Ana sayfa Güzellik Tırnaklarınızı Daha İnce ve Narin Göstermenin Yolları

Tırnaklarınızı Daha İnce ve Narin Göstermenin Yolları

1645
0

Güzel ve şık bir görünümün olmazsa olmaz detaylarından biri, bakımlı eller ve tırnaklardır. Kıyafetin tarzına göre oje renkleri ve manikür stilleri de değişir. Her insanın doğuştan farklı parmak ve tırnak şekilleri vardır. Bazılarınınki ince ve uzun, bazılarınınki ise kısa ve tombuldur. Ancak farklı teknikler ve uygulamalarla tırnaklarınızı daha ince ve narin göstermeniz mümkün. Bu yazımızda, ince görünümlü tırnaklar elde etmenin ipuçlarını bir araya getirdik.

Parmaklarınızı ince göstermek için en önemli ipucu, onların daha uzun görünmelerini sağlamaktır. İyi bakılan, sağlıklı tırnaklar biraz da uzatıldıkları zaman uzun görüneceklerdir ancak tırnak uzatma süreci vakit alabilir. Siz tırnaklarınızın uzamasını beklerken, tercih edeceğiniz oje rengiyle de tırnaklarınızı görsel olarak uzatabilirsiniz ve böylece de ince görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Nude Renklerde Ojeler

Ten rengi olarak da bilinen nude oje renklerinden, doğal cilt tonunuza en uygun olanını tırnağınıza uygulayın. Tırnağınızla parmağınızın arasındaki çizgiyi azaltarak sağlayacağınız optik illüzyonla parmağınızı uzatabilirsiniz. Bunun için pembe ve bej renk tonlarındaki ojeleri tercih edin ve bu ojenin teninize ne kadar yakın renkte olduğunu görmek için, teninizin üzerine bir miktar uygulayarak test etmekten çekinmeyin.

 

Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Fransız (French) manikürü, doğal görünüm yaratmanın yanı sıra tüm parmaklarınızda devam eden, eşit ve muntazam bir beyaz çizgi ortaya çıkarır. Bu görüntü, tırnaklarınızın daha sağlıklı ve daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Fransız manikürünün beyaz bölümünün makul bir genişliğe sahip olduğundan emin olun. Çok ince veya çok kalın çizgiler, doğal görünmez ve bu da tırnaklarınızın daha kısa görünmesine neden olabilir.

Oje sürerken herkesin başına ufak tefek kazalar gelmiştir. Oje, üstünüze ya da oturduğunuz koltuğa bulaşmış olabilir. Oje lekesi nasıl çıkar diye merak ederseniz, bu linke göz atmanızı öneririz.

 

Yuvarlak Törpülenmiş Tırnaklar

Tırnağınızı uzun göstermenin en etkili yollarından biri, açık renk bir cila kullanmaktır. Bunun için öncelikle tırnaklarınızın bakımlı olduğundan emin olun. Kütiküllerinizi geri itin, çıkık uçları alın ve tırnaklarınızı yuvarlak şekilde törpüleyin. Yuvarlak tırnak ve parlak cila, parmaklarınızı ince gösterecektir.

Tırnak Süsleme Sanatı

Son yıllarda oldukça popüler olan tırnak süsleme sanatını kullanarak da, tırnaklarınızı ince ve narin gösterebilirsiniz. Bunun için tırnağınızın ortasına, istediğiniz renkte bir ojeyle tırnağın ucuna kadar dik bir çizgi çekin. Bu, tek bir çizgi de olabilir ince birkaç çizgi şeklinde de uygulamayı yapabilirsiniz. Ten rengi oje kullanmanız, tırnaklarınızı narin göstermek açısından daha çok işe yarayacaktır.

 

Tırnak uzatma için ipuçları

Uzun tırnaklar, parmaklarınızın daha ince ve narin görünmesine yardımcı olacaktır. İşte sağlıklı tırnak uzatmayla ilgili ipuçları:

  • Ortadan ikiye kestiğiniz limonu tırnaklarınıza sürmek, güçlenmelerini sağlar.
  • Eğer tırnaklarınız çok zayıfsa ve çok sık kırılıyorsa, bir uzmana danışabilirsiniz. Vitamin ve yiyecek takviyesiyle, zayıf tırnakları iyileştirmeniz mümkün.
  • Tırnaklar için üretilmiş özel kozmetik ürünlerini kullanabilirsiniz. Biraz araştırmayla size uygun ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.
  • Tırnaklarınızın üzerinde sürekli oje olmamasına dikkat edin. Arada ojeyi çıkararak ve yenisini sürmeyerek, tırnaklarınızın hava almasını sağlayın.
  • Tırnaklarınızı kemirmeyin ve kopartmaktan kaçının.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here