Ana Sayfa Sağlık Vertex Bölgesine Saç Ekimi

Vertex Bölgesine Saç Ekimi

2270
0

Vertex bölgesi saç ekimi işleminin en zor yapıldığı bölgelerden birisidir. Bu bölge diğer adı ile ‘Tepe Bölgesi’ olarak adlandırılmaktadır.

Bu bölge saç ekimi işlemi için en önemli bölgeden bir tanesidir. Bunun en temel özelliği ise direk olarak görülen bir bölge olmasıdır. Saçların sola veya sağa yatkınlığının belli olduğu bu bölgede iyi bir doktor analizi, saç ekimi başarısının seyrini de etkileyecek bir adımdır. Analiz sonucu tüm tetkiklerin tamamlanması ile birlikte saç ekimi işlemi başlatılabilir. Bu bölge de saç dökülmesi çok hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Erkek tipi dökülmelerin ana merkezi olan tepe bölgesi, kellik dediğimiz olguya kadar hızlı bir etkileşim söz konusudur. Bu bölge hızlı bir şekilde açılmakta olduğundan en son ki dökülmeye kadar işlem başlatılmamalıdır.

Vertex Bölgesine Saç Ektirmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu bölge oldukça hızlı dökülen bir bölge olduğundan tam anlamı ile tepe bölgesinin açılması beklenmelidir. Bu dökülme tamamlanmamış ise ekim işlemi için acele edilmemelidir. Bu sebeple de bölgenin tam açılması beklendiğinde saç ekimi işlemi gerçekleştirilebilir. Aksi takdirde ikinci veya üçüncü aşamada yeniden saç ektirme yapılabilir bu da doğal olmayacak görüntüleri ortaya çıkarabilir. Bu bölge en hassas bölgelerden bir tanesi olduğundan uzama süresi de değişiklik gösterebilmektedir. Bu bağlamda doktorun tavsiye ettiği bakım ürünleri göz ardı edilmemelidir.

Saç Ekimi

Saç ekimi işlemi bu bölge için hassas olduğundan donör bölgesinin yeterli olup olmadığı büyük bir önem teşkil etmektedir. Bazı hastalar için donör bölgesinin yetersiz kalması durumunda saç ekimi işlemi doğal bir sonuç vermeyecektir. Bu bölgede de saç ekimi işlemi diğer bölgeler ile aynı şekilde gerçekleşmektedir. Elde edilen greftlerin kanallara yerleştirilmesi ile işlem tamamlanır. Ancak bu işlemde saçların sıklığının belirlenmesi oldukça önemlidir. Doğal bir görünüm elde edileceğinden ekstra olarak sıkılaşması gereksiz köklerin beslenemediğinden yeniden dökülmesine sebep olacaktır. Aynı zamanda saç köklerinin yönü de belirlenirken dikkatli olunmalıdır. Bu yön ile birlikte saç ekimi işleminin anlaşılmayacağı bir görünüm elde etmek mümkündür.

Kaynak: FBM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz