Ana sayfa Moda Vücut Tipine Göre Abiye Elbise Modeli Nasıl Seçilmeli?

Vücut Tipine Göre Abiye Elbise Modeli Nasıl Seçilmeli?

107
0
keikei

Abiye modelleri, her türlü davet ve organizasyonda giyebileceğiniz şık tasarımlardır. Konsepte uyum sağlayan, renk ve tasarım açısından zengin çeşitliliğe sahip olan modeller göz kamaştırıcı olmanızın en pratik yollarından biridir. Tabii güzelliğinizi daha da ön plana çıkarmak için elbise seçimini doğru yapmalısınız. Vücut tipinize hitap eden ve vücut hatlarınıza uygun olan modeli seçmeye özen göstermelisiniz. Vücudunuzda vurgulamak veya geri planda kalmasını istediğiniz bölgeleri, doğru elbise seçimiyle daha estetik hale dönüştürebilirsiniz.

Vücut tipine göre elbise seçimi yapmadan önce, hangi vücut tiplerinin olduğunu bilmeniz gerekir. Temelde vücudunuzun hatlarına ve şekillerine göre değişen elma, armut, kum saati, dikdörtgen ve oval diye adlandırılan 5 vücut tipi vardır. Omuz, göğüs, bel, kalça ve basen ölçülerine göre belirlenen vücut tipiniz doğrultusunda stilinizi tamamlayabilirsiniz. Aradığınız elbiseleri de KeiKei koleksiyonlarından tarzınıza ve vücut yapınıza uygun modellerle kolaylıkla bulabilirsiniz. S bedenden büyük beden elbiselere kadar olan tasarımları online inceleyebilirsiniz.

Armut Tipi Vücuda Uygun Abiye Elbiseler

Vücudunuzun alt bölgesi üst bölgesine göre daha genişse armut tipi vücut hatlarına sahipsiniz demektir. Bu vücut tipinde üst bölgelere vurgu yapan farklı tasarımların yanı sıra alt bölgede hareketli kesimlere sahip modelleri de tercih edebilirsiniz. Baseni olan kadınlara uygun abiyeler arasında yer alan armut model elbiseler şıklığınızı ön plana çıkarır. A kesim elbise veya çan modeli olarak da bilinen tasarımlar vücudunuzun şekline adapte olarak gününüzün daha keyifli geçmesini sağlar.

Dekolte ve farklı kol seçenekleriyle göz kamaştıran KeiKei abiye modelleri arasında armut model tasarımlar alternatif kumaş seçenekleriyle sunulmaktadır. Ancak armut tipi vücuda sahipseniz vücut hatlarınızı belli eden saten vb. kumaşlardan kaçınmanız gerekir. Bunun yerine şifon, tül, krep gibi hareketli kumaşlara yönelebilirsiniz.

Dikdörtgen ve Oval Vücut Tiplerine Uygun Büyük Beden Abiye Elbise Modelleri

Kıvrımsız ve daha düz bir vücut yapınız varsa dikdörtgen vücut tipine sahipsiniz demektir. Vücut hatlarınızın kıvrımlı gözükmesini sağlayan üst kısmı daha sade olan bir modeli seçmelisiniz. Göğüs altından bollaşan modeller vücudunuzun daha orantılı gözükmesini sağlar. Omuz detaylı veya hafif dekolteli abiye modellerine yönelebilir, alt bölgelerde yırtmaç kullanarak da hareketli bir görünüm kazanabilirsiniz. Bel bölgesi dar olan ve kemer, lastik gibi sıkan modellerden kaçınmanız gerekir.

Oval vücut yapısı da dikdörtgen vücut yapısına benzer. Bu iki modelde de vücudunuzu saran elbiseler yerine vücudunuzda orantı sağlayan geometrik yakalara yönelmeli ve alt taraflarda uçuşan eteklere sahip olan modelleri seçebilirsiniz. Büyük beden elbiseler ve vücudunuza en uygun tasarımlar için Keikei’yi ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here