sağlık sorunu nedeniyle hobi edindiği yüzme sporunu bir tutkuya dönüştürdü. 50’nci yaş gününde İstanbul Boğazı’nı yüzerek geçmeyi başaran Babacan’ın yeni hedefi, 55 yaşında Cebelitarık Boğazı’nı geçmek.

 

Sağlık sorunları nedeniyle doktor tavsiyesi üzerine yüzme sporu ile ilgilenmeye başlayan Domino’s Pizza Kurumsal Operasyonlar Direktörü Aziz Babacan, önce İstanbul ardından da Çanakkale Boğazı’nı geçerek hobisini farklı bir boyuta taşıdı.

50 yaşındaki Babacan, İstanbul Boğazı’nda yapılacak serbest stilde 800 metrelik eleme yarışı öncesinde sıkı bir çalışma temposuna girdi. Aldığı dersleri Boğaz’ın karakteristik akıntıları üzerine çalışmalarla desteklerken, elemeleri başarıyla geçerek yarışa katılmaya hak kazandı. 50’nci yaş gününe rastlayan yarış gününe son derece motive bir şekilde başlayan Babacan, 6,5 kilometrelik Boğaz parkurunu sorunsuz olarak tamamlamayı başardı. Sonraki yıl aynı yarışa tekrar katılarak, daha iyi bir derece elde eden Aziz Babacan, aynı heyecanı Çanakkale Boğazı’nda düzenlenen yarışa da taşıdı ve 1 saat 11 dakikalık derece elde etti.

 

“Sağlık nedeniyle başladığım yüzme benim için bir hobi ve tutku oldu” diye konuşan Babacan, yeni hedefinin 55 yaşında Cebelitarık Boğazı’nı geçmek olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz