Ana sayfa Moda Ülkemizde ve Dünyada Tesettür Modası

Ülkemizde ve Dünyada Tesettür Modası

2341
0

Moda, dönem dönem belirli yeniliklere karşı oluşan aşırı ilgi anlamı taşımaktadır. Günümüzde moda sürekli olarak değişkenlik gösterirken, geçmişte moda olan ürünler de yine karşımıza çıkmaktadır. Son dönemlerde de adından oldukça söz ettiren tesettür modası büyük değişiklikler ile gündeme damgasını vurmuştur. Abiye, günlük kıyafet, eşarp, spor giyim, ayakkabı gibi pek çok seçenek ile tesettür giyimi kombinlemek mümkün hale gelmiştir.

Tesettür kıyafet elbette yalnızca “kapalı giyim” olarak nitelendirilmemelidir. Ünlü modacılar moda haftalarında alışılagelmiş giysiler için ne kadar hazırlık yapıyorsa, tesettür için de durum oldukça farksızdır. 2016 yılında New York şehrinde gerçekleştirilen tesettür defilesi de buna en güzel örneklerden biridir. Kısacası tesettür modası yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada büyük ilgi görmektedir.

 

Özellikle tesettür gelinlik modellerinin büyük gelişme gösterdiği ülkemizde ünlü modacılar farklı kreasyonlar ortaya çıkarmaya devam etmektedir. Vücut hatlarının saklanmadığı, farklı eşarp modelleri ile süslenen, şapka ve tül detaylarının kullanıldığı özel tasarımlar yüksek fiyatlarla satışa sunulmaya devam ediyor. Elbette uygun fiyatlı gelinlik modellerine de rastlamak mümkün.

tesettür modası

Günümüz modasında revaçta olan renk kombinasyonları ile şenlendirilen tesettür moda ile dünya genelinde de büyük çığır açılmış oldu. Bahsetmiş olduğumuz New York tesettür defilesinin, dünyada bir ilk olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle Amerika gibi büyük bir devletin böyle bir moda anlayışına kapılarını açmış olması tüm dünyada yavaş yavaş yayılacağının göstergesi.

 

Muhafazakar giyim olarak nitelendirdiğimiz bu moda anlayışı ile ilgili tepkiler çoğalmış olsa da alışılması gereken bir durum olduğu da yadsınamaz bir gerçek. Dünya ülkelerinde yüksek kesimin İslam ülkeleri olduğu düşünülecek olursa böyle bir modanın olmasının da pek sakıncası yok.

 

Gelelim son dönemin trendleri tesettür giyim modellerine:

 

Televizyonlarda da reklamlarını sıkça gördüğümüz Sefa Merve markası aslında Türkiye’nin önde gelen tesettür markalarından biri olarak adını korumaya devam ediyor. Şık ve kaliteli ürünleri ile internetten de alışveriş yapabileceğiniz Sefa Merve markası, son dönemin en moda kıyafetlerini sergilemeye devam ediyor. Pantolondan, tuniğe; eşarptan elbiseye pek çok model bu kış yine vitrinleri süslüyor. Toprak tonları ve pembe tonlarının bu sene oldukça moda olduğu tesettür giyim alanında farklı giyim modelleri de tasarlanmaya devam ediyor.

 

Yalnızca gelinlik modeli değil de, farklı tasarımların defileler ile buluşturulacağı günleri, bu modaya düşkün olanlar iple çekmeye devam ediyor. Umarız tesettür modasına dair haberleri dünya televizyonlarında da ülkemizde de izlemeye devam ederiz.

Aynı zamanda daha fazla mufazakar moda hakkında bilgi için  https://www.aysha.com.tr/muhafazakar-moda-ve-tesettur-modasi-2/367375/ aysha.com.tr yi ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here